KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

To jak kobieta czuje się w ciąży, to kwestia bardzo indywidualna. Są takie, które niemal fruwają nad ziemią, tyle mają energii. Humor dopisuje im na równi z apetytem, a libido wzrasta wraz z obwodem brzucha. Są też takie, które przesypiają prawie cały okres ciąży. Płaczą, bo przespały ulubiony serial, mdli je na sam dźwięk otwierania lodówki, a łóżko kojarzą jedynie z kolejną drzemką. Sprawiedliwość przychodzi zwykle w ostatnim miesiącu ciąży, kiedy praktycznie każda przyszła mama zaczyna tęsknić za własnymi stopami. Na szczęście miesiąc mija szybko, a przy niewielkiej pomocy, może być całkiem znośny.

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Niezależnie od tego, jak wyglądały poprzednie miesiące, teraz z pewnością większość przyszłych mam chętnie wtula głowę w poduszkę. Zmęczenie, przy dodatkowych kilogramach i często łapiącej zadyszce to norma. Śpijmy więc kiedy tylko mamy na to ochotę. Szczególnie że w ostatnim miesiącu zdarzają się nieprzespane noce.

Poza częstymi drzemkami nie zapominajmy o relaksie. Tak, końcówka ciąży to czas na rozpieszczanie siebie. Połóżmy więc stopy wysoko, podłóżmy pod plecy poduszkę, zaopatrzmy się w soki, herbatki i przekąski, weźmy książkę lub włączmy ulubiony serial. A jeśli czegoś zapomniałyśmy, rozejrzyjmy się za naszym ukochanym. Na pewno chętnie zrobi wszystko, co wywoła uśmiech na twarzy mamy jego maleństwa.

Nie denerwujmy się.

To oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, szczególnie kiedy hormony przejmują kontrolę. Warto jednak nauczyć się kontrolować swój oddech i panować nad stresem. Jeśli mamy coś, co szybko koi nasze nerwy, miejmy to zawsze pod ręką. I nigdy, przenigdy nie czytajmy for dla ciężarnych. Jeśli potrzebujemy rady, zapytajmy lekarza lub położną. W internecie znajdziemy głównie dramaty i sensacje, które z pewnością nie uspokoją nas i nie przyniosą odpowiedzi.

Ostatni miesiąc ciąży to idealny moment na to, żeby zabezpieczyć się na wszelkie niewiadome. Dobrze już na jego początku, przygotować wyprawkę do szpitala i poszukać najkrótszej trasy. W dodatku warto też porozmawiać z przyszłymi dziadkami o ewentualnej pomocy w pierwszych tygodniach życia malucha. Młodzi rodzice chcą być dzielni, ale nie ma co zgrywać bohatera, kiedy sterta brudnych ubrań zaczyna wychodzić z łazienki.

Pamiętajmy też, że to Wasz ostatni miesiąc tylko we dwoje. Oczywiście jest to cudowna sprawa i oboje nie możecie się doczekać. Ale warto celebrować wspólny czas i wykorzystać go na rzeczy tylko dla Was. Romantyczna kolacja, seans przed telewizorem z miską popcornu, wspólny spacer. Już za chwilę cały czas poświęcicie maleństwu, ale teraz wciąż należy on do Was.

Zobacz także

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Sposoby na rodzicielską cierpliwość

Przedszkolak na spacerze, czyli uczymy znaczenia słowa...

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Laktacja – jak ją wspomóc, co robić w razie problemów i...

Nocny lęk separacyjny u dzieci - jak sobie z poradzić?

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu