KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Jak ubierać dziecko zimą

Jak ubierać dziecko zimą

Gdy pogoda jest tak zmienna ciężko jest dobrze ubrać dziecko. Raz Słońce, a za chwilę deszcz i wiatr, bardzo łatwo w takich warunkach o chorobę. Źle jest się przegrzać, a jeszcze gorzej marznąć. Jakie ciuchy wybrać w taką pogodę? Taki wybór ubrań dla swojej pociechy okazuje się być dużym wyzwaniem. Dzieci niewygodne szaliki i czapki ,,gryzą” w czoło i szyję, wszystko przeszkadza i jest niewygodne. W takim razie, może lepiej w ogóle nie wychodzić i siedzieć w domu? Zapomnij o tym!   Zimowe spacery to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, nie odmawiaj ich ani sobie, ani dziecku.


W taką pogodę najlepiej ubierać się na cebulkę, w przypadku przegrzania można zdjąć warstwę ciuchów. Powietrze gromadzące się pomiędzy poszczególnymi warstwami odzieży dodatkowo izoluje od zimna.  Jeśli chcecie sprawdzić, czy dziecko nie zmarzło, dotknijcie jego karku. Jeśli jest letni – na pewno jest mu ciepło. Przy takim ubiorze sprawdzą się bluzy z napami, które można bez problemu zdjąć dziecku, odpinając na ramionach napy. Te z mamatu mają dodatkowo super motyw monster’ów! Szare i czarne bluzy to hit tej zimy, są bardzo praktyczne i wygodne. Świetnym rozwiązaniem są ciepłe kominy i czapki dwustronne z miłego materiału, wygodne, stylowe i bardzo przyjazne dla każdego dziecka. Jeśli znudzi Ci się czapka w kolorowe pasy, możesz ją odwrócić na lewą stronę i masz czapkę w pięknym, słonecznym kolorze.

O czym jeszcze pamiętać przed wyjściem na zimowy spacer z dzieckiem?


Przed wyjściem na spacer w chłodniejsze dni trzeba pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji skóry dziecka. Jest ona wyjątkowo delikatna, więc wymaga ochrony przed niską temperaturą. Zaopatrz się w specjalny krem do stosowania zimą dla dziecka, jest on nie tylko bardziej tłusty, ale zawiera również filtry przeciwsłoneczne. Pamiętaj, że mimo, iż Słońce chowa się za chmurami to promienie UV w dalszym ciągu są niebezpieczne dla dziecka. Zimowe spacery hartują – dzięki nim maluchy stają się odporniejsze.
Musisz wiedzieć, że dzieci, które przebywają w nagrzanych, niewietrzonych pomieszczeniach, są dużo bardziej narażone na infekcje, niż dzieci, które spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. Lepiej przyzwyczajać dziecko do niższej niż do wysokiej temperatury otoczenia. Dzięki temu nie złapie infekcji przy pierwszym lepszym wychłodzeniu.


Poza tym, że ubrania powinny być ciepłe i dobrze wyglądać, powinny również być wykonane z wysokiej jakości materiału. Nie powinny uczulać i podrażniać, w mamatu staramy się aby wszystkie ubrania były zrobione ze znakomitych, ,,oddychających” materiałów. Sami je wybieramy i dokonujemy selekcji, by do Waszych rąk trafiły tylko najlepsze ubrania, bo na takie zasługujecie. Staramy się, by były dopracowane w każdym szczególe, nie jest to ,,masowa produkcja”, każdy ciuch jest unikatowy, ponieważ ubrania są szyte ręcznie, przez nasze krawcowe. Sprawdź sama nasze propozycje bluz dla dzieci!

Kategoire: Blog dla mam