KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Plusy wynikające z karmienia piersią

Plusy wynikające z karmienia piersią

Obecnie wiele się mówi o karmieniu piersią. Przez jakiś czas jego zalety były bagatelizowane, a sztuczne mieszanki promowane, jako niemal równe naturalnemu pokarmowi. Prawda jest taka, że nic nie zastąpi mleka mamy, a poza oczywistymi, odżywczymi właściwościami, ma jeszcze wiele innych zalet.

Plusy wynikające z karmienia piersią


Dla maluszka picie mleka mamy, jest ważne z wielu względów. Jednym z nich jest ochrona organizmu przed alergiami i infekcjami. Mówi się też o pozytywnym wpływie na inteligencję dziecka. Karmienie piersią obniża ryzyko SIDS, czyli nagłej śmierci łóżeczkowej. Karmiąc własnym mlekiem chronimy też niemowlę przed otyłością, która jest częsta, w przypadku dzieci karmionych sztucznym mlekiem. Poza tym sam proces karmienia piersią sprawia, że dziecko jest spokojniejsze i łatwiej zasypia.


Mamy również korzystają na tym, że karmią swoje dzieci piersią. Sporo się mówi o obniżeniu ryzyka zachorowań na raka piersi i jajników. Poza tym stymuluje wytwarzanie oksytocyny, czyli hormonu szczęścia, który relaksuje i zmniejsza depresję poporodową. Naturalne karmienie również mamę chroni przed nadwagą, dodatkowo zapobiegając osteoporozie.


Kiedy wiemy już, jak ważne jest, aby jak najdłużej podawać dziecku pierś, dobrze jest zadbać o dobry poziom laktacji. W tym celu należy często przystawiać malucha do obu piersi. Najlepiej też zrezygnować ze smoczków i unikać sporadycznego karmienia z butelki. Warto też wprowadzić do diety żywność, która dobrze wpływa na pokarm. Do takiego super jedzenia zaliczamy: jabłka, papaję, gruszki, awokado, banany, marchew, szpinak, bataty, dynię, koper, sezam czy kminek. Poza tym należy szczególnie pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów.

Kategoire: Blog dla mam