KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze zestawy ciuchów: sukienki, koszulki i spodnie dla mamy i córki!

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze zestawy ciuchów: sukienki, koszulki i spodnie dla mamy i córki!

https://mamatu.pl/fish-95Spis treści:
Początki mody na ubrania dla mamy i córki
Pozwól córce być jak mama
Zalety ubrań dla mamy i córki
Na co zwrócić uwagę?
Sukienki dla mamy i córki
Koszulki dla mamy i córki
Bluzy dla mamy i córki
Identyczne bluzy w czarno-białe paski
Komplety ubrań dla dorosłego i dziecka

Skąd się wzięła moda na ubrania dla mamy i córki?

Identyczne ubrania dla mamy i córki to nowe, interesujące zjawisko modowe, któremu trudno odmówić niezwykłego uroku. Takie same zestawy ciuchów zaprojektowane zarówno dla mamy, jak i jej dziecka, zwracają uwagę przechodniów i sprawiają, że nie sposób oderwać wzroku od tego stylowego duetu. Skąd wziął się pomysł, aby odzież produkować w dwóch liniach rozmiarowych - dziecięcej oraz tej przeznaczonej dla dorosłych?

To przede wszystkim wyjście poza stereotyp, według którego ubieranie się podobnie do innych ludzi stanowi bezmyślne naśladownictwo ich stylu. Przyjęło się, że negatywnie reagujemy na widok osoby, która na daną okoliczność wybrała tę samą kreację. Oczywiście, zjawisko w głównej mierze dotyczy jednak kobiet, u panów wywołując raczej sympatyczne odruchy. Panie nie wyobrażają sobie pokojowego rozwiązania sytuacji, w której na imprezie spotykają znajomą w dokładnie tej samej sukience. Zaraz nasuwa się bowiem proste porównanie - która z dam wygląda w wybranej kreacji lepiej? Komu bardziej pasuje dany fason? I choć reszta towarzystwa najpewniej w ogóle nie zwróci na zaistniałą sytuację uwagi, u obu uczestniczek przyjęcia pojawi się gorszy nastrój. A nawet trudna do racjonalnego wytłumaczenia zawiść czy głośno artykułowana złośliwość.

Inaczej kwestia ma się przy ubiorze wybieranym przez bliźnięta. Rodzice jedno- i dwujajowych bliźniąt często wybierają dla swoich dzieci identyczne zestawy ciuszków, chcąc podkreślić niezwykłe podobieństwo między pociechami. Bywa, że nawyk pozostaje i u starszych dzieci, które samodzielnie decydują o wyborze stylizacji. Dorosłe bliźniaki - zwłaszcza, jeśli dzielą jedną przestrzeń mieszkalną - również często wybierają te same stroje, co niejednokrotnie ma na celu podkreślenie łączącej rodzeństwo, unikalnej więzi.

Nowym spojrzeniem na kwestię identycznych zestawów ubrań jest moda zaprojektowana specjalnie dla mamy i córki. Mowa tu o identycznych kompletach sukienek, spodni, koszulek czy kurteczek, które świetnie wyglądają zarówno na dorosłej kobiecie, jak i małej dziewczynce, sprawiając, że obok tak wystylizowanego duetu aż trudno przejść obojętnie!

Ciuchy dla mamy i córki - pozwól małej być jak mama!

Ciuchy dla mamy i córki to odpowiedź na potrzeby małych dziewczynek, które od najmłodszych lat marzą o tym, aby być jak mama! W końcu chyba każdej posiadającej córkę kobiecie nieobcy jest widok dziewczynki buszującej w jej szafie z ubraniami. Dziewczynki przymierzają niebotycznie wysokie szpilki, nakładają mamine apaszki czy też znikają w ustronnym miejscu z paletą kosmetyków do makijażu, aby po dłuższej chwili zaprezentować ukochanej mamie autorską wersję sylwestrowego wizażu.

Dla małych dzieci rodzice są całym ich światem - wszechwiedzącymi istotami, idolami każdego dnia dokonującymi nieodmiennie imponujących czynów. Pierwszym i najważniejszym wzorcem, jaki towarzyszyć im będzie przez resztę życia. Za naśladowaniem ich zachowań idą także odruchy polegające na fizycznym upodabnianiu się do mamy czy taty.

Właśnie dlatego ciuchy dla mamy i córki stanowią niezwykłe wyróżnienie dla dziewczynki, która ubierając kreację identyczną ze stylizacją swojej idolki, poczuje się niezwykle doceniona i traktowana z najwyższą dozą uwagi. Wystąpienie w analogicznych strojach może stanowić dla dziewczynki nawet spełnienie jej największych marzeń!

Te same ubrania podkreślą niezwykłą więź między matką a córką, jednoznacznie je ze sobą parując w oczach zarówno bliskich, jak i nieznajomych. Podkreślą oryginalny styl kobiety i paradoksalnie pozwolą jej się wyróżnić na każdym spotkaniu towarzyskim, czy też rodzinnej uroczystości. Wskażą także na jej swobodne podejście do zabawy modą i ogromny dystans do świata zewnętrznego, pozwalający na wyjście poza utarte schematy, według których dorosła kobieta nie może wyglądać niczym mała dziewczynka i odwrotnie.

Jakie korzyści wynosi dziecko z noszenia identycznej odzieży dla mamy i córki?

Identyczna odzież dla mamy i córki to pomysł, dzięki któremu możemy nauczyć swoją pociechę podstaw wyczucia stylu i prawideł rządzących rynkiem modowym. Umożliwiając jej noszenie kreacji wyglądających jak miniwersja ciuchów mamy, dajemy jej wyraźny znak, że dorosła na tyle, aby nauczyć się zasad rządzących modą dla dorosłych. Od dziecka będzie bardziej dbać o noszone ubrania, nosić je świadomie i z pewnością siebie zapewnioną przez krzepiące towarzystwo identycznie ubranej mamusi. To także świetna okazja do edukacji poprzez zabawę – strojenie się w bliźniacze ubrania dostarcza bardzo wielu pozytywnych emocji, zamieniając moment ubierania się w pełne euforii chwile. Właśnie w takiej atmosferze warto nawiązać z dzieckiem rozmowę na tematy dotyczące mądrego i świadomego podejścia do mody. Warto wstępnie zapoznać córkę z procesem produkcji wyrobów włókienniczych. Wytłumaczyć, w jaki sposób ubranka trafiają do sklepów oraz jak wiele osób odpowiedzialnych jest za ich powstawanie. Wskazać różnicę pomiędzy odzieżą pochodzącą z masowej produkcji, a pojedynczymi egzemplarzami tworzonymi zgodnie z ideą slow fashion, czyli świadomego i dojrzałego podejścia do modowego konsumpcjonizmu. Nieco starszym dzieciom należy także unaocznić różnicę między szyciem odzieży w krajach Wschodu, jak Bangladesz, Pakistan czy Chiny, gdzie nie respektuje się podstawowych praw pracownika i człowieka, a procesem produkcyjnym przebiegającym w polskich, lokalnych szwalniach. Warto także wspomnieć o kwestii ochrony zwierząt – wiele ubrań powstaje na bazie surowców pochodzenia odzwierzęcego. Ważne, aby obudzić wrażliwość dziecka i uświadomić maluchowi, że niektóre egzemplarze odzieży wiążą się z cierpieniem żywych istot. Sweterki z angory, futra z norek czy skórzane torby nie powstały wszakże bez poświęcenia życia wspomnianych zwierząt. Warto ostrożnie i świadomie oswoić dziecko z rzeczywistością, oszczędzając mu zbyt drastycznych opisów, ale jednocześnie nie pozostawiając w błogiej nieświadomości, z której kiedyś wykiełkować może ignorancja.

Wystąpienie w takim samym komplecie odzieży to także niezwykle wiążące doświadczenie. Z tego powodu nie należy nadużywać okazji do ubierania tych samych ciuchów, aby wyjątkowość takiego zdarzenia nie straciła swojej magii. Możemy założyć te same zestawy na większe zakupy - dziecku łatwiej jest zidentyfikować miejsce, w którym znajduje się mama, a w przypadku, gdy córka choć na chwilę zniknie rodzicom z oczu w galerii handlowej, inni kupujący od razu dostrzegą ich niezaprzeczalne podobieństwo i będą mogli przyprowadzić dziewczynkę prosto w ramiona stroskanych rodziców.

Na co należy uważać, decydując się na takie same ubrania dla mamy i córki?

Takie same ubrania dla mamy i córki nieuchronnie wzbudzą powszechną aprobatę na rodzinnych uroczystościach. Nie sposób przecież przejść obojętnie obok kilkuletniego dziecka z gracją noszącego kreacje wyglądające zupełnie jak stylizacja mamy! Oczywiście z uwzględnieniem nieco odmiennych szczegółów kroju, w końcu nie każde rozwiązanie idealne dla córeczki w równym stopniu nadaje się jako wykończenie stroju mamy. Tak czy owak, bliscy będą rozpływać się nad tym błyskotliwym, efektownym pomysłem i uznają was za niezrównany duet wieczoru. Pamiętaj jednak, aby wybierać jedynie ubrania, na których naprawdę warto się skupić. Efekt w postaci identycznych strojów straci na znaczeniu w momencie, gdy będą to ubrania słabej jakości, zbyt krzykliwe bądź zupełnie niedopasowane do stylu charakterystycznego dla ciuchów zwykle noszonych przez mamę. Musicie postawić także na kreację, która będzie pasować do samego wydarzenia. W końcu ma być to ubranie, a nie karykaturalne, nienaturalne przebranie. Właśnie z tego powodu jeszcze zanim skupisz na sobie uwagę krewnych i znajomych, wybierz ubrania, które charakteryzują się szeregiem istotnych cech:

 • dobra jakość wykonania - inwestuj w ciuchy, które stworzone zostały z najlepszej jakości materiałów. Nie kupuj “przebrania”, które posłuży Ci jednorazowo, nie w tym rzecz - zarówno Twoja kreacja, jak i odpowiadająca jej stylizacja dziewczynki powinny być wykonane ze starannie wyselekcjonowanych certyfikowanych surowców, które nie tylko zapewnią ciuchom nadzwyczajną trwałość, ale zagwarantują także, że tkaniny będą solidnie i efektownie wyglądać. Certyfikowane tkaniny to także gwarancja, że produkt nie uczuli delikatnej skóry dziecka - są to bowiem wyroby hypoalergiczne, odpowiednie dla podatnej na podrażnienia i alergie skóry każdego malucha;
 • sprawdzone pochodzenie - gwarancją wysokiego jakościowego produktu jest wiedza o pochodzeniu surowców, z których został stworzony. Wybieraj ubrania z tkanin pochodzących od polskich producentów i szyte przez polskie krawcowe w regionalnych szwalniach. Masz w ten sposób pewność, że produkt nie przebył tysięcy kilometrów z krajów Wschodu, zanieczyszczając przy tym środowisko poprzez proces spalania w transporcie. Dodatkowo zyskujesz przekonanie, że zakupione komplety ubrań powstały z poszanowaniem podstawowych praw pracownika, a więc w całkowicie humanitarny i wolny od wyzysku sposób;
 • wygoda noszenia - choć wydaje się to oczywiste, wszystkie kupowane ubrania (a już w szczególności te przeznaczone dla dzieci) muszą być naprawdę wygodne w noszeniu. Nawet najpiękniejsza sukieneczka nie ucieszy małej księżniczki, kiedy ramiączka będą nieprzyjemnie uwierać, a tkanina kreacji ocierać będzie delikatną skórę dziewczynki. Wybierając garderobę dla mamy i córki, zwróć uwagę na to, aby kreacje były miękkie, komfortowe i nie blokowały ruchów żywiołowego dziecka. W końcu najpiękniej zawsze wyglądamy w tym, w czym najlepiej się czujemy.


Jeśli szukasz odzieży dla mamy i córki, która w pełni spełnia powyższe wymagania, koniecznie sprawdź asortyment sklepu internetowego Mamatu! Poza pokaźną kolekcją ubranek dla dzieci w różnym wieku oraz linią odzieży dla mam karmiących piersią znajdziesz tam również imponującą kolekcję ubrań stworzonych specjalnie dla mamy i córki! Takie same sukieneczki, spodnie bądź T-shirty? Żaden problem! I to wyłącznie na bazie certyfikowanych surowców i polskich tkanin. Mamatu to gwarancja utrzymującej się przez lata jakości, niezwykłej wygody noszenia oraz wyjątkowego, niepowtarzalnego stylu. Zapoznaj się z ciuchami dla mamy i córki z naszych kolekcji - kolejne produkty zaprezentowane zostały poniżej.

Sukienki dla mamy i córki - poznaj moc takich samych ciuchów!

Takie same sukienki dla mamy i córki to absolutny must have w szafie wszystkich księżniczek! Niezależnie od tego, czy jest to kreacja na ważne rodzinne uroczystości, jak wesela, chrzciny i komunie, czy też wygodna sukienka idealna na rodzinny spacer lub wizytę u dziadków, zarówno mama, jak i córeczka z pewnością poczują się wyjątkowo.

W ofercie sklepu internetowego Mamatu figuruje wiele różnych sukienek szytych zarówno na młode mamy, jak i ich córki. Wybierać można spośród sukienek odpowiednich na formalne okoliczności, nadających się na większe uroczystości oraz sukienek szytych z przymrużeniem oka, jak np. wesoła sukienka z wzorem przedstawiającym flamingi.

Szukasz takiej samej sukienki dresowej dla mamy i córki? Sprawdź ofertę sklepu Mamatu!

Jedną z ciekawszych propozycji sukienki dla matki i córki w asortymencie sklepu internetowego Mamatu jest dresowa kreacja w odcieniu ciemnego pudrowego różu z nowoczesnym wzornictwem przedstawiającym flamingi. To wygodna sukienka z bawełny, która wygląda znakomicie zarówno na modnej mamie, jak i małej elegantce!

Sukienka ma luźny, lekko rozkloszowany dół, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako wygodna kreacja na spacer czy rodzinne zakupy. Skład obu egzemplarzy zawiera 95% bawełny oraz 5% elastanu, dzięki czemu ubranie jest przyjemne w dotyku, przewiewne i oddychające. Jednocześnie, dzięki luźnej formie dobrze się układa na różnych typach figury, w razie potrzeby maskując niedoskonałości.

Materiał, z którego powstały flamingowe sukienki nie przeciera się, nie odkształca w praniu ani nie mechaci - wszystko dzięki zastosowaniu najlepszej jakości regionalnych dzianin. Wersja przeznaczona dla kilkulatki ma dodatkową zaletę - można traktować ją zarówno jako sukienkę, jak i luźną tunikę do noszenia z rajstopami czy dziecięcymi legginsami. Kreacja nie blokuje ruchów dziecka, dzięki czemu zapewnia komfort nieskrępowanej zabawy.

Każde z ubrań Mamatu wykrawane jest ręcznie przez polskie krawcowe, dzięki czemu zyskuje nietuzinkowy i oryginalny charakter. Podobnie jest w przypadku dresowych sukienek z flamingami - z tego powodu ich wymiary mogą nieznacznie różnić się w zależności od egzemplarza.

Mamy dobrą wiadomość dla mam karmiących - flamingowa sukienka występuje także w wersji ułatwiającej karmienie piersią! Cała tajemnica tej sprytnej kreacji do karmienia tkwi w pewnym rewolucyjnym, dobrze ukrytym rozwiązaniu. Na pierwszy rzut oka wyrób zupełnie nie różni się od wersji niemającej nic wspólnego z laktacją. Jednak popularne przysłowie głosi, że diabeł tkwi w szczegółach – dopiero po uważniejszych oględzinach dostrzec można, że w okolicach piersi wszyte zostały dwa maleńkie zameczki. Wystarczy błyskawiczny ruch ręką, aby rozchylić materiał i podać dziecku pierś bez konieczności ściągania całej kreacji przez głowę. Zameczki są na tyle dyskretne, że sukienka świetnie sprawdzi się do noszenia także w momencie, gdy dumna mama zakończy już proces karmienia piersią.

Identyczna sukienka dla mamy i córki wprost idealna na powitanie wiosny – poznaj wyrazisty wzór CAMO!

Gdy wiosna za pasem, warto odpowiednio przygotować się na jej przyjście. Nic nie wprowadzi młodej mamy i jej córeczki w doskonały nastrój równie dobrze jak odpowiednio dobrany strój. Z tej okazji sklep internetowy Mamatu przygotował specjalną propozycję wprost idealną dla duetu energicznej mamy i jej córeczki. Mowa tu o przepięknym, wzorzystym komplecie sukienek z kolekcji CAMO. To kreacje, które z pewnością wyróżnią Wasz duet w tłumie i wprowadzą powiew wiosny w każde miejsce, które wspólnie odwiedzicie!

Wszystko dzięki niezwykle żywym, intensywnym barwom, jakimi wyróżnia się obecny na sukienkach, kwiecisty wzór. Intensywny róż, krzykliwy pomarańcz oraz delikatny błękit na tle ciemnej, przyjemnej oku zieleni tworzą kompozycję, obok której nie sposób przejść obojętnie. A gdy z tak pięknymi, wiosennymi zdobieniami mamy do czynienia nie na jednym, a na dwóch egzemplarzach świetnie zaprojektowanych sukienek – w wersji dla małej i dużej kobietki, efekt „wow” przechodzi wszelkie oczekiwania!

Poza niezwykle energetyzującym lookiem, sukienki Mamatu z kolekcji CAMO charakteryzują się także niezwykłą wygodą noszenia. Wszystko dzięki wykorzystaniu dzianiny wykonanej z wysokogatunkowej przędzy. W jej składzie znajdziemy aż 95 procent oddychającej, miękkiej i bezpiecznej dla zdrowia bawełny oraz 5 procent elastanu gwarantującego nam wygodę oraz rozciągliwość, dzięki której sukienka będzie świetnie układać się na każdym rodzaju figury. Dodatkowym atutem kreacji jest jej zachwycający tonaż, albowiem gramatura dzianiny wynosi aż 270 g/m². Oznacza to, że mamy do czynienia z wyrobem, który nadaje się do noszenia zarówno wiosną, jak zimą w formie tuniki. Nie za zimno, nie za gorąco, przewiewnie i bez nieprzyjemnego uczucia, jakie towarzyszy przyklejaniu się tkaniny do ciała – czy to aby nie rozwiązanie idealne?

Wygoda w noszeniu jest istotna nie tylko dla ceniących swobodę i miękkość tkanin mam, ale również – a może przede wszystkim – dla ich żywiołowych córek. Sukienka CAMO to świetnie skrojona kreacja, która w wersji dla małych dziewczynek zachowuje długość pozwalającą na nawet najbardziej śmiałe wybryki! Młoda elegantka nie musi tracić nawet krztyny swojej dziecięcej energii, bowiem marka Mamatu nie zapomina, że tworzy ubrania dedykowane właśnie dzieciom. Nawet, jeżeli odzież wygląda łudząco podobnie do wersji dla dorosłych, wciąż oferuje rozwiązania przeznaczone dla najmłodszych. Mowa tu między innymi o elastycznych szwach, które zapewniają nieskrępowaną zabawę w każdych warunkach, wykończeniach z lamówki czy ekologicznych nadrukach całkowicie bezpiecznych dla delikatnej skóry maluchów. Co więcej, nawet gdy nasza mała księżniczka nieco podrośnie, wciąż może śmiało ubierać kwiecistą sukienkę – ciuszek zaprojektowany został bowiem tak, że z czasem z sukienki może się zamienić w piękną, wiosenną tunikę, która świetnie sprawdzi się w komplecie z parą legginsów bądź jednolitych, dresowych spodenek. Marka Mamatu dba o to, aby ubrania kupowane dla dzieci zostawały z nimi przez długie lata. Sprzyjają temu starannie wyselekcjonowane materiały oraz niezwykła jakość ich wykonania, dzięki której ubrania towarzyszą maluchom przez kolejne sezony. Aby dodatkowo zadbać o żywotność odzieży, specjaliści z Mamatu radzą, aby prać i prasować ubrania wyłącznie na lewej stronie.

Chcesz sprawić radość swojemu dziecku? Znajdź ciekawe koszulki oraz inne ubrania dla mamy i córki!

Koszulki oraz inne ubrania dla mamy i córki pozwalają na to, aby w piękny sposób podkreślić unikalną więź między kobietą i jej pociechą. To również sposób na zabawę modą i swobodny dystans w wyrażaniu siebie dla mamy oraz niezapomniane przeżycie i wyróżnienie dla małej dziewczynki.

W ofercie sklepu Mamatu znaleźć można kilka propozycji takich samych koszulek dla większej i mniejszej kobietki. Niecierpliwie oczekującym na okres lata do gustu przypaść może koszulka z nadrukiem HELLO SUMMER występująca w dwóch odcieniach kolorystycznych - szarym oraz białym. Prosty napis na transparentnym tle urzeka formą, szczególnie, jeśli można go podziwiać zarówno w stylizacji mamy, jak i córki.

Koszulki HELLO SUMMER wykonane zostały z najlepszych gatunkowo dzianin posiadających certyfikat Tekstylia godne zaufania Oeko-Tex Standard 100, jedno z najważniejszych odznaczeń w branży odzieżowej, przyznawany jedynie wyrobom powstającym z uwzględnieniem ekologicznego procesu produkcji. Dzianiny z certyfikatem gwarantują także 100% bezpieczeństwo dla naszego zdrowia, są hypoalergiczne i świetnie sprawdzają się w produkcji odzieży dla dzieci.

Mamatu oferuje również propozycję bliźniaczych koszulek z urzekającym hasłem love MORE występujących w odcieniu śnieżnej bieli oraz przyjemnego, pudrowego różu, wprost idealnego do delikatnych, dziewczęcych stylizacji.

Chcąc na dłużej zachować świetny wygląd ciuchów Mamatu, należy pamiętać, aby wszystkie wyroby prać i prasować na lewej stronie. Zapewni to długą żywotność zarówno samemu materiałowi, jak i znajdującemu się na jego froncie nadrukowi.

Aby podkreślić bliźniaczy wymiar koszulek, warto sięgnąć również po inne propozycje ciuchów dla mamy i córki. Jako uzupełnienie zestawu z T-shirtami HELLO SUMMER i love MORE świetnie sprawdzi się tiulowa spódniczka w odcieniu grafitowej szarości. Przy takim połączeniu zarówno mama, jak i córka wyglądać będą delikatnie, dziewczęco i świeżo. Do stylizacji nadadzą się również podobne sandałki, a w chłodniejsze dni - tenisówki i grubsze rajstopy.

Do koszulek świetnie wyglądają także jasne jeansy bądź miękkie, dresowe spodnie, które w sklepie Mamatu również znaleźć można w wersji dla małej i dużej kobietki!

Szukasz odzieży dla mamy i córki, która świetnie nadaje się na co dzień? Zapoznaj się z ofertą zestawów identycznych bluz dla Ciebie i Twojej latorośli!

Nie tylko wielkie wyjścia mogą być celebrowane identyczną odzieżą dla mamy i córki. Czasem warto wyjątkowym uczynić zwykły dzień, zamienić normalną środę w dzień, który na długo utkwi w pamięci zarówno małej, jak i dużej kobietki. Jeśli pokażemy dziecku, że nawet w szarej codzienności można znaleźć czas na bliskość, a drobne chwile przekuć w prawdziwą magię wspólnie spędzonego czasu, już na zawsze nauczy się cieszyć drobnymi, pięknymi rzeczami. Właśnie z nich utkana jest przecież rzeczywistość. Oczywiście, jak we wszystkim, także i tu istotny jest umiar. Warto czasem poświęcić wieczór na całkowity relaks, odpuszczając naszemu dziecku jego codzienne obowiązki, a być może pozwalając nawet wyjątkowo później położyć się spać. Należy jednak pamiętać, że takie małe, domowe święta nie mogą występować zbyt często. Właśnie dlatego, aby zachowały swój wyjątkowy, magiczny charakter. Gdy już wybierzemy ten konkretny dzień, przygotujemy małe atrakcje i wprawimy się w odpowiedni nastrój, warto pomyśleć także o tym, aby rodzinny relaks dodatkowo przypieczętować identycznym ubiorem.

Na takie dni i takie chwile idealnie sprawdzą się wygodne i praktyczne bluzy z oferty sklepu internetowego Mamatu. Jedną z propozycji jest granatowa, asymetryczna bluza w niezwykle modny wzór w ciemne gwiazdki. Bluza delikatnie rozszerza się ku dołowi, dzięki czemu stanowi odzieżowe rozwiązanie dla wszystkich typów figury. Natomiast tego typu krój w przypadku wersji dla dzieci sprawia, że bluza nie krępuje ruchów, dając poczucie nieograniczonej swobody.

Długie rękawy w razie potrzeby można łatwo wywinąć, nadając ciuchom swobodnego, zadziornego charakteru. Całość wykończona jest estetyczną lamówką, dzięki czemu bluza nie pruje się i zachowuje swój kształt nawet po wielokrotnym noszeniu. Do produkcji dresowej dzianiny, z jakiej uszyta została granatowa kreacja wykorzystano 94% miękkiej, oddychającej bawełny oraz 6% elastanu, dzięki któremu bluza nie wpija się w delikatną skórę dziecka. Nadruk w postaci średniej wielkości gwiazdek wykonany został przy wykorzystaniu całkowicie bezpiecznej dla zdrowia, ekologicznej farby, która została dokładnie przebadana dermatologicznie. Odzież sygnowana logo Mamatu jest hypoalergiczna, co oznacza, że podczas noszenia nie występują żadne reakcje związane z podrażnieniami czy wysypką. Surowce wykorzystane do jej produkcji posiadają ekologiczny certyfikat, który zaświadcza o procesie produkcji całkowicie zgodnym z wszelką dbałością o środowisko naturalne.

Gramatura bluzy wynosi 270 g/m², co oznacza, że kreacja pozwala skórze oddychać, jednocześnie nie pozwalając marznąć ani dziecku, ani jego mamie. Stanowić może zarówno bazę ubrania na wiosnę, jak i garderobę zakładaną pod kurtkę w czasie zimy.

 

Szukasz takich samych bluz dla mamy i córki? Postaw na uniwersalne biało-czarne paski!

Niektóre odzieżowe fasony i stylizacje chyba nigdy nie wyjdą z mody. Nawet pośród ubrań projektowanych dla mamy i córki pojawiają się uniwersalne wzory i kolory, które zapewne nigdy się już nie znudzą. Mowa tu o nieśmiertelnym, kontrastowym połączeniu bieli i granatu, które na bluzie Mamatu tworzą gęste, modne paski. Zarówno egzemplarz szyty dla mamy, jak i miniwersja bluzy dla małej dziewczynki wyprodukowane zostały z najwyższej jakości polskich dzianin. Wszystkie materiały oznaczone są ekologicznym certyfikatem, dzięki czemu zyskujemy pewność, że bluza nie wywoła reakcji alergicznych na delikatnej i wrażliwej skórze dziecka.

W skład bluz w paski, zarówno w przypadku wersji dla dużej, jak i małej kobietki, wchodzi aż 94% przewiewnej, oddychającej bawełny oraz 6% elastanu, który sprawia, że kreacja świetnie się układa na każdym rodzaju figury. Daje także poczucie swobody i sprawia, że bluza nie wpija się w skórę nawet podczas najbardziej szalonych zabaw.

Gramatura bluzy wynosi 270 g/m², co oznacza, że odzież nadaje się do noszenia zarówno jako wiosenna baza, jak i jesienna czy zimowa warstwa. Z pewnością przyda się także podczas chłodniejszych czerwcowych czy sierpniowych wieczorów, stanowiąc przyjemne oku uzupełnienie letniej stylizacji. Tego typu gramatura sprawia, że bluza nie jest cienka, jednocześnie pozostawiając materiał oddychającym i przewiewnym.

Jak zaprojektowana została bluza w paski Mamatu i do czego ją nosić? Inspiracje modowe dla mamy i córki!

Biało-granatowa bluza w paski w wersji dla małej modnisi zaprojektowana została tak, aby maksymalnie ułatwić jej nakładanie i noszenie. Z jednej strony kołnierza znajdują się bowiem dwie napy, dzięki którym wciąganie bluzy przez głowę nie sprawia większych trudności. Nie musimy się także bać o zniszczenie misternie ułożonej fryzury.

Bluza Mamatu występuje także w wersji dla mam karmiących piersią. Jedyną różnicą w projekcie jest zastosowanie systemu dyskretnych zameczków, dzięki którym możliwe jest wygodne przystawianie dziecka do piersi, i to bez konieczności ściągania odzieży przez głowę! Dresowy materiał, z którego uszyta została bluza, otrzymał certyfikat Oeko-Tex Standard. To właśnie dzięki temu odznaczeniu zyskujemy pewność, że podczas karmienia materiał bluzy nie podrażni delikatnej buźki naszego dziecka.

Stylizacja idealnie sprawdzi się w komplecie z czarnymi spodniami bądź szarą, tiulową spódniczką również dostępną w asortymencie sklepu Mamatu – zarówno w wersji dla mamy, jak i córki. Do bluzy warto włożyć trampki lub kolorowe tenisówki. W cieplejsze dni idealnie sprawdzą się także zwykłe, jeansowe szorty. Kreacja przyciąga uwagę swoim kontrastowym wzorem oraz ciekawym krojem, dlatego może stanowić główny atut stylizacji obu kobietek.

Biało-granatowa pasiasta bluza idealnie nadaje się na wspólne nieformalne wyjścia – od spaceru po parku poprzez zakupy w centrum handlowym aż do wieczornego wyjścia do kina. W przypadku dzieci świetnie sprawdzi się także jako codzienny ciuszek do szkoły.

Bluza dla mamy występuje w klasycznych rozmiarach S, M oraz L, natomiast wersja dziecięca uszyta została aż w pięciu wymiarach:

 • 86/92,
 • 98/104,
 • 110/116,
 • 122/128,
 • 134/140.

Dzięki tak szerokiej rozpiętości rozmiarów każda mama jest w stanie zamówić egzemplarz idealnie pasujący do wzrostu i wymiarów dziecka. W sklepie Mamatu wysyłka zamówionego produktu trwa zaledwie 24 godziny. A jeśli, mimo dokładnie opisanej tabeli rozmiarów, zamówiony egzemplarz okazuje się za mały bądź za duży, należy pamiętać o możliwości wymiany towaru. Do tego celu potrzebujemy jedynie numeru paragonu oraz kwoty wystarczającej na pokrycie wysyłki wymienionego produktu.

Komplety ubrań dla dorosłego i dziecka, czyli moda dla mamy i córki

Ciekawy asortyment bliźniaczych ciuchów dla mamy i córki znajdziemy także w dziale ze spodniami dresowymi Mamatu. Sklep oferuje bowiem kolekcję modową idealną dla mam gustujących w wygodnych, niekrępujących ruchów strojach, które świetnie sprawdzą się podczas spacerów, wywiązywania się z domowych obowiązków czy też jako stylizacja na rodzinny wypad do kina. Niezastąpione mogą okazać się także jako forma stroju sportowego - na poranny jogging czy wizytę w centrum fitness.

Poza wzorem we flamingi, znanym już z efektownych różowych sukienek, do wyboru mam i córek pozostają także:

 • intensywnie zielone spodnie z nadrukami przedstawiającymi motywy przywodzące na myśl słoneczne lato,
 • jasnoróżowe spodnie z nadrukiem przedstawiającym radosne pieski stworzone z baloników,
 • jasnoróżowe spodnie z nadrukiem w wesołe, biało-czarne borsuki,
 • czarne spodnie z nadrukiem w białe, geometryczne niedźwiedzie.

Wszystkie spodnie - zarówno te dla małej księżniczki, jak i jej mamusi, zaprojektowane zostały w wersji z wygodnymi kieszeniami oraz miękkimi, niewpijającymi się w ciało ściągaczami.  Każdy egzemplarz wykonany jest z miękkiej, miłej w dotyku dresowej dzianiny o gęstej gramaturze 270 g/m2, co oznacza, że spodnie są ciepłe, ale nie sprawią, że będzie Wam w nich za gorąco. Wszystkie nadruki stworzone zostały przy wykorzystaniu ekologicznej farby, dzięki czemu spodnie są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry dzieci.

Barwne spodnie w wesołe wzory świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie ciemnych, obcisłych topów oraz luźnych, jednolitych bluz. Nadają wówczas swobodnego sznytu stylizacjom, udowadniając, że kolorowe nadruki dobrze wyglądają nie tylko na odzieży dziecięcej.

Pamiętaj, że aby jak najdłużej zachować ich żywe kolory i świetnie skrojony fason, należy prać i prasować spodnie wyłącznie na lewej stronie. Ze względu na fakt, że każdy egzemplarz wykrawany jest ręcznie przez utalentowane polskie krawcowe, poszczególne rzeczy mogą nieznacznie się od siebie różnić.

Mamatu - Wygodna i stylowa odzież do karmienia dla mam

Mamatu to marka założona w 2012 roku, która od początku cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Naszym flagowym produktem, który odniósł spektakularny sukces, jest sportowa bluza do karmienia. Naszą misją jest ułatwienie kobietom czasu karmienia piersią, dlatego projektujemy funkcjonalne i stylowe ubrania. Nasza oferta obejmuje różnorodne zestawienia kolorystyczne bluz z kapturem, które są nie tylko wygodne, ale również modne. Kolorowe zamki funkcyjne, kieszenie typu "kangurek" i obszerny kaptur to charakterystyczne elementy naszych produktów. Stawiamy na najwyższą jakość materiałów, dlatego nasze ubrania szyte są z dbałością o detale. W naszej kolekcji znajdziesz wiele modeli, takich jak bluzy, bluzki, sukienki, koszulki i koszule nocne do karmienia. Naszym celem jest zaproponowanie stylizacji, które nie tylko ułatwią karmienie piersią, ale również sprawią, że kobiety poczują się pewnie i modnie. Nasze dyskretne rozwiązania, jak suwaki przy dekolcie czy dwuwarstwowy przód bluzki, dają swobodę i komfort podczas karmienia. Jesteśmy dumni z naszej roli prekursora w łatwym i dyskretnym karmieniu piersią. Nasze innowacyjne podejście do projektowania odzieży sprawia, że suwaki stają się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale też ozdobą, wyróżniając nasze ubrania. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne style, od sportowego po miejski, z luźnymi krojami i elastycznymi dzianinami, które zapewniają wygodę. Nasza odzież do karmienia to nie tylko wygoda dla mam, ale również dla maluszków. Nasze rozwiązania pozwalają na swobodne i dyskretne karmienie w każdych okolicznościach. Dzięki suwakom przy dekolcie, wszytym w przód bluzki czy dwuwarstwowemu przodowi, masz pełną swobodę karmienia bez obaw. Produkujemy naszą odzież z polskich tkanin, głównie z wysokiej jakości bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, które gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki. Nasze ubrania są starannie odszyte, a jakość nadruków zachwyca. Stawiamy na proste, ponadczasowe kroje i stonowaną kolorystykę, ale również oferujemy unikalne wzory i żywsze kolory dla miłośniczek bardziej wyrazistych stylizacji. Mamatu to marka, która łączy w sobie wygodę, styl i jakość. Naszym celem jest zapewnienie mamom komfortu i modnego wyglądu, niezależnie od okoliczności. Dbamy o to, abyś zawsze czuła się modnie i pewnie, bez kompromisów w funkcjonalności i dyskrecji podczas karmienia piersią. Nasze ubrania pozostają w zgodzie z trendami mody, a jednocześnie spełniają wszystkie potrzeby współczesnych mam.

Zobacz także

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Odzież dla karmiących

Strach przed porodem - jak sobie z nim poradzić?

Sprawdź zestawy dla mamy i dziecka

Przejdź do sklepu