KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać?

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać?

Kiedy nadchodzi dzień (lub noc) porodu, przyszli rodzice są zwykle spakowani i gotowi natychmiast udać się do szpitala. Wszystkie niezbędne rzeczy są od dawna spakowane, a torba stoi pod drzwiami i czeka na swój moment. Kiedy ten moment nadejdzie, pełni entuzjazmu, ale i strachu rodzice złapią ją w locie i popędzą przeżywać najważniejszy moment w życiu. Odpowiednia wyprawka do szpitala jest bardzo ważna. Dzięki przedmiotom i ubraniom, jakie się w niej znajdą, można ten niełatwy czas porodu, przeżyć prościej i wygodniej. Wiadomo, że potrafi on trwać zarówno 3 godziny, jak i 3 dni. Z pewnością dlatego tak łatwo znaleźć wiele wersji list z niezbędnymi rzeczami, które każda przyszła mama powinna zabrać do szpitala. A co z tatą?

Wyprawka do szpitala dla przyszłego taty - co zabrać

O przyszłych ojcach mówi się znacznie mniej. Przecież spędzają często tyle samo czasu w szpitalu, co ich partnerki. Są równie zestresowani i niepewni. Mają wiele pytań i obaw. W dodatku oczekuje się od nich zachowania spokoju, opanowania i całego wsparcia, jakie mogą dać swoim ukochanym. I choć sami nie czują fizycznego bólu porodu, to cierpią patrząc na ból swoich partnerek. Z myślą o przyszłych, koczujących ojcach poniżej prezentujemy małą wyprawkę dla taty. Warto pomyśleć o niej równie wcześnie co o tej dla mamy ;)

  1. Mamy nie myślą w szpitalu o jedzeniu i piciu. Ojcowie to co innego, muszą być najedzeni i nawodnieni, żeby mieć jasny umysł i siłę za dwoje, a nawet troje! Warto zapakować do torby ulubione przekąski (orzechy, suszone owoce, batony proteinowe), oraz napoje energetyczne i te z elektrolitami.
  2. Dobrze zapakować też kilka zapasowych koszulek, bluzę i bieliznę. Nigdy nie wiadomo jaki przebieg będzie miał poród i ile przyjdzie Wam spędzić czasu na porodówce. Dobrze, żeby spędzać go w czystych ubraniach.
  3. Pozostając przy temacie higieny. Dobrze, żeby tata miał przy sobie mydło, dezodorant, pastę i szczoteczkę do zębów.
  4. Przydatne, również dla mężczyzn, mogą być tabletki przeciwbólowe i coś na sen. Jeśli poród ma trwać wiele godzin, warto, żeby choć jedno z rodziców się przespało. Kobieta ma naturalne dopalacze z hormonów, tata padnie po kilkunastu godzinach bez snu.
  5. Kiedy mężczyzna zdecyduje się na sen, dobrze żeby miał małą poduszkę i koc.
  6. Przyszli rodzice z pewnością będą zasypywani SMS-ami i telefonami z pytaniami o postępy. Dlatego nie można zapomnieć o ładowarce. Dla odprężenia warto też wziąć słuchawki, by móc posłuchać ulubionej muzyki.
  7. Na koniec sprawa oczywista - pieniądze. Choć zwykle mamy je przy sobie razem z dokumentami, to często zastępuje je karta. W szpitalnym sklepiku może nie być terminala, więc warto wcześniej pomyśleć o gotówce.

Zobacz także

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Komplet: sukienki dla mamy i córki

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Prezent na święta dla mamy karmiącej - poznaj ubrania do...

Must have każdej przyszłej mamy

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Przechowywanie mleka matki krok po kroku - jak działa...

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu