KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać?

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać?

Kiedy nadchodzi dzień (lub noc) porodu, przyszli rodzice są zwykle spakowani i gotowi natychmiast udać się do szpitala. Wszystkie niezbędne rzeczy są od dawna spakowane, a torba stoi pod drzwiami i czeka na swój moment. Kiedy ten moment nadejdzie, pełni entuzjazmu, ale i strachu rodzice złapią ją w locie i popędzą przeżywać najważniejszy moment w życiu. Odpowiednia wyprawka do szpitala jest bardzo ważna. Dzięki przedmiotom i ubraniom, jakie się w niej znajdą, można ten niełatwy czas porodu, przeżyć prościej i wygodniej. Wiadomo, że potrafi on trwać zarówno 3 godziny, jak i 3 dni. Z pewnością dlatego tak łatwo znaleźć wiele wersji list z niezbędnymi rzeczami, które każda przyszła mama powinna zabrać do szpitala. A co z tatą?

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać

O przyszłych ojcach mówi się znacznie mniej. Przecież spędzają często tyle samo czasu w szpitalu, co ich partnerki. Są równie zestresowani i niepewni. Mają wiele pytań i obaw. W dodatku oczekuje się od nich zachowania spokoju, opanowania i całego wsparcia, jakie mogą dać swoim ukochanym. I choć sami nie czują fizycznego bólu porodu, to cierpią patrząc na ból swoich partnerek. Z myślą o przyszłych, koczujących ojcach poniżej prezentujemy małą wyprawkę dla taty. Warto pomyśleć o niej równie wcześnie co o tej dla mamy ;)

  1. Mamy nie myślą w szpitalu o jedzeniu i piciu. Ojcowie to co innego, muszą być najedzeni i nawodnieni, żeby mieć jasny umysł i siłę za dwoje, a nawet troje! Warto zapakować do torby ulubione przekąski (orzechy, suszone owoce, batony proteinowe), oraz napoje energetyczne i te z elektrolitami.
  2. Dobrze zapakować też kilka zapasowych koszulek, bluzę i bieliznę. Nigdy nie wiadomo jaki przebieg będzie miał poród i ile przyjdzie Wam spędzić czasu na porodówce. Dobrze, żeby spędzać go w czystych ubraniach.
  3. Pozostając przy temacie higieny. Dobrze, żeby tata miał przy sobie mydło, dezodorant, pastę i szczoteczkę do zębów.
  4. Przydatne, również dla mężczyzn, mogą być tabletki przeciwbólowe i coś na sen. Jeśli poród ma trwać wiele godzin, warto, żeby choć jedno z rodziców się przespało. Kobieta ma naturalne dopalacze z hormonów, tata padnie po kilkunastu godzinach bez snu.
  5. Kiedy mężczyzna zdecyduje się na sen, dobrze żeby miał małą poduszkę i koc.
  6. Przyszli rodzice z pewnością będą zasypywani SMS-ami i telefonami z pytaniami o postępy. Dlatego nie można zapomnieć o ładowarce. Dla odprężenia warto też wziąć słuchawki, by móc posłuchać ulubionej muzyki.
  7. Na koniec sprawa oczywista - pieniądze. Choć zwykle mamy je przy sobie razem z dokumentami, to często zastępuje je karta. W szpitalnym sklepiku może nie być terminala, więc warto wcześniej pomyśleć o gotówce.

Zobacz także

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej przespanej nocy z...

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Odzież do karmienia

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Koszulki do karmienia piersią

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Szukasz prezentu na święta dla dzieci? Poznaj zalety...

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze...

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu