KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Modny przedszkolak, czyli jak ubierać dziecko by nie popaść w przesadę

Modny przedszkolak, czyli jak ubierać dziecko by nie popaść w przesadę

Kiedy byliśmy dziećmi, nowe ubranie zakładaliśmy na specjalne okazje, takie jak urodziny, wyjście do miasta, czy zakończenie roku. Na co dzień, do przedszkola czy szkoły, ubierani byliśmy schludnie, często w spodnie i koszulki, które dostaliśmy po starszym rodzeństwie. Na podwórku natomiast szaleliśmy w portkach z łatami, czasami przykrótkich, których zniszczenie podczas zabawy, nie będzie większym problemem.

Modny przedszkolak, czyli jak ubierać dziecko by nie popaść w przesadę

Czasy się zmieniają, teraz mamy ogromny wybór ubrań dla maluchów, o różnych wzorach, we wszystkich kolorach, w dodatku w całkiem przystępnych cenach. Mamy też inną świadomość i zależy nam, przede wszystkim, na bezpieczeństwie dzieci i ich zdrowiu. Wybieramy więc te ubrania, które szyte są z oddychających, naturalnych materiałów. Liczy się oczywiście wygoda, ale wygląd również ma ogromne znaczenie.

Często można jednak zauważyć, że to właśnie to, jak dziecko wygląda, jest najważniejsze podczas kompletowania jego garderoby. Warto jednak nie dać się tak do końca zwariować i nie wciskać malucha w sztywne dżinsy lub białe koronki, kiedy przed sobą ma cały dzień zabawy w przedszkolu, szurania kolanami po dywanie i biegania po placu zabaw. Ubrania malucha muszą być wygodne i nie krępować ruchów, dawać możliwość wykonywania wszystkich akrobacji, jakie przyjdą mu do głowy.

Na szczęście nie trzeba wcale wybierać między fajnym, modnym wyglądem pociechy a jego wygodą.

W sklepach możemy znaleźć ubrania, które świetnie łączą te cechy. Wykonane z miękkiej bawełny sukienki, wcale nie są gorsze od tych z koronkami, a o ile wygodniej się w nich wchodzi na drabinki. Spodenki na gumce nie cisną brzuszka, tak jak zdarza się to w dopasowanych dżinsach, w dodatku kolana nie wypychają się w nich, tak szybko.

Jak w każdej dziedzinie życia, również tutaj, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Dzieci uwielbiają odkrywać świat i korzystać ze swojej beztroski. Dajmy im tę możliwość, nie krępując ich ruchów. Eleganckie spodnie i sztywne kołnierzyki mają jeszcze przed sobą.

Kategoire: Blog dla mam