KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Różne typy osobowości u dziecka

Różne typy osobowości u dziecka

Marzeniem każdego rodzica jest szczęście jego dziecka. Szczęście jest pojęciem względnym, zmieniającym się w zależności od punktu widzenia, ale i wieku. Szczęście dla malucha to rodzic, który pozwala na wszystko i kocha bezwarunkowo. I choć miłość rodzica do dziecka jest niepodważalna, chcąc wychować szczęśliwego, zaradnego i odnoszącego sukcesy człowieka, czasami trzeba być stanowczym...

osobowość dziecka


Wprowadzanie dyscypliny, kar i zakazów to trudne zadanie, ale w końcu stanie przed nim każdy rodzic. Dobrze jest znaleźć złoty środek, dzięki któremu osiągniemy cel, nie psując swoich relacji z dzieckiem. Najlepiej jest obserwować swoje dziecko. W jego zachowaniu jest ukryta odpowiedź na pytanie, jak zabrać się za wychowanie swojego malucha.

Dzieci mają różne typy osobowości.

Są śmieszki - bez przerwy wesołe, przebojowe, uwielbiające zabawę. Do szczęścia potrzebują kompana do zabawy, a przez otoczenie uznawane są za nadpobudliwe i trudne w okiełznaniu. Są też wrażliwcy - cisi, potrzebujący bliskości mamy i taty, delikatni, opiekuńczy. Ramiona rodzica to ich cały świat. Otoczenie odbiera ich jako nieśmiałych, przewrażliwionych. Kolejny typ to przywódcy - silni, zdeterminowani, szczęście dają im nowe wyzwania. Zwykle postrzegani jako agresywne i głośne dzieci. Na koniec bystrzaki - ten typ dziecka jest poważnym intelektualistom. Cichy, zajęty swoimi sprawami. Jest szczęśliwy, kiedy może pochwalić się wiedzą i kiedy słyszy pochwały. Takie dziecko postrzegane jest zwykle jako przemądrzałe i krytykujące.

Kiedy uda się określić typ osobowości dziecka, prościej będzie dopasować do niego odpowiednie podejście.

U śmieszka problemem może być zbyt mało czasu na zabawę z kompanem, przesadna kontrola, zbytnia powaga w jakiejś kwestii. Wrażliwca może boleć zbyt mała ilość poświęcanej mu uwagi, ignorowanie jego uczuć lub przytłoczenie przez jakąś ważną dla niego sprawę. Dla przywódcy problemem będzie zbyt mała ilość wyzwań, zbyt częste zakazy i ograniczenia. Bystrzak źle się będzie czuł, jeśli zlekceważy się jego osiągnięcia, będzie miał za mało czasu na skupienie się nad swoimi sprawami lub coś go zawstydzi.


Mając wiedzę o tym, jakim typem jest dziecko i wiedząc co może sprawiać, że ma gorszy humor, pora wprowadzić zmiany. Rodzice śmieszka mogą inicjować niespodziewane atrakcje, ułatwiać nawiązywanie przyjaźni, wprowadzać więcej wspólnej zabawy. Dla wrażliwców rozwiązaniem będzie budowanie więzi, wyciszanie i relaks. Dla przywódców to nowe wyzwania, przygody i dużo ruchu. Bystrzaki będą szczęśliwe, kiedy wykażemy się szacunkiem i wsparciem w stosunku do ich zainteresowań i wyrazimy podziw nad ich wiedzą.

Zobacz także

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Biustonosz do karmienia

Biustonosz do karmienia bez fiszbin

Ubrania dla karmiących

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Bluzy ciążowe

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Laktacja – jak ją wspomóc, co robić w razie problemów i...

Sukienki do karmienia, czyli wygodna i elegancka odzież...

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu