KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Zdrowa dieta - zdrowy maluch.

Zdrowa dieta - zdrowy maluch.

Zdrowa dieta - zdrowy maluch.

Zbliża się sezon letni. W prawdzie postanowienia odnośnie zdrowego trybu życia i lepszego odżywiania podejmujemy w sylwestra, ale to na trzy miesiące przed sezonem bikini zaczynamy temat traktować na serio. Kupujemy zdrowe jedzenie, ograniczamy słodycze, zaczynamy więcej się ruszać. Stajemy się bardziej świadomi tego co jest dla nas i naszego zdrowia dobre. A jak wygląda świadomość odnośnie zdrowia i kondycji naszego dziecka?

zdrowa dieta zdrowe dziecko

Dzieci sezon plażowy niewiele obchodzi. Jasne, cieszą się słońcem, wodą i babkami z piasku. Ale nie przywiązują wagi do swojej sylwetki, dodatkowe kilogramy i wałeczki nie spędzają im snu z powiek. Niestety problem otyłości, efektów złej diety i braku ruchu dotyczy ogromnej ilości dzieci. One same nie zauważą momentu, kiedy nadmiar ciała zacznie przeszkadzać im w swobodnym bieganiu, kiedy przestaną wyobrażać sobie dnia bez słodyczy. Zauważą i boleśnie odczują za to tego przykre efekty. Jako ich opiekunowie i przede wszystkim, ci którzy kochają je najmocniej, musimy zadbać o ich zdrowie.

Jak więc zmienić złe nawyki swoje i naszych dzieci tak, by mogły cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją przez cały rok? Poniżej kilka prostych i cennych rad:

1. Nie odbieraj dziecku możliwości decydowania, ale dawaj mu do wyboru jedynie zdrowe opcje.

2. Nie powielaj schematów ze swojego dzieciństwa. To że za Twoich czasów trzeba było zjeść wszystko z talerza, nie znaczy że musi to dotyczyć Twojego malucha. Pozwól mu przestać jeść kiedy się naje, nie kiedy talerz będzie pusty.

3. Pamiętaj, że swoją miłość, aprobatę czy dumę możesz okazywać na wiele sposobów. Lody i pizza nie muszą być jednym z nich.

4. Raz na jakiś czas można zjeść coś słodkiego. Słodycze nie powinny być jednak powodem, dla którego dziecko robi to czego od niego oczekujesz. W nagrodę możecie iść na spacer w ciekawe miejsce.

5. Bądź dla dziecka przykładem. Jeśli ono rezygnuje ze słodzonych napojów Ty też z nich zrezygnuj. Idźcie razem na spacer, zróbcie zawody w bieganiu lub grajcie razem w piłkę. Skorzystacie na tym i Ty i dziecko.

6. Omów strategię z każdym komu powierzasz swoje dziecko. Dziadkowie, opiekunka czy przyjaciółka. Jeśli zostawiasz z kimś szkraba przekaż instrukcje dotyczące diety, aby nie zaprzepaścić swoich wysiłków.

Zobacz także

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Bluzy do karmienia

Laktacja – jak ją wspomóc, co robić w razie problemów i...

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Karmienie piersią na spacerze czy zakupach przestało być...

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Sukienka do karmienia na chrzest. Nie musisz rezygnować z...

Jak dobrać stanik do karmienia?

Bluza ciążowa i do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu