KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak kreować silną więź między rodzeństwem?

Jak kreować silną więź między rodzeństwem?

Jak kreować silną więź między rodzeństwem?

Coraz więcej par decyduje się na jedno tylko dziecko. Dwa plus jeden to coraz częstszy model współczesnej rodziny. Jest to zazwyczaj spowodowane kwestiami finansowymi lub zawodowymi. Brak czasu na kolejny macierzyński, który wpływa na karierę zawodową i chęć zapewnienia dziecku wszelkich dogodności w życiu.

Dwie uśmiechnięte dziewczynki

Jednak nadal dość często widzimy rodzinę, którą tworzą rodzice i dwójka dzieci. Jest to poniekąd wygodna konfiguracja. Kiedy młodsze rodzeństwo podrośnie, starsze często staje się jego opiekunem, idolem, towarzyszem zabaw. Dzięki temu rodzice mają więcej czasu dla siebie, ale przede wszystkim, zabawa ze starszym bratem czy siostrą wspaniale rozwija malucha.            

Nie zawsze jednak więź między dziećmi tworzy się automatycznie. Szczególnie kiedy różnica wieku jest większa lub charaktery maluchów zupełnie różne. Ale szczęściu można trochę dopomóc!

Poniżej kilka rad, które pomogą tworzyć tą wyjątkową więź między rodzeństwem.

  1. Dzieci najlepiej uczą się na przykładach. Dlatego tak ważne jest to, jaki przykład dają im rodzice. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci wspierały się nawzajem, pokażmy im ,że jest to bardzo ważne w codziennym życiu. Kiedy na co dzień mama i tata będą się wspierać, dla rodzeństwa stanie się to zupełnie naturalne.
  2. Dopingowanie wynikające ze wsparcia, to też ważna część tworzenia więzi. Zabierajmy więc rodzeństwo na wszelkie występy, mecze, konkursy brata lub siostry. Głośno dopingujmy i cieszmy się z sukcesów. Chwalmy wszelkie, nawet najmniejsze wygrane. Uczmy dzieci, że sukces rodzeństwa cieszy tak samo jak własny.
  3. Wspólne uczęszczanie dzieci na zajęcia dodatkowe jest fajne i wygodne dla rodziców. Nie warto jednak ujednolicać dzieci na siłę. Dajmy im wybrać własne zainteresowania i wspierajmy w tej odrębności. To samo tyczy się ich wyglądu. Nie starajmy się na siłę ubierać dzieci tak samo. Posiadanie jednakowych spodni i koszulek nie zbliży dzieci do siebie. Natomiast pożyczanie swojej garderoby, wspólne zabawy i poznawanie wzajemnych zainteresowań jak najbardziej.
  4. Na koniec chyba najważniejsze. Zawsze trzymajcie się razem. Jako rodzina tworzycie najlepszą drużynę. Dlatego wszystko starajcie się robić razem. Początkowo może się to wydać trudne, ale po czasie nie będziecie wyobrażać sobie tego inaczej. Wspólny spacer, podczas którego każdy rozwija swoje zainteresowania. Wspólne zakupy, na których każdy ma swoją część listy. Wspólne sprzątanie i przygotowywanie posiłków. Nic tak nie łączy jak czas spędzony razem!

Zobacz także

Bluzy dla dzieci – poznaj idealne rozwiązanie na jesień i...

Szukasz prezentu na święta dla dzieci? Poznaj zalety...

Bielizna do karmienia - wyprawkowy must-have?

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Czego nie robić w ciąży?

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Komplet: sukienki dla mamy i córki

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu