KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Jak przejść z karmienia piersią na karmienie butelką?

Jak przejść z karmienia piersią na karmienie butelką?

Życie to ciągłe zmiany. To prawda, której uczymy się już na samym jego początku. Dotyczy, chociażby, tak podstawowej funkcji, jak jedzenie. I tak po kilku lub kilkunastu miesiącach, kiedy nasze dziecko odżywia się głównie mlekiem z piersi, przychodzi pora na zmianę. Nie zawsze przychodzi ona łatwo, ale jest kilka sposobów, by była łagodna i bezstresowa.

Jak przejść z karmienia piersią na karmienie butelką?


Przede wszystkim nie należy czekać, aż zabraknie nam pokarmu w piersiach, by przejść na mleko modyfikowane. Najlepiej robić to łagodnie, stopniowo zmniejszając ilość karmień piersią, na rzecz karmienia butelką. W ten sposób zarówno dziecko, jak i jego brzuszek, przyzwyczają się powoli do nowego sposobu żywienia.

Jeśli dziecko cały czas krzywi się na smak mleka modyfikowanego, można mieszać je z mlekiem z piersi.

Początkowo najlepiej z przewagą tego naturalnego. Potem stopniowo zmieniając proporcję na rzecz następnego. W ten sposób łatwiej będzie maluchowi przyzwyczaić się do nowego smaku i nawet nie zauważy, kiedy łagodnie przejdzie na mleko z proszku.


Jeśli podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu mleka modyfikowanego do kilku posiłków, zadbajmy, by nie był to ten, zaraz po obudzeniu i ten przed snem. To są momenty, kiedy maluszek potrzebuje spokoju i wyciszenia, nowości nie są wtedy wskazane. Najlepiej, żeby pierwszy, nowy posiłek, wprowadzić po południu, kiedy dziecko jest najbardziej aktywne.


Jeśli dziecko nie chce pić nowego mleka, nie należy od razu się zniechęcać. Wina może leżeć zarówno w smaku, do którego musi się przyzwyczaić, jak i w smoczku, który zawsze można zmienić na inny. Warto też wypróbować kubeczek niekapek, a w przypadku starszego dziecka, kubek ze słomką. Czasami forma podania potrafi zmienić podejście dziecka do nowego posiłku.

Kategoire: Blog dla mam