KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Magiczna moc godziny ciszy

Magiczna moc godziny ciszy

Magiczna moc godziny ciszy

Kiedy oczekujemy pierwszego dziecka, często wyobrażamy sobie jak to będzie, gdy przyjdzie już na świat. Zwykle myślimy wtedy o cudownych chwilach, kiedy leży spokojnie w łóżeczku, uśmiecha się łagodnie i gaworzy. Myślimy o jego pierwszych osiągnięciach, pierwszym „mama”, wspólnych spacerach...

zegarek

Oczywiście tak też jest. Rodzicielstwo jest cudowne i pełne radosnych chwil. Nie jest jednak łatwe. Dziecko to w końcu mały człowiek, a każdy człowiek boryka się z gorszymi nastrojami, które w przypadku malucha, powodują chaos obejmujący cały dom. Taki gorszy dzień, szczególnie po nieprzespanej nocy, może mamie i tacie dać nieźle w kość.

Jak sobie z tym poradzić? Warto, od najwcześniejszych chwil wprowadzać u dziecka godzinę wyciszenia. Jasne, przez pierwsze miesiące życia dziecko naturalnie przesypia większość dnia. Jednak im jest starsze, tym drzemki są krótsze, a czas między nimi się wydłuża. Zadbajmy więc o to, żeby przywykło do godziny relaksu. Nawet wtedy, kiedy już zupełnie ze spania w ciągu dnia wyrośnie.

Dziecięcy organizm lubi rytuały.

Lubi stałe, powtarzające się sytuacje. Dlatego łatwo przyzwyczai się do godziny, kiedy dom odpoczywa. Warto też nauczyć dziecko, że odpoczywa samo. Nie ważne czy śpi, ogląda książeczki, bawi się lalką czy misiem. Ważne, żeby potrafiło wyciszyć się przez godzinę we własnym pokoju.

Na temat korzyści można napisać wiele. Do najważniejszych należy z pewnością to, że dziecko uczy się spokoju. Poza tym rodzice zyskują godzinę na uporządkowanie codziennych spraw, mogą też sami w ciszy odpocząć.

Cisza, to w domu zamieszkałym przez kilkulatka towar deficytowy, warto się więc o nią zatroszczyć :)

Zobacz także

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jak wywołać poród domowymi sposobami?

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Ile je noworodek, czyli jak często karmić piersią...

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Pogryzione brodawki po karmieniu piersią - jak temu...

Przedszkolak na spacerze, czyli uczymy znaczenia słowa...

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu