KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Wojna podczas czesania włosów...

Wojna podczas czesania włosów...

Wojna podczas czesania włosów...

Praktycznie każda dziewczynka marzy, że będzie kiedyś mamą córeczki. Będzie ją pięknie ubierać i czesać. Kiedy dorasta i rzeczywiście zostaje mamą małej księżniczki, może wreszcie spełnić swoje marzenia. Kupuje śliczne ubranka i przebiera w nie swoją pociechę. Zakupuje też mnóstwo spinek, gumek, szczotek, grzebyczków i kiedy już chcę uczesać swoją księżniczkę... zaczyna się prawdziwy koszmar.

Włosy dziewczynki spięte w cebulkę

Nie jedna dorosła kobieta wracając do wspomnień z dzieciństwa, czuje dreszcze na myśl o zaplataniu warkocza przed przedszkolem, lub rozczesywaniu włosów po myciu. Dlaczego w przypadku nowego pokolenia miałoby być inaczej? Włosy tak samo się plączą i tak samo ciężko rozczesują jak lata temu.

Na szczęście możemy temu zaradzić. Mądrzejsze o własne doświadczenia i bogatsze o nowe rozwiązania możemy wyjść naprzeciw problemowi codziennego czesania włosów. Wbrew pozorom wystarczy kilka niewielkich zmian, które zmienią przykry obowiązek w prawdziwą przyjemność.

Na początek rozczesywanie włosów po kąpieli. Kiedyś był to największy koszmar, nie raz okupiony wielkimi łzami. Dzisiaj możemy radzić z nim sobie na dwóch etapach. Po pierwsze - używając odżywki, dzięki której włosy łatwiej się rozczeszą. Po drugie - korzystając ze szczotek, które zostały stworzone specjalnie do rozczesywania mokrych włosów. Również tych długich i kręconych.

Druga sprawa to czesanie włosów przed przedszkolem czy szkołą. Skóra cierpnie na samą myśl, a brak czasu dodatkowo ogranicza cierpliwość. A wystarczy na noc porządnie rozczesać włosy (odpowiednią szczotką, która rozczesze nawet największe kołtuny) i zapleść w warkocz. W ten sposób nie poplączą się podczas snu, a rano raz, dwa rozczeszą się i dadzą szybko ułożyć w prostą fryzurkę.

Jak dodatkowo zapobiegać kołtunom?

Warto pomyśleć o pościeli, której powierzchnia jest gładka i śliska, np. z jedwabiu. Podczas kąpieli, warto rozczesać włosy przed nałożeniem szamponu. Potem jest znacznie trudniej. Warto też zadbać o kondycję włosów i podcinać je regularnie. No i przede wszystkim, dobrze jest pamiętać, że na pierwszym miejscu powinna być wygoda i samopoczucie dziecka. Długie włosy są piękne, ale wystarczą takie za łopatki. Hodowanie u córki włosów sięgających pasa dla samej ich długości, nie ma większego sensu.

Kategoire: Blog dla mam