KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu?

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu?

Przedszkolaki lubią uczyć się nowych rzeczy. Lubią zapamiętywać rymowanki w wierszykach czy piosenkach. Cieszą się, kiedy nauczą się nowych liczb czy literek. Warto tę chęć do nauki wykorzystać do zdobycia naprawdę przydatnej wiedzy. Znajomość ważnych adresów i numerów telefonu może być bardzo pomocna, kiedy dziecko zabłądzi i będzie potrzebowało pomocy.

Jak nauczyć przedszkolaka adresu i numeru telefonu do domu


Jednym ze skutecznych sposobów, jest narysowanie mapy swojego osiedla. Skala nie musi być dobrze odwzorowana. Ważne, że zaznaczymy na niej ulicę i numer naszego domu. Warto dodać też kilka pobliskich ulic i placów czy parków, jeśli są w pobliżu. W ten sposób dziecko zapamięta swoją ulicę, ale i to, co jest niedaleko.
Dzieci są świetne w zapamiętywaniu piosenek. Dlaczego więc tego nie wykorzystać? Ucząc się adresu i numeru telefonu, można ułożyć z nich tekst piosenki. Aby łatwiej go zapamiętać, dodajmy do niego popularną melodię, na przykład „Panie Janie”, albo „Wlazł kotek na płotek”.


Nauka liczb od 1 do 9 to dla przedszkolaka pestka. Pisanie ich na kartce też pomału przestaje być problemem. Można to połączyć i zrobić z kartonu telefon komórkowy, na którym wypiszemy kolorowe cyfry w odpowiednich miejscach. Następnie, patrząc na ciąg cyferek z numeru telefonu, dziecko będzie miało za zadanie wybrać je we właściwej kolejności.


Po zabawie na własnoręcznie wykonanym telefonie pora na ten prawdziwy. Kiedy maluch zapamięta już cyferki i ich kolejność, niech wybierze je na telefonie jednego z rodziców. Należy pamiętać o poinstruowaniu dziecka o wciśnięciu zielonej słuchawki. Kiedy samodzielnie wybierze numer, a telefon mamy lub taty zadzwoni, będzie to dla dziecka ogromna frajda.

Zobacz także

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Biustonosz do karmienia

Bluzka dla karmiących

Czego nie robić w ciąży?

Nawał pokarmu – ile trwa, kiedy się pojawia i jak sobie z...

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Bluzy do karmienia

Bluza ciążowa i do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu