KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Co zrobić, kiedy dziecko jest zbyt emocjonalne?

Co zrobić, kiedy dziecko jest zbyt emocjonalne?

Jeśli byliśmy świadkami tego, że nasze dziecko dało się porwać silnym emocjom, to wiemy doskonale z jakim żywiołem mamy do czynienia. Smutek rośnie do rozmiaru wielkiego nieszczęścia. Podenerwowanie przeradza się w atak furii. Często dziecko samo już nie wie, dlaczego zachowuje się w ten sposób, ale jest już za późno. Emocje biorą górę, a rodzice nie mają pojęcia jak sobie z nimi poradzić...

oczy dziewczynki

Przede wszystkim należy się dowiedzieć, czym te wybuchy złości i płaczu są spowodowane. Maluch nie ma wystarczającego zasobu słów, którymi może wyrazić swoje emocje, a te czasami zwyczajnie go przerastają. Wystarczy sobie wyobrazić, że mamy jakieś silne uczucie, którego nie możemy opisać. Nikt nie wie co nas gryzie, nikt nie może nam pomóc, ale każdy wymaga, żeby powiedzieć co się z nami dzieje. Ciężka sytuacja, prawda?

Na szczęście rodzice mogą pomóc w takiej sytuacji. Widząc pierwsze objawy histerii, można zatrzymać tę emocjonalną lawinę. Po poprzednich doświadczeniach wiemy już przecież, jakie zachowanie dziecka zwiastuje jego załamanie emocjonalne. Często jest to markotność, zamknięcie w sobie, smutek, rozdrażnienie, ciągłe wyrażanie dziwnych potrzeb. Dobrze zwrócić dziecku uwagę na te objawy, uświadomić mu je, a następnie zająć je czymś, aby o nich zapomniało. Niestety, ta taktyka nie zawsze jest skuteczna. Jeśli mimo wszystko dziecko wpadnie w histerię, trzeba zachować zimną krew. Najlepiej dać dziecku czas na złapanie równowagi. Nie naciskać, nie wywierać presji, nie zwracać uwagi, niezależnie od miejsca w jakim się znajdujecie. W końcu maluch zmęczony emocjami, uspokoi się.

Kiedy dziecku wróci dobry nastrój, porozmawiajcie o tej sytuacji...

Być może uda Wam się znaleźć przyczynę tego zachowania. Warto zapytać o uczucia, jakie towarzyszyły mu na chwilę przed atakiem histerii. Może to pomóc w odnalezieniu punktu zapalnego i zapobiec takim problemom w przyszłości ;)

Emocje, są wspaniałe i dają siłę do działania, jednak w nadmiarze (jak wszystko) mogą zaszkodzić. Warto więc, razem ze swoją pociechą pracować nad opanowaniem tych negatywnych. Z czasem, mały człowiek, nauczy się wyrażać swoje obawy, pragnienia i problemy. Do tego czasu mama i tata muszą radzić sobie z poskramianiem małego złośnika ;)

Zobacz także

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Czego nie robić w ciąży?

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu