KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Mamo doładuj swoje akumulatory!

Mamo doładuj swoje akumulatory!

Każda mama ma codziennie całą masę obowiązków. Każdy z nich zabiera czas i energię tak bardzo potrzebną do dalszego działania. Dzisiaj chcemy zaprezentować kilka rzeczy, które każda mama powinna robić codziennie. Spokojnie ;) Nie jest to lista, która ma dołożyć Wam dodatkowej pracy, są to czynności, które absorbują czas, ale dodają energii i siły do działania.

mamo doładuj swoje akumulatory

Często bywa, że mamy które zostają w domu z dzieckiem (czy to pracujące zdalnie, czy zajmujące się domem i dzieckiem) zaniedbują swój wygląd. Po wstaniu z łóżka zabierają się do swoich obowiązków, np. do obiadu paradując w piżamie, bez makijażu i z włosami w nieładzie. Każda kobieta wie, jak się wtedy czuje: zmęczona, niepewna siebie, nieatrakcyjna i słaba. Nie chodzi o to, żeby męczyć się w niewygodnych ciuchach i misternie ułożoną fryzurą, ale ładne, wygodne ubranie i świeże włosy potrafią zdziałać cuda. Zaś poranny prysznic daje energię do działania jak mocna kawa ;)

Kolejnym sposobem na doładowanie wiecznie uciekającej energii są ćwiczenia.

Choć wysiłek fizyczny kojarzy się raczej z utratą siły, to każdy kto ćwiczy wie, że po treningu jest się naładowanym masą pozytywnej energii. To nie musi być godzina spędzona na siłowni. Wystarczy nawet 30 minut codziennej, dynamicznej gimnastyki (nawet w pokoju przed telewizorem) by poczuć się świetnie.

Mamy wiedzą, że w ciągu dnia, nie ma czasu na odpoczynek. Relaks to słowo, o którego znaczeniu zapominają błyskawicznie. Dlatego tak ważne jest, żeby wpisać go w swój grafik. Nawet 15 minut spędzone na tym co lubimy, może dać nam siłę do działania na resztę dnia. Ten krótki czas odpoczynku jest często ostatnią deską ratunku niestety przed załamaniem i wybuchem złości. Dlatego warto zastanowić się, co sprawia nam przyjemność i oddawać się jej przez chwilę, codziennie.

Będąc mamą, zawsze należy pamiętać, że nadal jest się kobietą, człowiekiem. A każdy człowiek ma swoje potrzeby, które powinny być zaspokajane. I choć mamy mają tendencje do myślenia o sobie na szarym końcu, warto czasami postawić siebie na pierwszym miejscu. W końcu jak mamie puszczą nerwy, to cały dom może stanąć do góry nogami ;)

Zobacz także

Bluza ciążowa i do karmienia

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu