KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Prawidłowe mycie zębów - naucz tego swojego dziecka.

Prawidłowe mycie zębów - naucz tego swojego dziecka.

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna od pierwszych lat życia. Dobrze jest więc nauczyć swoje dziecko, jak poprawnie myć zęby. Większość przedszkolaków radzi sobie z tym całkiem nieźle. Ale już dwulatek może robić coś więcej, niż tylko wysysać pastę ze szczoteczki. Dla takiego maluszka mycie zębów to frajda, warto jednak pokazać mu, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Prawidłowe mycie zębów - naucz tego swojego dziecka.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, dlaczego jest to taka ważna sprawa. W końcu mleczaki wypadną, a zanim dziecku wyrosną stałe zęby, będzie wystarczająco duże, by samodzielnie o nie zadbać. Jednak zanim to się stanie, mleczaki również mają ważną funkcję. Dzięki nim dziecko może nabierać sprawności wyraźnego mówienia. Poza tym wczesna nauka o wartości higieny, to wspaniała podstawa do zdrowego życia.

Zęby dziecka powinny być myte co najmniej dwa razy dziennie.

Mycie zębów powinno się odbywać za pomocą szczoteczki przeznaczonej dla dzieci. Można również wilgotną szczoteczką masować delikatnie dziąsła. Ważne, by o zęby zacząć dbać od momentu, kiedy się pojawią.

Aby dziecko samo chciało dbać o zęby, nie można robić z tej czynności obowiązku, wymuszać jej a tym bardziej karać za niewykonywanie. Maluch, widząc rodziców, którzy myją zęby, samo chętnie zacznie to robić. Warto zrobić z mycia zębów coś wyjątkowego. Wybrać się po kolorową szczoteczkę, kupić pasujący kubek i mała klepsydrę na przyssawkę, która pokaże jak długo szorować ząbki. Można też nauczyć się wspólnie piosenki o myciu zębów i wspólnie śpiewać ją przed lub po tej czynności.

Zobacz także

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Prezent na święta dla mamy karmiącej - poznaj ubrania do...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Bluzka dla karmiących

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Biustonosz do karmienia

Must have każdej przyszłej mamy

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu