KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice borykają się z podobnymi problemami, towarzyszącymi pierwszym dwunastu miesiącom życia dziecka. Kolki, pierwsze ząbki, no i oczywiście, nieprzespane noce. Te ostatnie są o tyle ciężkie, że potrafią wykończyć rodziców na tyle, że kolejny dzień wydaje się być nie do przejścia. Maluch naturalnie budzi się nawet co 3 godziny na jedzenie, ale jeśli dodatkowo ma kilka pobudek pomiędzy karmieniami, to warto wiedzieć, co może je powodować i jak tym alarmom zapobiegać.

Najczęstsze powody nocnych pobudek niemowlaka
Organizm dziecka jest bardzo wrażliwy i delikatny. Może więc reagować płaczem na niekorzystne warunki otoczenia. Zbyt wysoka lub za niska temperatura powietrza to częsty powód złego snu malucha. Warto więc zadbać o to, by była odpowiednia. Dla maluszka najlepsza będzie taka, która oscyluje w przedziale 18-20°C. Kolejnym czynnikiem jest wilgotność powietrza. O odpowiednią zadbamy stawiając w dziecięcym pokoju nawilżacz. Optymalna to ta, pomiędzy 40%, a 60%. Dobrze jest przewietrzyć pokój wieczorem, zanim położymy dziecko spać.

Co jeszcze może przeszkadzać maluchowi w śnie?

Inne czynniki, które mogą przeszkadzać maluchowi we śnie to zbyt jasne światło, oraz hałasy. Tak jak każdy człowiek, niemowlę również potrzebuje sprzyjających warunków, aby jego sen był ciągły i zdrowy. Przyciemnione światło, a najlepiej lampka dająca wystarczającą jego ilość, by spokojnie trafić do dziecięcego łóżeczka, wystarczy. Kiedy maluch śpi, postarajmy się też nie zajmować czynnościami, które mogą tworzyć nieprzyjemne hałasy. Szczególnie wieczorem skupmy się na nadgonieniu spraw, które pozwolą również nam wyciszyć się przed snem.

Kolejne powody nocnego wybudzania się dziecka to wszelkie zmiany w jego życiu i otoczeniu. Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, musimy się liczyć z tym, że pierwsze noce mogą być ciężkie. Maluch musi się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Podobnie wygląda sytuacja z kamieniami milowymi, które również powodują u dziecka niepokój. Poza tym każdy stan chorobowy i pierwsze dni po przebytej chorobie, mogą owocować rozdrażnieniem i problemami ze snem.

Jak więc zapewnić maluchowi oraz sobie, spokojną noc bez niepotrzebnych pobudek? Najlepiej wprowadzić codzienną, wyciszającą rutynę. Dobrze jest zrezygnować z wszelkich głośnych i energicznych zabaw na dwie godziny przed snem. Można zastąpić je czytaniem bajek czy słuchaniem relaksującej muzyki. Dobrym pomysłem jest ustalenie stałej pory posiłku i kąpieli. Kolacja powinna być sycąca. Z pełnym brzuszkiem dziecko pośpi dłużej. Do tego wspomniane wyżej wietrzenie i zadbanie o odpowiednią jakość i temperaturę powietrza powinno sprawić, że noc będzie spokojna.

Zobacz także

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Nauka pisania - jak pomóc dziecku?

Czy krzyczą tylko źli rodzice?

Strach przed porodem - jak sobie z nim poradzić?

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Czego nie robić w ciąży?

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Prezent na święta dla mamy karmiącej - poznaj ubrania do...

Poznaj koszule nocne do karmienia

Przejdź do sklepu