KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Jak stworzyć mleczne zapasy dla dziecka?

Jak stworzyć mleczne zapasy dla dziecka?

Coraz więcej mam planuje karmić piersią jak najdłużej swoje dzieci. To świetnie, bo z cudownymi właściwościami mleka matki nie może się równać żadna mieszanka. Niestety, nie każda kobieta jest w stanie karmić tak długo, jakby tego chciała. Przyczyny mogą być różne, często jest to potrzeba szybszego powrotu do pracy, choroba, lub z różnych powodów, zanik laktacji. Zanim do tego dojdzie, warto stworzyć zapasy, dzięki którym maluch będzie dostawał mleko mamy, kiedy już nie damy rady karmić piersią.

Jak stworzyć mleczne zapasy dla dziecka


Na początek rada. Przez pierwsze dwa miesiące nie ściągajmy zbyt wiele pokarmu. Nawet jeśli nasz maluch to śpioszek i w nocy mogłybyśmy odciągnąć mleko, lepiej się wyspać. Chodzi o to, żeby nie dać organizmowi znaku, że potrzebujemy ogromnej ilości pokarmu, może to się skończyć bolesnym nawałem, z którym ciężko będzie sobie poradzić.

Najlepiej odciągać mleko na zapas podczas porannej drzemki dziecka.

Możemy spokojnie usiąść, rozluźnić się i zrelaksować podczas tej czynności. Najlepiej zacząć odciągać jakąś godzinę po tym, jak nakarmiliśmy i położyliśmy dziecko, ale na tyle szybko, by pierś nie była już pusta, kiedy się obudzi. To dość indywidualna sprawa dla każdej kobiety i warto przyjrzeć się swojemu organizmowi przez kilka pierwszych tygodni. Jeśli zdarza nam się karmić na zmianę piersią i butelką, zostawmy sobie po odciąganiu trochę mleka na wypadek, gdyby maluch wstał głodny wcześniej niż zwykle.


Odciągnięte mleko przechowujemy w zamrażalniku w specjalnych woreczkach. Woreczki należy dokładnie opisać datą, aby wiedzieć do kiedy należy wykorzystać mleko. Starsze zapasy zawsze powinny być z przodu i schodzić pierwsze. Najlepiej zawsze dopasowywać ilość mleka i wielkość woreczków do porcji, jakie dziecko wypija. Dzięki temu rozmrozimy odpowiednią ilość i nie zmarnujemy cennych zapasów. Z wiekiem dziecko je więcej, lepiej więc mieć więcej małych woreczków, które pozwolą łatwiej odmierzać odpowiednią ilość pokarmu.

Kategoire: Blog dla mam