KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Samodzielny maluch- zarządzanie garderobą.

Samodzielny maluch- zarządzanie garderobą.

Samodzielny maluch- zarządzanie garderobą.

Jeśli jesteś rodzicem kilkulatka, to wiesz, że nie jest łatwo. Codzienne pranie, składanie i chowanie jego ubrań zajmuje sporo czasu. Codzienne przygotowywanie stroju do przedszkola, na spacer, na zakupy (dzieci lubią się brudzić), to też kilka dodatkowych chwil. A teraz pomnóż to przez ilość dzieci, jeśli jest ich w domu więcej. Warto zadbać o to, żeby maluchy szybko nauczyły się samodzielności. Jeśli zaczniecie wcześnie, szybciej poczujesz rezultaty na własnej skórze i dumę z samodzielnego brzdąca.

Koszulki dziecka na wieszakach

Warto zacząć od tego co najprostsze. Na przykład wspólnego ściągania ze sznurków i segregowania prania. Dziecko doskonale wie, które ubranka należą do niego i bez trudu wyciągnie je ze sterty ciuchów. W zależności od wieku, może spróbować je poskładać, albo podzielić na poszczególne części garderoby.

Następnie przechodzimy do nauki organizacji. Dziecko powinno nauczyć się tego, że należy segregować ubrania i że każde ma swoje miejsce. Jeśli jego rzeczy chowacie do poszczególnych szuflad, to sprawa jest bardzo łatwa. Na każdą szufladę naklejcie wizerunek poszczególnej części garderoby: spodenki, koszulkę, sukienkę, itd. Dzięki takiej obrazkowej metodzie organizacja nie będzie problemem.

Pozwólcie dziecku poczuć samodzielność.

Starajcie się dawać mu wolną rękę w wyborze ubrań. 4-latek powinien też sam się ubierać, nie róbcie tego za niego. Jeśli obawiacie się sandałów zimą i kożucha wiosną, chowajcie te części garderoby po sezonie. Zostawiając w szafie tylko bezpieczne ubrania. Nie musicie się bać dyskusji na temat dopasowania koszuli i muchy do dresowych spodni.

Dzieci rosną niezwykle szybko. Dlatego przed rozpoczęciem sezonu warto przymierzyć ubrania z poprzedniego. Dzieci nie lubią nudnego mierzenia, ale lubią widzieć, że urosły. Zróbcie to więc na zasadzie zabawy. Niech maluch ubiera spodenki czy bluzeczki i patrzy czy znów trochę urósł. Pozbywając się za małych lub uszkodzonych ubrań robicie miejsce na nowe, a to bezpośrednia droga do wspólnych zakupów, które też są niezłą frajdą.

Kategoire: Blog dla mam