KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

5 trików ułatwiających życie rodziców i dzieci

5 trików ułatwiających życie rodziców i dzieci

Codzienność małych dzieci i ich rodziców, to ciągłe uczenie się czegoś nowego, nowe przeszkody do pokonania, nowe wyzwania. Warto więc ułatwiać sobie codzienność prostymi trikami. Te zabawne i często zaskakująco proste rozwiązania, nieraz mogą się wydawać prawdziwymi wybawcami w tych trudnych sytuacjach, ale i tych całkiem zwyczajnych.

triki ułatwiające życie rodziców i dzieci

  1. Kiedy maluch zakłada już sam buty, początkowo często myli nogi i prawy but ląduje na lewej stopie. Aby ułatwić mu prawidłowe zakładanie obuwia, możemy przykleić wewnątrz, na wkładkach, buzię śmiesznego stworka lub owoc, przecięty na pół. Każda połówka ląduje w jednym z butów tak, by stawiając je prawidłowo tworzyły całość. Dzięki temu maluch już nigdy nie pomyli stron.
  2. Kiedy dziecko ucieka zaraz po tym, jak wypnie się je z fotelika samochodowego i postawi na ziemi, wystarczą naklejki bezpieczeństwa! Wystarczy nakleić je na samochód w miejscu, gdzie maluch ma położyć rączkę i nie ruszać się dopóki mu się na to nie pozwoli. Może to być dowolna, większa, najlepiej okrągła naklejka. Można też samodzielnie zaprojektować i wydrukować na odpowiednim papierze taką, na której będzie kształt ręki dziecka, by dokładnie wiedziało co ma robić.
  3. Jeśli sen z powiek spędza nam woda, która zalegając w gumowych zabawkach do kąpieli tworzy pleśń, jest na to prosty sposób. Wystarczy zakleić otwór przeźroczystym klejem, który zabezpieczy wnętrze kaczuszek i piłek przed wodą. Najlepszy będzie klej, który podgrzewamy w specjalnym pistolecie.
  4. Taki klej na gorąco, jest również świetnym antidotum na śliskie podeszwy kapci. Aby nasze pociechy nie fikały w nich koziołków wystarczy nanieść kilka pasków (lub dowolne kształty) kleju na podeszwy kłopotliwych bamboszy. W ten sposób zyskają na przyczepności i będą bezpieczne podczas zabawy na kafelkach czy panelach.
  5. Jeśli chcemy zrobić dla swoich dzieci pyszne lodowe lizaki na lato, lepiej uważajmy na ubrania, kiedy zaczną się topić. Albo zwyczajnie dodajmy do mrożonego płynu trochę galaretki! Dzięki temu nie zaczną kapać i nie zrobią bałaganu, jak to mają w zwyczaju tradycyjne lody.

Zobacz także

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Sukienki do karmienia, czyli wygodna i elegancka odzież...

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Zalety karmienia piersią - poznaj korzyści, jakie ten...

Nocny lęk separacyjny u dzieci - jak sobie z poradzić?

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Poradnik dla świeżo upieczonych rodziców

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Jak nauczyć dziecko siusiania do nocnika?

Jak wywołać poród domowymi sposobami?

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu