KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak zapobiegać

Jak zapobiegać "puchnięciu" w ciąży?

Wiele kobiet jeszcze zanim zajdą w ciąże, obawia się puchnięcia. Chyba każda z nas słyszała o tym, że: stopy spuchną jej tak, że nie włoży ulubionych butów, że rozmiar stóp może już nigdy nie wrócić do pierwotnego i wszystkie ukochane szpilki po ciąży wylądują w koszu. W dodatku przez tych 9 miesięcy nie puchną tylko stopy... Zwykle najbardziej odczuwamy opuchliznę w okolicy kostek i łydek, ale również rąk i twarzy. Jak zminimalizować ten nieprzyjemny skutek uboczny? Poznaj kilka skutecznych sposobów.

Jak zapobiegać puchnięciu w ciąży

Na początek warto zapamiętać - nie przebywaj długo w jednej pozycji! Jeśli musimy dłużej stać (jeśli możemy) róbmy przerwy i usiądźmy. Jeśli długo siedzimy, to wstańmy i poruszajmy trochę nogami. Puchną także mniej, kiedy unikamy zakładania nogi na nogę.

Jeśli zauważymy, że zaczynamy puchnąć, dobrze jest przyzwyczaić się do spania na lewej stronie. Zapobiega to uciskowi na żyły, które prowadzą krew do serca. Dobrze jest też odciążać nogi poprzez podkładane pod nie poduszki. Ten sposób odpoczynku zminimalizuje ból i zmniejszy znacząco opuchliznę.

Dobre obuwie potrafi zdziałać cuda. Dlatego dobrze jest pomyśleć o lekkich i przewiewnych  butach. Kiedy puchną nogi, lepiej zapomnieć o obcasach. Najlepsze będzie dobrej jakości sportowe obuwie, które da nodze oddech i nie będzie jej uciskać.

Oprócz wygodnych butów, równie ważne jest wygodne ubranie. Lepiej zrezygnować z ciasnych rajstop i skarpet. Dobrze natomiast pomyśleć o bawełnianych, oddychających ubraniach. W sklepach z odzieżą dla kobiet w ciąży można znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy, zaprojektowane specjalnie z myślą o nich.

Ważna jest też odpowiednia, lekka i zbilansowana dieta. Dużo warzyw i owoców, mało soli. Nie przetworzone produkty, to klucz do sukcesu. Dodatkowo odpowiednia ilość wody i unikanie kofeiny. Papierosy w ciąży są zakazane! Dodatkowym argumentem przeciw będzie ich wpływ na zwiększenie opuchlizny ciążowej.

Ciąża to piękny okres, choć niesie za sobą również mniej przyjemne doświadczenia. Wiedząc jak je pokonać, możemy znacząco podnieść komfort tych wyjątkowych, 9 miesięcy. I choć zwykle nie damy rady pozbyć się ich całkowicie, dobrze pamiętać, że ostatecznie skończą się wraz z przyjściem na świat naszej pociechy.

Zobacz także

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Jak dobrać stanik do karmienia?

Biustonosz do karmienia bez fiszbin

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Bluzy ciążowe

Czego nie robić w ciąży?

Bluza ciążowa i do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu