KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Czego nie robić w ciąży?

Czego nie robić w ciąży?

Często słyszymy, że ciąża nie powinna być wymówką, że to przecież nie choroba. I jest to jak najbardziej prawdą. Ciąża to, dla kobiecego ciała stan jak najbardziej naturalny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to stan odmienny i wyjątkowy. I choć nie musimy przewracać swojego życia do góry nogami i całkowicie zmieniać swojej codzienności, to należy się liczyć z tym, że sytuacja wygląda teraz nieco inaczej. Cały czas obalane są kolejne mity na temat barier, jakim muszą stawić czoła przyszłe mamy. Wiadomo już, że można spokojnie ćwiczyć, farbować włosy (jeśli wytrzymamy zapach), czy napić się filiżanki porannej kawy. Jednak nadal należy pamiętać o kilku rzeczach, których w ciąży należy unikać.

Czego nie robić w ciąży?

Dieta w ciągu tych wyjątkowych 9 miesięcy to istotna sprawa. Należy jednak zwracać uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu. Zrezygnujmy z wszelkich surowych potraw jak sushi czy tatar. Unikajmy wszystkiego w czym są surowe jajka, salmonella to poważne zagrożenie! Nie jedzmy też niepasteryzowanego nabiału. Poza tym nigdy nie zapominajmy o nawadnianiu organizmu. W ciąży odwodnienie jest niebezpieczne i może skończyć się na pogotowiu.

Każdy człowiek ma pewne niezdrowe nawyki, które pomagają mu się zrelaksować po ciężkim dniu. Lampka wina lub papieros to te najpopularniejsze. Jednak w momencie, kiedy zajdziemy w ciąże, musimy nauczyć się żyć bez nich. Alkohol i nikotyna są niedopuszczalne i nie ma tu mowy o wyjątkach. Warto znaleźć dla nich zastępstwo. Palenie papierosów zamieńmy na łuskanie i zjadanie pestek dyni, a lampkę wina na słodkiego pączka.

O zdrowie w ciąży trzeba dbać wyjątkowo mocno.

Jeśli do tej pory wizyty u lekarza nie były naszym ulubionym zajęciem, teraz to się musi zmienić. Regularne odwiedzanie ginekologa i robienie potrzebnych badań to podstawa. Należy też pamiętać, że wszelkie leki konsultujemy z lekarzem. Trzeba też powiadomić o swoim stanie dentystę, zanim zaaplikuje znieczulenie przed zabiegiem. W ciąży nie wolno też robić prześwietleń rentgenowskich.

Sport w ciąży jest jak najbardziej wskazany. Jeśli jednak na co dzień wykonywałyśmy intensywne ćwiczenia, teraz trzeba będzie zamienić je na coś lżejszego. Spokojny trucht, spacer, bieżnia, poranna gimnastyka czy joga są idealne dla przyszłych mam. Wszelkie ćwiczenia wymagające podnoszenia ciężarów, zeskoków z dużej wysokości i dużego wysiłku w ogóle, dobrze zostawić na kilka miesięcy po ciąży.

Zobacz także

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Ubrania dla mam

Biustonosz do karmienia bez fiszbin

Bluzka ciążowa i do karmienia

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu