KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Organizacja w dziecięcej szafie

Organizacja w dziecięcej szafie

Często jest tak, że kiedy otwieramy szafę naszego dziecka, przyrzekamy sobie, że przy najbliższej okazji weźmiemy się za porządki i remanent jej zawartości. Drzwi szafy się zamykają, a my zapominamy o tej obietnicy, która nigdy nie jest nam na rękę. Warto jednak zorganizować sobie trochę czasu i zabrać się do tej pracy. Rezultat może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Wystarczy tylko dobry plan i kilka niezłych pomysłów...

dziecięca szafa

  1. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od uporządkowania ubrań pociechy. Bez większego sentymentu możemy pozbyć się ciuszków z których malec wyrósł lub które uległy zniszczeniu. Nie ma też większego sensu w trzymaniu zimowych ubrań z letnimi. W zależności od sezonu, warto więc te nieaktualne zapakować w pudło lub karton i wynieść do piwnicy czy strych.
  2. Kiedy ubrania zostały przebrane, możemy zacząć zarządzać przestrzenią w szafie. Warto wykorzystać fakt, że dzieci są małe, a ich ubrania odpowiednio krótsze od naszych. Można więc zamontować jedną, lub nawet dwie dodatkowe rurki na wieszaki. Dzięki temu mamy nie jeden, a dwa lub trzy poziomy do wieszania!
  3. Jeśli szafa dziecka jest duża i głęboka, to zwykle bardzo szybko zaczyna panować w niej chaos. Ostatnio popularnym sposobem wykorzystania przestrzeni jest blacha perforowana. Umieszczenie jej na tylnej ścianie szafy lub jej drzwiach, pozwala na zawieszenie wielu elementów. Wystarczy mały haczyk i można powiesić małe czapeczki, szaliczki czy chustki.
  4. Częstym problemem w przypadku dziecięcej szafy, jest fakt, że są one zbyt głębokie na małe ubranka dzieci. Chcąc wyciągnąć bluzkę, która leży gdzieś z tyłu na półce, musimy przewrócić do góry nogami całą jej zawartość. Aby uniknąć tego problemu, można zaopatrzyć się w materiałowe lub plastikowe pudełka z opisem zawartości. Chcąc wyjąć konkretną część garderoby, wyciągamy pudełko, bierzemy co trzeba i odkładamy je na miejsce. Bez szaleńczego poszukiwania zaginionej koszulki na dnie tajemniczej szafy.
  5. Dodatkowym usprawnieniem będzie zrobienie większej ilości półek, dzięki czemu przestrzeń między nimi się zmniejszy. Lepiej mieć więcej poukładanych, niskich pudełek, niż bałagan w tych głębokich, prawda?

Kiedy idzie o dziecięcą szafę, nie ma czegoś takiego jak nadmiar organizacji ;)

Kategoire: Blog dla mam