KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Dzieci i latarka - poznaj super pomysły na zabawę!

Początek roku to zwykle czas, kiedy jesteśmy już zmęczeni chłodem, wiatrem i krótkimi dniami. Nie mając wpływu na to jak wygląda typowy, zimowy dzień, warto zmienić jego minusy na plusy. Na przykład: krótki dzień, daje nam spore pole do popisu podczas zabaw z latarką!

Wystające nogi całej rodzinki spod kołdry

Pierwszą propozycją jest ulepszona wersja zabawy w chowanego. Ulepszona, bo o wiele ciekawsza od tej którą znają wszyscy. Po zmroku gasimy światła. Jedynym jego źródłem jest latarka w ręku szukającego. Kiedy odnajdzie schowanego towarzysza zabawy, świeci na niego latarką. Dobrze, żeby maluchy szukały w asyście rodzica lub starszego rodzeństwa.

Z pewnością każdy rodzic kojarzy zabawę "Raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy"? Z użyciem latarki ta zabawa jest jeszcze ciekawsza! Kiedy światło jest zgaszone, wszyscy mogą się ruszać. Kiedy "baba jaga" włączy latarkę, należy stanąć w miejscu.

Bardzo popularną zabawą przy użyciu światła i cienia jest teatrzyk.

Pokazywanie różnych kształtów rękami każdy dobrze zna. A gdyby tak bohaterami teatrzyku były dzieci? Ich cienie mogą przybrać najróżniejsze kształty! Wycięte z papieru skrzydła i dziób zmienią je w ptaka, miska na plecach w żółwia, a ubrania mamy i korona z kartonu w księżniczkę!

Cień na ścianie w kształcie gołębia z rąk

Każdy kto ma w domu kota wie, jak uwielbiają one gonić za czerwonym punktem wskaźnika. Dlaczego więc nie sprawdzić co te zwierzaki w tym widzą? Zamieńmy nasze dzieci w koty i pozwólmy gonić za punktem światła. Dodatkową atrakcją może być namalowanie na ich buziach nosków i wąsików.

Wszystkie te zabawy to doskonały sposób na to, by nawet najnudniejszy, zimowy wieczór zmienił się w przygodę. Jeśli jednak pogoda nie jest zbyt surowa, warto zabrać je na zewnątrz! Ciepłe ubrania, czapki i szaliki zagwarantują dobrą zabawę. Z latarką w dłoni podwórko po zmroku to zupełnie inne miejsce. I o wiele większe pole do popisu!

Zobacz także

Ile je noworodek, czyli jak często karmić piersią...

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Czy krzyczą tylko źli rodzice?

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Must have każdej przyszłej mamy

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu