KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Kiedy karmimy nasze pociechy piersią, nic się nie marnuje. Dziecko zjada tyle ile potrzebuje, zwykle idealnie opróżniając piersi. Zdarza się jednak i tak, że musimy pokarm odciągnąć i przechować go na jakiś czas. Czy to z powodu nadmiaru, który może zmienić się w nawał, czy choćby dlatego, że pod naszą nieobecność karmić będzie tata lub babcia. Jak przechowywać różne typy mleka, aby zawsze było pod ręką? Wskazówki poniżej.

przechowywanie mleka dla dziecka w lodowce


Świeżo odciągnięte mleko najlepiej przechowywać w zamrażalce. Powinno być przelane do specjalnych woreczków lub pojemników. W temperaturze poniżej -20°C może tam poleżeć nawet dwanaście miesięcy. Przy -18°C do pół roku. Zamrażalniki lodówkowe nie mają tak niskiej temperatury. Jednak w temperaturze -10/-15°C mleko poleży tam dwa tygodnie. W lodówce świeże mleko, możemy przechowywać 2-5 dni, jeśli temperatura nie przekracza 5°C. Rozmrożone natomiast zużyjmy w ciągu 24 godzin. Należy jednak pamiętać, że rozmrożonego mleka nie można zamrażać powtórnie!

Temperatura, w jakiej stoi butelka z mlekiem ma ogromne znaczenie.

Jeśli jest poniżej 15°C, może stać nawet do 24 godzin. Jednak w pomieszczeniach jest zwykle znacznie cieplej. Przy 20°C należy zużyć mleko w ciągu 10 godzin, a przy 25°C w ciągu 6 godzin. Warto więc mieć zawsze pod ręką torbę z wkładami chłodzącymi lub specjalną, przenośną lodówkę na akumulator. Szczególnie jeśli jesteśmy w podróży. Działając bezawaryjnie uda nam się przechować butelkę z mlekiem przez 24 godziny.

Kategoire: Blog dla mam