KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu?

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu?

Przedszkolaki lubią uczyć się nowych rzeczy. Lubią zapamiętywać rymowanki w wierszykach czy piosenkach. Cieszą się, kiedy nauczą się nowych liczb czy literek. Warto tę chęć do nauki wykorzystać do zdobycia naprawdę przydatnej wiedzy. Znajomość ważnych adresów i numerów telefonu może być bardzo pomocna, kiedy dziecko zabłądzi i będzie potrzebowało pomocy.

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu


Jednym ze skutecznych sposobów, jest narysowanie mapy swojego osiedla. Skala nie musi być dobrze odwzorowana. Ważne, że zaznaczymy na niej ulicę i numer naszego domu. Warto dodać też kilka pobliskich ulic i placów czy parków, jeśli są w pobliżu. W ten sposób dziecko zapamięta swoją ulicę, ale i to, co jest niedaleko.
Dzieci są świetne w zapamiętywaniu piosenek. Dlaczego więc tego nie wykorzystać? Ucząc się adresu i numeru telefonu, można ułożyć z nich tekst piosenki. Aby łatwiej go zapamiętać, dodajmy do niego popularną melodię, na przykład „Panie Janie”, albo „Wlazł kotek na płotek”.


Nauka liczb od 1 do 9 to dla przedszkolaka pestka. Pisanie ich na kartce też pomału przestaje być problemem. Można to połączyć i zrobić z kartonu telefon komórkowy, na którym wypiszemy kolorowe cyfry w odpowiednich miejscach. Następnie, patrząc na ciąg cyferek z numeru telefonu, dziecko będzie miało za zadanie wybrać je we właściwej kolejności.


Po zabawie na własnoręcznie wykonanym telefonie pora na ten prawdziwy. Kiedy maluch zapamięta już cyferki i ich kolejność, niech wybierze je na telefonie jednego z rodziców. Należy pamiętać o poinstruowaniu dziecka o wciśnięciu zielonej słuchawki. Kiedy samodzielnie wybierze numer, a telefon mamy lub taty zadzwoni, będzie to dla dziecka ogromna frajda.

Zobacz także

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z...

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Jestem w ciąży - i co dalej?

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Zalety karmienia piersią - poznaj korzyści, jakie ten...

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu