KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Magiczna moc godziny ciszy

Magiczna moc godziny ciszy

Magiczna moc godziny ciszy

Kiedy oczekujemy pierwszego dziecka, często wyobrażamy sobie jak to będzie, gdy przyjdzie już na świat. Zwykle myślimy wtedy o cudownych chwilach, kiedy leży spokojnie w łóżeczku, uśmiecha się łagodnie i gaworzy. Myślimy o jego pierwszych osiągnięciach, pierwszym „mama”, wspólnych spacerach...

zegarek

Oczywiście tak też jest. Rodzicielstwo jest cudowne i pełne radosnych chwil. Nie jest jednak łatwe. Dziecko to w końcu mały człowiek, a każdy człowiek boryka się z gorszymi nastrojami, które w przypadku malucha, powodują chaos obejmujący cały dom. Taki gorszy dzień, szczególnie po nieprzespanej nocy, może mamie i tacie dać nieźle w kość.

Jak sobie z tym poradzić? Warto, od najwcześniejszych chwil wprowadzać u dziecka godzinę wyciszenia. Jasne, przez pierwsze miesiące życia dziecko naturalnie przesypia większość dnia. Jednak im jest starsze, tym drzemki są krótsze, a czas między nimi się wydłuża. Zadbajmy więc o to, żeby przywykło do godziny relaksu. Nawet wtedy, kiedy już zupełnie ze spania w ciągu dnia wyrośnie.

Dziecięcy organizm lubi rytuały.

Lubi stałe, powtarzające się sytuacje. Dlatego łatwo przyzwyczai się do godziny, kiedy dom odpoczywa. Warto też nauczyć dziecko, że odpoczywa samo. Nie ważne czy śpi, ogląda książeczki, bawi się lalką czy misiem. Ważne, żeby potrafiło wyciszyć się przez godzinę we własnym pokoju.

Na temat korzyści można napisać wiele. Do najważniejszych należy z pewnością to, że dziecko uczy się spokoju. Poza tym rodzice zyskują godzinę na uporządkowanie codziennych spraw, mogą też sami w ciszy odpocząć.

Cisza, to w domu zamieszkałym przez kilkulatka towar deficytowy, warto się więc o nią zatroszczyć :)

Zobacz także

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Przechowywanie mleka matki krok po kroku - jak działa...

Zalety karmienia piersią - poznaj korzyści, jakie ten...

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Mity o karmieniu piersią - jak odróżnić je od faktów?...

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Nocny lęk separacyjny u dzieci - jak sobie z poradzić?