KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Pakując torbę, która będzie czekała przy drzwiach na dzień porodu, myślimy zwykle głównie o ubrankach i akcesoriach dla dziecka. Pakujemy kilka zmian śpioszków, kaftaniki, czapeczki i słodkie rękawiczki. Do tego oczywiście całkiem sporo pieluszek, rożek i kosmetyki do pielęgnacji. Jeśli zaś chodzi o własne rzeczy, to zwykle jest to koszula do porodu, kapcie, szlafrok i laktator plus kilka podkładów poporodowych. I tak zwykle po takim pakowaniu, przyszły tata jeszcze kilkukrotnie jeździ do domu i przywozi nam różne części garderoby, o których wcześniej nie pamiętałyśmy...

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Przebiegu porodu nie da się przewidzieć, tak jak i tego, ile czasu on potrwa. Zdarza się, że zanim spotkamy się twarzą w twarz z naszym maleństwem, przyjdzie nam spędzić sporo czasu siedząc w szpitalnym pokoju lub spacerując korytarzami. I choć może to być kilka lub kilkanaście godzin, to są to najdłuższe godziny w życiu. Czekanie jest frustrujące, warto więc pomyśleć o tym, co najlepiej nas zrelaksuje. A podstawą są wygodne ubrania w których będziemy czuły się swobodnie. Dlatego szpitalna garderoba, jest naprawdę ważna.

Często, zanim rozpocznie się akcja porodowa, mamy nawet kilka godzin na spacerowanie, skakanie na piłce itp. Nie ma więc potrzeby wskakiwania od razu w koszulę, w której zamierzamy rodzić. Szczególnie jeśli nie jest zbyt ciepło, warto zaopatrzyć się w wygodne bawełniane ciepłe ubranie. Najlepsze w tym celu będą spodnie dresowe lub legginsy, bluzka z długim rękawem lub t-shirt, a na nim rozpinana bluza. W takich ubraniach z pewnością będzie nam wygodnie, a przy okazji nie będą przeszkadzały podczas badania KTG.


W momencie, kiedy odejdą nam wody i zacznie się regularny poród, najważniejszą sprawą jest umożliwienie łatwego dostępu lekarzowi i położnej. Dlatego najlepiej jest wskoczyć w luźną, wygodną koszulę nocną. Warto pamiętać, że podczas porodu na pewno się pobrudzi krwią, więc lepiej, żeby nie była to nowa, lub nasza ulubiona.

Zaraz po porodzie przebieramy się kolejny raz.

Tym razem przebieramy sie w ubranie, które da nam swobodę ruchów, ale i pozwoli przystawić dziecko do piersi. W tym wypadku również najlepsza będzie koszula nocna. Najlepiej taka, której dekolt jest dość szeroki, kopertowy lub zapinany na guzki. Dzięki temu szybko będziemy mogły podać pierś maleństwu. Koszula ma jeszcze jedną zaletę - daje możliwość wietrzenia krocza, co jest bardzo istotne w procesie gojenia rany i szybkim powrocie do zdrowia.

Nie zapominajmy też o wygodnym ubraniu na dzień wypisu ze szpitala. Kilka dni po porodzie nasz brzuch będzie jeszcze dość duży, możemy więc spokojnie wskoczyć w wygodne dresy lub legginsy, w których chodziłyśmy podczas ciąży. Najważniejsze, żeby ubranie nie krępowało ruchów i nie uciskało obolałych po porodzie partii ciała. Jeśli rodziłyśmy przez cesarskie cięcie, uważamy na to, by gumka nie uciskała opatrunku.

Zobacz także

Jak wywołać poród domowymi sposobami?

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Odzież do karmienia

Jak dobrać stanik do karmienia?

Sukienki do karmienia, czyli wygodna i elegancka odzież...

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Biustonosz do karmienia

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu