KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Wizyty w gabinetach lekarskich to, dla rodziców malucha, żadna nowość. Szczególnie w przypadku przedszkolaka, zdarzają się całkiem często. Jednak drobne infekcje i przeziębienia to jedno, a wizyta u specjalisty, jakim jest dentysta, to coś zupełnie innego...

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty


Wielu dorosłych ma złe doświadczenia związane z pierwszą wizytą w gabinecie stomatologa. Wynikają one często ze źle zaplanowanych wizyt, które odbywały się, gdy na bezbolesne leczenie było już za późno. Również podejście lekarzy do pacjenta, te dwadzieścia lat temu, było zgoła inne.


Warto uczyć się na własnych błędach, aby nie popełniać ich w przypadku swoich dzieci. Dlatego wybór odpowiedniego lekarza to sprawa podstawowa. Dobrze jest postawić na taki gabinet, który specjalizuje się w leczeniu zębów małych pacjentów. Personel w takim miejscu nastawiony jest na ogromną cierpliwość, delikatność i ma odpowiednie podejście do dzieci.


Pierwsza wizyta kontrolna może odbyć się, gdy dziecko zaczyna ząbkować.

Lekarz podpowie jak czyścić dziąsła, ulżyć w bólu podczas wyżynania się zębów, oraz sprawdzi, czy proces ten przebiega prawidłowo. Niezbędna jest też wizyta, kiedy dziecko będzie już miało wszystkie mleczne zęby. Zwykle jest to między trzecim, a czwartym rokiem życia. Dentysta sprawdzi wtedy, czy zgryz jest prawidłowy i nie ma początków próchnicy.


Jeśli planujemy wizytę u dentysty, warto przygotować do tego swoje dziecko. Przede wszystkim nigdy nie wolno straszyć dziecka lekarzem. Warto odwiedzić gabinet, kiedy ząbki nie bolą i się nie psują. Wyłącznie po to, aby zapoznać dziecko z miejscem i stomatologiem. Gabinet to przecież bardzo ciekawe miejsce! Ruchomy fotel, ogromna lampa, cała masa gadżetów. Przedstawiony w odpowiedni sposób, może kojarzyć się bardzo pozytywnie.

Zobacz także

Karmienie mieszane - co ile godzin karmić noworodka i...

Czy krzyczą tylko źli rodzice?

Bielizna do karmienia - wyprawkowy must-have?

Strach przed porodem - jak sobie z nim poradzić?

Bazowa garderoba dziecka na jesień

5 trików ułatwiających życie rodziców i dzieci

Zabawa i obowiązki dziecka - równowaga to podstawa

Przechowywanie mleka matki krok po kroku - jak działa...

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Po czym poznać, że niemowlę jest głodne?

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu