KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Zdania ułatwiające życie rodzica - czyli jak rozmawiać z dzieckiem?

Zdania ułatwiające życie rodzica - czyli jak rozmawiać z dzieckiem?

Bycie rodzicem to praca na pełen etat. I chociaż nie ma na świecie niczego, co wynagradza ciężką pracę lepiej niż uśmiech dziecka, to czasami nas ona przerasta. Każda mama i każdy tata, znaleźli się kiedyś w sytuacji, kiedy od wybuchu dzieliły sekundy. Kiedy jedynym, dobrym wyjściem było wyjść z pokoju, zamknąć się w sypialni i krzyczeć w poduszkę. Bo choć staramy się postępować według instrukcji z książek, do malucha wydają się docierać strzępki informacji.

jak rozmawiać z dzieckiem


Tak już jest, że dzieci zaczynają lepiej współpracować z wiekiem. Dziecko, które ma 1,5 roku, wykonuje około 50% poleceń. To naprawdę nieźle, choć wydaje się niewiele. Zawsze jednak można nieco dopracować komunikację, stosując kilka zdań, które zdecydowanie ułatwią życie.

  1. "Jesteś bardzo pomocny" - to zdanie świetnie zastępuje „grzeczny”, które nie zawsze trafia w odpowiedni punkt. Bycie pomocnym, to bycie ważnym i docenionym. Dlatego warto utwierdzać o tym malucha, kiedy pomoże przenieść kilka ubranek z suszarki, albo zaniesie swoją miseczkę po posiłku do kuchni.
  2. "Czy możesz pokazać mi jak…" - kiedy dziecko robi coś, czego nie powinno, na przykład „porządki” w naszej szufladzie, dobrze skierować jego uwagę w inną stronę. Mówiąc -„Czy możesz pokazać mi jak układa się te klocki?”, skutecznie odciągniemy go od poprzedniej czynności, spokojnie i bez zakazów.
  3. „Dziękuję, że mi pomagasz” – często, kiedy dziecko widzi zajętą mamę, chce jej pomóc w wykonywanym zajęciu. I choć czasami spowalnia to jej pracę, warto docenić chęć pomocy. Zaowocuje to na przyszłość większą chęcią w niesieniu jej, kiedy przyjdzie taka potrzeba.
  4. „Cieszę się, że jesteś taki grzeczny” – to zdanie, które powinni znać szczególnie rodzice wyjątkowo energicznych dzieci, które lubią rzucać przedmiotami i krzyczeć. Kiedy uda nam się opanować ten żywioł, chociażby zdaniem „czy możesz pokazać mi jak…”, warto powiedzieć mu, jak lubimy, kiedy jest grzeczny. Dzieci lubią dokazywać, ale zależy im też na aprobacie rodziców.
  5. „Zrobiłeś to całkiem sam” – docenienie wysiłku dziecka jest bardzo istotne dla jego rozwoju i wiary w siebie. Dlatego warto nagrodzić wyrazami uznania każdą, samodzielną czynność. Nawet jeśli ubranie spodni zajęło 15 minut i są tył na przód, to ogromny postęp i zasługuje na owacje!

Mamatu - Wygodna i stylowa odzież do karmienia dla mam

Mamatu to marka założona w 2012 roku, która od początku cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Naszym flagowym produktem, który odniósł spektakularny sukces, jest sportowa bluza do karmienia. Naszą misją jest ułatwienie kobietom czasu karmienia piersią, dlatego projektujemy funkcjonalne i stylowe ubrania.

Nasza oferta obejmuje różnorodne zestawienia kolorystyczne bluz z kapturem, które są nie tylko wygodne, ale również modne. Kolorowe zamki funkcyjne, kieszenie typu "kangurek" i obszerny kaptur to charakterystyczne elementy naszych produktów. Stawiamy na najwyższą jakość materiałów, dlatego nasze ubrania szyte są z dbałością o detale.

W naszej kolekcji znajdziesz wiele modeli, takich jak bluzy, bluzki, sukienki, koszulki i koszule nocne do karmienia. Naszym celem jest zaproponowanie stylizacji, które nie tylko ułatwią karmienie piersią, ale również sprawią, że kobiety poczują się pewnie i modnie. Nasze dyskretne rozwiązania, jak suwaki przy dekolcie czy dwuwarstwowy przód bluzki, dają swobodę i komfort podczas karmienia.

Jesteśmy dumni z naszej roli prekursora w łatwym i dyskretnym karmieniu piersią. Nasze innowacyjne podejście do projektowania odzieży sprawia, że suwaki stają się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale też ozdobą, wyróżniając nasze ubrania. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne style, od sportowego po miejski, z luźnymi krojami i elastycznymi dzianinami, które zapewniają wygodę.

Nasza odzież do karmienia to nie tylko wygoda dla mam, ale również dla maluszków. Nasze rozwiązania pozwalają na swobodne i dyskretne karmienie w każdych okolicznościach. Dzięki suwakom przy dekolcie, wszytym w przód bluzki czy dwuwarstwowemu przodowi, masz pełną swobodę karmienia bez obaw.

Produkujemy naszą odzież z polskich tkanin, głównie z wysokiej jakości bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, które gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki. Nasze ubrania są starannie odszyte, a jakość nadruków zachwyca. Stawiamy na proste, ponadczasowe kroje i stonowaną kolorystykę, ale również oferujemy unikalne wzory i żywsze kolory dla miłośniczek bardziej wyrazistych stylizacji.

Mamatu to marka, która łączy w sobie wygodę, styl i jakość. Naszym celem jest zapewnienie mamom komfortu i modnego wyglądu, niezależnie od okoliczności. Dbamy o to, abyś zawsze czuła się modnie i pewnie, bez kompromisów w funkcjonalności i dyskrecji podczas karmienia piersią. Nasze ubrania pozostają w zgodzie z trendami mody, a jednocześnie spełniają wszystkie potrzeby współczesnych mam.

Zobacz także

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Bluzka do karmienia piersią

Ubrania dla mam

Bluza dla mamy i córki

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Ubrania dla karmiących

Nawał pokarmu – ile trwa, kiedy się pojawia i jak sobie z...

Bluzka dla karmiących

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu