KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Mądre zakupy do dziecięcej szafy.

Mądre zakupy do dziecięcej szafy.

Mądre zakupy do dziecięcej szafy.

Dziecko ma to do siebie, że rośnie w szybkim tempie. Poza nostalgią za jego małymi rączkami i stópkami, wiąże się to z kilkoma innymi aspektami. Między innymi z potrzebą regularnej wymiany jego garderoby. Z jednych rzeczy wyrasta szybciej z innych wolniej. Jednak różnice w temperaturze, na przestrzeni pór roku sprawiają, że w początkowych latach życia, ubrania są na jeden sezon.

karta płatnicza w dłoni

Kupując większą ilość ubrań na raz, warto kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami. Pomijając oszczędność czasu, pozwolą nam również zaoszczędzić nie mało pieniędzy. Dodatkowym plusem będzie z pewnością spójność stylu w szafie dziecka.

Przede wszystkim warto ustalić, od czego zaczynamy. Zwykle są to t-shirty, topy, bluzki - jednym słowem „góry”, które są najtańsze i kupujemy ich zawsze najwięcej. Warto przetestować zasadę „od stóp do głów”, czyli ubierać dziecko od dołu do góry. Oznacza to, że zaczynamy od butów, potem kupujemy pasujące do nich „doły”, czyli spodnie, spódnice, legginsy. Następnie kierujemy się po t-shirty, bluzki, bluzy, sweterki. Mając skoordynowane pod kątem dopasowania zestawy, dobieramy do nich okrycia wierzchnie (kurtki, płaszczyki itp.), a na koniec zostawiamy dodatki.

Równie wartościową radą (nie tylko przy zakupach ubraniowych), jest zrobienie listy. Bez niej zwykle popadamy w zakupową spontaniczność, kupując to, co się podoba, a nie koniecznie to, czego potrzebujemy. Mając już kupione buty, warto zastanowić się i spisać, jakie spodnie czy spódniczki będą pasowały i ile chcemy ich kupić. Dokładnie ta sama zasada dotyczy kolejnych części garderoby.

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu czasu...

Ograniczmy się do 3-4 sklepów. Większa ilość wprowadzi chaos. Zbyt duży wybór sprawi, że trudniej będzie podjąć decyzję. Dobrze jest sprawdzić ofertę online, żeby poznać asortyment. W przypadku zupełnego braku czasu, można zostać przy tej opcji. Ewentualne zwroty zakupów internetowych są proste, a można zaoszczędzić masę czasu.

Skoro już jesteśmy przy oszczędnościach. Dobrze jest rozeznać się w systemach promocji, jakie ma upatrzony przez nas sklep. Wydając na raz sporą ilość pieniędzy, wyraźnie odczujemy każdy upust cenowy. Nie warto natomiast wykupywać połowy sklepu na sezonowych wyprzedażach. Choć czasami się to opłaca, często kończy się tym, że zanim przyjdzie znów sezon na daną część garderoby, dziecko zdąży z niej wyrosnąć.

Cały proces może wydawać się dość skomplikowany, ale w rzeczywistości jest prostszy, niż chaotyczne zakupy z doskoku. W dodatku daje nam całkowitą kontrolę nad zakupami, wydatkami i czasem. Dodatkowo zabawa w stylistę swojej pociechy może okazać się naprawdę fajna :)

Kategoire: Blog dla mam