KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Początek roku to zwykle czas, kiedy jesteśmy już zmęczeni chłodem, wiatrem i krótkimi dniami. Nie mając wpływu na to jak wygląda typowy, zimowy dzień, warto zmienić jego minusy na plusy. Na przykład: krótki dzień, daje nam spore pole do popisu podczas zabaw z latarką!

Wystające nogi całej rodzinki spod kołdry

Pierwszą propozycją jest ulepszona wersja zabawy w chowanego. Ulepszona, bo o wiele ciekawsza od tej którą znają wszyscy. Po zmroku gasimy światła. Jedynym jego źródłem jest latarka w ręku szukającego. Kiedy odnajdzie schowanego towarzysza zabawy, świeci na niego latarką. Dobrze, żeby maluchy szukały w asyście rodzica lub starszego rodzeństwa.

Z pewnością każdy rodzic kojarzy zabawę "Raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy"? Z użyciem latarki ta zabawa jest jeszcze ciekawsza! Kiedy światło jest zgaszone, wszyscy mogą się ruszać. Kiedy "baba jaga" włączy latarkę, należy stanąć w miejscu.

Bardzo popularną zabawą przy użyciu światła i cienia jest teatrzyk.

Pokazywanie różnych kształtów rękami każdy dobrze zna. A gdyby tak bohaterami teatrzyku były dzieci? Ich cienie mogą przybrać najróżniejsze kształty! Wycięte z papieru skrzydła i dziób zmienią je w ptaka, miska na plecach w żółwia, a ubrania mamy i korona z kartonu w księżniczkę!

Cień na ścianie w kształcie gołębia z rąk

Każdy kto ma w domu kota wie, jak uwielbiają one gonić za czerwonym punktem wskaźnika. Dlaczego więc nie sprawdzić co te zwierzaki w tym widzą? Zamieńmy nasze dzieci w koty i pozwólmy gonić za punktem światła. Dodatkową atrakcją może być namalowanie na ich buziach nosków i wąsików.

Wszystkie te zabawy to doskonały sposób na to, by nawet najnudniejszy, zimowy wieczór zmienił się w przygodę. Jeśli jednak pogoda nie jest zbyt surowa, warto zabrać je na zewnątrz! Ciepłe ubrania, czapki i szaliki zagwarantują dobrą zabawę. Z latarką w dłoni podwórko po zmroku to zupełnie inne miejsce. I o wiele większe pole do popisu!

Zobacz także

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z...

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Odzież do karmienia

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Koszulki do karmienia piersią

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Szukasz prezentu na święta dla dzieci? Poznaj zalety...

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze...

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu