KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie mniej jednak mamay muszą sobie jakoś radzić i trzeba przyznać, że wychodzi im to znakomicie.

  

Maluszki zawsze najtrudniej odpowiednio odziać choćby z tej przyczyny, że nie powiedzą czy im za zimno czy zbyt gorąco, a ciepłota rączek czy nóżek często nie oddaje rzeczywistej temperatury dziecka. Z tego właśnie względu radzi się, by temperaturę u niemowląt sprawdzać na karku. Powszechnie przyjmuje się, że trzeba uważać by dziecka ani nie przegrzać, ani zbytnio nie wychłodzić. Z dwojga złego jednak przegrzanie jest o wiele bardziej niebezpieczne i niestety częściej spotykane. Do sprawy warto podejść zdroworozsądkowo. Ten mały człowiek w zasadzie nie potrzebuje więcej warstw ubrania niż dorosły, kiedy znajduje się w pomieszczeniu, natomiast wychodząc na świeże powietrze zakładamy maluchowi o jedną warstwę więcej niż sobie.

  

Niezwykle istotna jest także temperatura w mieszkaniu. Dla małego dziecka optymalna temperatura to 20-23˚C w ciągu dnia. Na czas kąpieli zaleca się zwiększyć o kilka stopni temperaturę w łazience, natomiast już do spania idealne będzie ni mniej ni więcej 20˚C. Co jednak niezwykle ważne dzieciaki źle znoszą przeciągi oraz duże skoki temperatury, tego właśnie należy unikać.  Powszechne, szczególnie u starszych ludzi jest nakładanie maluchom nawet w domu czapki. O ile nie ma przeciągu, ani wiatru na zewnątrz a temperatura powietrza jest przyzwoita, nie ma  potrzeby wkładać dziecku czapki, bo najzwyczajniej w świecie zgrzeje się, spoci i dopiero wtedy jest bardziej narażone na przewianie.

Modne ubrania dziecięce - jak rozsądnie kupić odzież dla dziecka?

Większość rodziców, szczególnie kiedy to pierwsze dziecko, wprost szaleje z zakupami dla maleństwa. Najlepsze zabawki, najlepsze akcesoria, najlepsze kosmetyki. Wszystko odbywa się niemalże książkowo. Oczywiście przy drugim dziecku jest zupełnie inaczej. Opada euforia i do rodziców dochodzi, że przecież tak naprawdę  połowy ubranek maluszek nawet nie miał okazji założyć, bo zwyczajnie z nich wyrósł, a akcesoria, czy zabawki wcale nie muszą być firmowe, najważniejsze by były dla dziecka bezpieczne.

   

Nie ulega jednak wątpliwości, że współczesne dzieciaki są w większości mocno przez rodziców wystylizowane. Wszystko oczywiście na miarę zasobności portfela. Dziś jeśli ma się wyobraźnię i zmysł estetyczny można w przyzwoitej cenie ubrać i siebie i maluszka. Hitem są bliźniacze wersje ubrań dla dzieciaków i rodziców. Już samo komponowanie takich zestawów to ogromna frajda. W szczególności takie zestawy sprawdzają się na rodzinnych imprezkach. Świetne wrażenie murowane!

Odzież dziecięca jednak pomimo swoich walorów estetycznych powinna być przede wszystkim wykonana z wysokogatunkowych i naturalnych materiałów. Dziecięce ubranka muszą oddychać i nie uczulać młodego człowieka, ani też nie podrażniać jego delikatnego ciała. Cała reszta to sprawa wtórna. Odzieżowemu fastfoodowi należy powiedzieć stanowczo nie! Tego rodzaju rzeczy, produkowane masowo nie mają z reguły nic wspólnego z jakością.

Kategoire: Blog dla mam