KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Halloween - jak to ugryźć?

Halloween - jak to ugryźć?

Halloween - jak to ugryźć?

Halloween zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Dzieci nie trzeba do niego przekonywać - przebieranki i słodycze? Kto by tego nie lubił! Inaczej ma się sprawa z rodzicami czy dziadkami. Jedni podchodzą do tego święta z przymrużeniem oka, bawiąc się na tematycznych imprezach, inni ignorują, pozostali głośno się mu sprzeciwiają. Zanim jednak wyda się osąd, warto lepiej poznać temat.

Dziewczynka zaglądająca do środka halloweenowej dyni

Halloween to święto, które przywędrowało do nas z zachodu. Jednak jest to w pewnym sensie powrót starego, nie zaś amerykańska nowość. Do Stanów Zjednoczonych trafiło ono z celtyckiej Europy, a tam ewoluowało w znane nam dzisiaj Halloween. W Polsce również obchodzone były podobne święta. Znane wszystkim z literatury "Dziady" to święto mające wiele wspólnego właśnie z Halloween. W czasach pogańskich wierzono, że w ostatnią noc października duchy zmarłych przychodzą na nasz świat, aby je ugościć szykowano dla nich różne smakołyki. Z drewna wycinano też maski, symbolizujące duchy. Natomiast żebrakom dawano jedzenie, wierząc że są pomostem łączących świat żywych i umarłych.

 

Współcześnie obchodzimy katolickie Święto Zmarłych, które wywodzi się z pogańskich dziadów. Spotkania nad grobami, zapalanie zniczy, chwila zadumy - to wszystko pozostałości po minionych czasach. Historia lubi zataczać koło i w tym wypadku można to zaobserwować choćby w dzień wigilii Wszystkich Świętych.

Czasem warto podejść do niektórych rzeczy z przymrużeniem oka...

Żaden rodzic nie uniknie konfrontacji z Halloween. Z wystaw sklepowych patrzą na nas dynie, w sklepach dla dzieci wiszą przebrania i maski. W przedszkolach urządzane są przyjęcia, w szkołach lekcje tematyczne. Jeśli więc święto to nie godzi wyjątkowo w nasze uczucia, warto podejść do niego z przymrużeniem oka. Nie można się nie zgodzić, że jest to świetny sposób na ciekawą rozrywkę dla naszych pociech. Wycinanie kształtów z dyni, szukanie odpowiednich ubrań, czy malowanie buzi to doskonała zabawa! Dla tych bardziej kreatywnych, to możliwość stworzenia wyjątkowego przebrania z ubrań, które każdy ma w domu! Nie noszona koszulka, stara bluza czy spodenki to dobra podstawa do kostiumu. Nie trzeba wcale biec do sklepu, wystarczy ruszyć głową.

 

Jakie nie byłoby nasze zdanie o Halloween, najważniejsze jest podejście do tematu z głową. Prawda jest taka, że nasza decyzja na pewno będzie miała wpływ na nasze dziecko. Jeśli nie chcecie obchodzić go w ogóle, dobrze zorganizować dziecku coś w zastępstwie. Nie będzie mu przykro, że nie uczestniczy w zabawie razem z kolegami. Jeśli jednak godzimy się na zabawę, pamiętajmy - bezpieczeństwo ponad wszystko! Jeśli dzieci wybierają się na pochód od drzwi do drzwi po słodycze, niech towarzyszy im ktoś dorosły.

           

Zobacz także

Karmienie piersią na spacerze czy zakupach przestało być...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Nawał pokarmu – ile trwa, kiedy się pojawia i jak sobie z...

Bluzy do karmienia

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Biustonosz do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu