KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Wspólne gotowanie z dzieckiem

Wspólne gotowanie z dzieckiem

Dzieci wprost uwielbiają pomagać rodzicom w codziennych, dorosłych obowiązkach. Lubią też się trochę pobrudzić, poeksperymentować i dobrze bawić. A wszystkie te cechy ma przecież gotowanie!

Wspólne gotowanie z dzieckiem

Wspólne pichcenie ma wiele zalet. Oprócz oczywistej, jaką jest przygotowanie obiadu czy deseru, są jeszcze dodatkowe korzyści. Przede wszystkim robimy to razem, spędzamy więc wspólnie czas i zbliżamy się do siebie. Kolejną zaletą jest rozwijanie u dziecka pasji, kto wie, może kiedyś zostanie szefem kuchni? Poza tym uczymy nasze pociechy ważnych umiejętności życiowych, zaradności, zasad bezpieczeństwa i rozwijamy ich wyobraźnię.

Tak naprawdę do kuchni można zaprosić zupełne maluszki. Przecież nawet dwulatek świetnie poradzi sobie z mieszaniem łyżką w misce. Poza tym mogą też przesypywać składniki, układać, zagniatać. W miarę jak będą coraz starsze, będą miały więcej możliwości i zadań do wykonania, a te opanują już do perfekcji.

Podczas urzędowania w kuchni, należy dać dziecku jak najwięcej luzu.

Oczywiście nie chodzi o to, żeby dać im do ręki narzędzia i opuścić plac boju. Kontrola, ale nie zbyt intensywna, jest zawsze wskazana. Chodzi o to, żeby wiedzieć, że coś może nie wyjść, sporo się nabrudzi i kilka naczyń stłucze. Najważniejsze jest jednak doświadczenie, jakie dziecko zdobędzie w międzyczasie.

Zanim przystąpicie do gotowania, możecie określić i spisać zasady, jakie będą obowiązywały w kuchni. Powinny do nich należeć: umycie rąk, słuchanie dorosłego, zapamiętanie, że nie ma złych pytań, uważanie podczas gotowania oraz, przede wszystkim, dobra zabawa. Można je powtarzać przed każdym wejściem do kuchni, a potem już tylko tworzyć pyszne jedzenie i piękne wspomnienia.

Zobacz także

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Bielizna do karmienia - wyprawkowy must-have?

Nawał pokarmu – ile trwa, kiedy się pojawia i jak sobie z...

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Odzież do karmienia

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu