KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Co powinnaś wiedzieć o sutkach, jeśli karmisz piersią...

Co powinnaś wiedzieć o sutkach, jeśli karmisz piersią...

Co powinnaś wiedzieć o sutkach, jeśli karmisz piersią...

Jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą lub niedługo nią zostaniesz, na pewno dostajesz masę różnych rad na temat karmienia piersią. Jedne są dobre, inne powinnaś jak najszybciej zapomnieć. Te poniżej, dotyczące Twoich sutków, powinnaś wykuć na pamięć i pamiętać nawet w środku nocy. Dzięki nim nie oszalejesz, kiedy karmienie piersią stanie się Twoją codziennością.

kobieta karmi niemowlę

  1. Kiedy karmisz, nie myj sutków mydłem! Mają one specjalne kanaliki, które wydzielają tłustą substancję nawilżającą wrażliwą skórę i zwalczającą bakterie. Nie chodzi o to, żeby zupełnie nie myć piersi. Codzienny prysznic z użyciem ulubionego żelu pod prysznic jest zupełnie ok. Chodzi o to, żeby nie szorować biustu po każdym karmieniu.
  2. Jeśli wśród rad jakie do tej pory dostałaś, było hartowanie sutków poprzez pocieranie ich szorstką ściereczką lub szczotką, to możesz odetchnąć z ulgą. Niczego takiego nie musisz robić. To tak jakbyś kazała księżniczce przerzucać gruz ;) Piersi same z czasem przywykną do nowego zadania. Zanim rozpoczniesz karmienie możesz smarować je balsamem, ale bez pocierania. Staną się bardziej elastyczne i odporne na pęknięcia podczas zadań specjalnych.
  3. Pamiętaj, to co nakładasz na piersi, trafia prosto do buzi Twojego dziecka! Dlatego uważnie dobieraj kremy i maści łagodzące ból, pieczenie i ranki. Najlepiej wybieraj organiczne, roślinne specyfiki z przeznaczeniem do stosowania na Twoje dolegliwości.
  4. Jeśli masz mały biust, to nadal możesz wykarmić swoje dziecko. Wielkość piersi nie ma nic do ilości produkowanego mleka. Tak jak kształt sutka nie decyduje o tym czy będziesz mogła karmić czy nie. Nawet płaski czy wklęsły sutek nie wyklucza karmienia piersią. Jeśli masz obawy, porozmawiaj z konsultantką laktacyjną.
  5. Natura najlepiej wie, czego potrzebujesz. Popękane sutki najlepiej posmarować resztkami mleka, które zostaną na nich po karmieniu. Następnie pozwól im naturalnie wyschnąć na powietrzu, daj im pooddychać.
  6. Choć wiele porad z czasem traci na aktualności, jedna często powtarzana jest cenna dziś, tak jak pięćdziesiąt lat temu. Kapusta to idealny sposób na obolałe przy nawale pokarmu piersi. Warto okładać je lekko schłodzonymi i zgniecionymi liśćmi, zaraz po karmieniu lub odciągnięciu nadmiaru pokarmu.

Kategoire: Blog dla mam