KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z niemowlakiem?

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z niemowlakiem?

To już niepisana tradycja, że każdy rodzic niemowlaka zastanawia się, kiedy jego maleństwo zacznie przesypiać noce. Mama i tata próbują oszacować, ile jeszcze czeka ich nieprzespanych nocy, zanim wreszcie obudzą się rano w pełni wyspani. Często dopytują o to znajomych rodziców którzy już mają starsze dzieci, własne mamy, szukają porad w książkach, internecie i telewizji. Nic dziwnego, w końcu każdy potrzebuje snu.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z niemowlakiem?


Pierwsze pół roku to okres drzemek, które przerywane są krótkim okresem czuwania, podczas którego dziecko je, by za chwilę znów zapaść w sen. Jest to czas, kiedy maluch nie ma ustalonego podziału doby, więc drzemki wypadają w równych, około 3-4 godzinnych odcinkach. Niestety, niezależnie od pory dnia i nocy. Oznacza to, że pobudkę możemy zaliczyć nawet klika razy, od chwili położenia się spać. To nieuniknione - dziecko musi jeść regularnie. Nawet jeśli trafi nam się maluch, który od razu przesypia całą noc, musimy dopilnować by jadł co 3-4 godziny.


Kiedy minie pierwsze sześć miesięcy życia maluszka, możemy liczyć na pierwsze, dłuższe okresy snu w nocy. Dziecko zaczyna coraz mniej spać w dzień, a co za tym idzie, nocny, jednorazowy okres snu, wydłuża się. Rodzice, którzy musieli budzić się, by nakarmić przesypiające noc noworodki, będą mogli wreszcie wykorzystać swój fart i przespać noc. Żołądek półrocznego dziecka jest na tyle duży, że karmienie na noc wystarczy, by przespało kilka dobrych godzin. Można więc nakarmić je po 6, a nawet 8 godzinach.

Roczniak to często prawdziwy fan spania.

Jego drzemki w ciągu dnia ograniczają się do 1-2, po około 1,5 godziny. W nocy śpi nawet do 12 godzin, nie raz bez przerwy. To czas, kiedy wielu rodziców oddycha z ulgą i może zaplanować spokojny wieczór, zwieńczony długą przespaną nocą. Sen może przerwać jedynie pełna pielucha lub wyżynające się akurat ząbki.


W kwestii snu, jak w każdej dotyczącej dzieci, nie ma jednak żadnej pewności, że nasz maluch wpisze się w jakiś schemat. I tak jak bywają kilkutygodniowe dzieci, przesypiające całą noc, tak i zdarza się, że dziecko budzi się, nawet kilka razy, do 3 roku życia i później. Niezależnie od tego, jakie jest nasze dziecko, warto zapewnić mu jak najlepsze warunki do zasypiania i samego snu. Czasami wystarczy dobra, wieczorna rutyna i spokoje wyciszanie, by maluch chętnie zasypiał i spał długo i spokojnie.

Zobacz także

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Pierwsze miesiące z noworodkiem wcale nie muszą być trudne

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Sprawdz ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu