KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jestem w ciąży - i co dalej?

Jestem w ciąży - i co dalej?

Staranie się o dziecko to piękny czas. Pierwszy moment w którym postanowiliście sprowadzić na świat nową istotę jest magiczny. Kiedy już zapadła decyzja i starania o dziecko ruszyły pełną parą, staje się to najważniejszym tematem waszych rozmów - pierwszą myślą rano i ostatnią wieczorem. A kiedy na teście ciążowym pojawiły się dwie kreski, Twoją głowę wypełnia euforia, radość i cała masa pytań. Co teraz? Co trzeba zmienić? Co trzeba kupić? Kiedy do lekarza? Czy mogę jeść wszystko co lubię? Z czego muszę zrezygnować? Warto wcześniej znać odpowiedzi na te pytania, by nie przysłoniły chwili ogromnego szczęścia.

Jestem w ciąży - i co dalej?

Jeśli do tej pory nie zaczęłaś łykać witamin, to teraz jest ten moment kiedy powinnaś. Rosnące w Tobie dziecko potrzebuje porządnej dawki kwasu foliowego, żelaza, witamin z grupy B, witaminy C i E. Najlepiej przyjmować je w postaci tabletek przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży. Zawsze jednak, wszelkie decyzje o suplementacji warto poprzedzić wcześniejszą wizytą u lekarza.

Pozostając chwilę w temacie lekarza, dobrze jest wybrać specjalistę z prawdziwego zdarzenia. Ginekolog, który będzie prowadził ciąże, może być jednocześnie lekarzem, który odbierze poród. Ważne, by był to człowiek o ogromnej wiedzy, ale i empatii. Kobiety w ciąży potrzebują dobrej rady i wsparcia, często również cierpliwości ze strony lekarza. Setki pytań i obaw nie powinno doktora męczyć ani denerwować, a Ty powinnaś w gabinecie czuć się bezpiecznie i komfortowo. Szczególnie, że będziesz się tam pojawiać średnio raz w miesiącu.

To jak będzie wyglądał "Twój Dzień", zależy w dużej mierze od Twojego samopoczucia.

A to, u każdej ciężarnej może być zupełnie różne... Częstym objawem ciąży są nudności, rozdrażnienie i duża senność. W takim przypadku z pewnością spadnie Twoja aktywność fizyczna, a nawet zawodowa. Nie jest to jednak regułą, może się zdarzyć i tak, że będziesz czuła się świetnie i nie będziesz musiała zrezygnować z niczego, nawet wizyt na siłowni.

Jeśli chodzi o jedzenie, jest tylko garstka potraw, które warto odstawić na czas ciąży. Są to przede wszystkim potrawy surowe, jak tatar czy sushi, niepasteryzowane sery, ryby o dużym stężeniu metali ciężkich, takie jak tuńczyk, a także wątróbka, która zawiera duże ilości witaminy A w postaci retinolu, który źle wpływa na płód. Poza tym zawsze należy pamiętać o higienie, a więc o myciu rąk przed posiłkami, oraz dokładnym myciu owoców i warzyw. Nie lekceważmy też dat przydatności do spożycia wszelkich potraw, szczególnie mięsnych.

Moment w którym kobieta zaczyna naprawdę czuć się w ciąży, to często końcówka pierwszego trymestru. Wtedy pomału zaczyna zmieniać się ciało, zaczynamy więc myśleć o nowej garderobie. Nie musimy od razu wymieniać całej zawartości szafy. Wystarczą wygodne ubrania, najlepiej takie, które rosną razem z brzuszkiem. Warto też pomyśleć o zmianie bielizny na luźniejszą i wygodniejszą. Szczególnie staniki szybko robią się lekko przyciasne.

Zobacz także

Ubrania dla karmiących

Bluzka do karmienia piersią

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu