KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Jak bezpiecznie tracić wagę po ciąży nadal karmiąc piersią?

Jak bezpiecznie tracić wagę po ciąży nadal karmiąc piersią?

Nadprogramowe kilogramy, jakie pozostały po okresie ciąży, są problemem wielu mam. Mówi się, że najlepszym sposobem na utratę wagi w tym okresie, jest karmienie piersią. Niestety, wiele kobiet odkrywa, że nie jest to takie proste i przede wszystkim, nie działa na każdą. Jasne, produkcja mleka pochłania całą masę kalorii. Dlatego, wiele mam, cały czas odczuwa głód, który musi zaspokoić. I tutaj zaczyna się problem. Często apetyt zaspokajany jest nieodpowiednim jedzeniem, który uzupełnia braki kaloryczne z nawiązką.

jak bezpiecznie tracić wagę po ciąży nadal karmiąc piersią


W ciąży „jemy za dwoje”, po ciąży „jemy, bo karmimy”. Jasne, ale jedzmy z głową. Żaden z tych okresów nie usprawiedliwia pochłaniania tony cukru pod różnymi postaciami. Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, zjedzmy owoce. Nie dość, że dostarczą nam zdrowych cukrów, których tak pragniemy, to jeszcze dodatkowo naładują witaminami, antyoksydantami i jeszcze nawodnią organizm.


Jeśli już jesteśmy przy temacie wody, pomówmy i o niej. Picie dużej ilości wody podczas karmienia piersią sprawia, że organizm się nie odwadnia. A nie odwodniony organizm łatwiej traci na wadze. W dodatku picie wody, herbat owocowych czy naturalnych soków, a więc dostarczanie płynów wspomaga laktację.

Co z węglowodanami?

Nie rezygnujmy z węglowodanów, to częsty błąd, który może poskutkować szybką i niezdrową utratą wagi, złym samopoczuciem i zahamowaniem laktacji. Zamiast tego zastąpmy niezdrowe, wysoko przetworzone produkty, tymi zdrowymi. Zamiast białego makaronu zjedzmy pełnoziarnisty, to samo z pieczywem. Warto też wprowadzić do menu brązowy ryż i słodkie ziemniaki.


Nie zapominajmy też o ruchu. Wiadomo, początki z niemowlęciem wymagają całej masy energii. Zwykle budzimy się rano zmęczone po nieprzespanej nocy, ale wystarczy, że poruszamy się trochę w ciągu dnia, żeby poprawić krążenie. Dzięki temu szybciej przywykniemy do zwiększonej aktywności i szybciej stracimy na wadze.


Nie zapominajmy, że nasze życie dopiero co zmieniło się diametralnie. Dajmy sobie czas na wprowadzanie kolejnych zmian powoli i bez nerwów. Utrata wagi podczas karmienia piersią jest procesem długotrwałym. Wymaga zmiany przyzwyczajeń żywieniowych i pogodzenia czasu, jakiego potrzebujemy dla siebie z obowiązkami młodej mamy. Na szczęście maluszek rośnie szybko i wkrótce dostarczy swojej mamie sporo ruchu!

Kategoire: Blog dla mam