KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Technologa, a bezpieczeństwo dziecka.

Technologa, a bezpieczeństwo dziecka.

Świat pędzi do przodu we wszystkich dziedzinach życia. Jeszcze nie tak dawno dzieliło się jeden, czarno biały telewizor z połową osiedla. Dziś kolorowy, płaski odbiornik znajduje się w niejednym pomieszczeniu, każdego mieszkania. W dodatku nie jest to jedyne, elektroniczne okno na świat. Są przecież jeszcze komputery, tablety i telefony komórkowe, każdy z dostępem do internetu. Fakt, że już dwulatek potrafi włączyć te wszystkie cuda techniki jednocześnie zachwyca i lekko przeraża. Nie jeden rodzic czuje dumę widząc, jak jego pociecha szybko rozumie mechanizm przeglądania zdjęć na smartfonie. Z drugiej strony umiejętność odnalezienia ikony YouTube sprawia, że maluch może natrafić na nieodpowiednie dla niego nagranie.

Technologa, a bezpieczeństwo dziecka.

Jak w każdym przypadku, popadanie w skrajności nie jest dobre. Należy więc znaleźć złoty środek w podejściu do cudów techniki, a także zabezpieczyć dziecko przed negatywnymi treściami. Na szczęście nie jest to wcale trudne, a wprowadzenie zasad pozwoli kontrolować sytuację.

Przede wszystkim dobrze jest wprowadzić ramy czasowe, w których dziecko spędza czas przed ekranem. Nie ważne, czy jest to ekran telewizora, tabletu czy komputera. Poza tym powinna być to treść wysokiej jakości, edukacyjna i nieszkodliwa. Nie powinno się też pozwalać na jednoczesne korzystanie z komputera, jeśli w tle leci telewizor. Dobrze jest wprowadzić kontrolę rodzicielską. Ograniczyć dostęp do nieodpowiednich stron wprowadzając hasło i blokując dostęp.

Często zdarza się, że maluch ma swój własny tablet...

Warto przeglądać go od czasu do czasu i sprawdzić, czy nie dzieje się na nim coś niepokojącego. Dobrze też przejrzeć historię, dzięki czemu dowiemy się, na jakie strony wchodziła pociecha. Przedszkolakom najlepiej zupełnie zablokować dostęp do stron internetowych. Zanim pozwolimy zagrać dziecku w grę, sprawdźmy jej fabułę pod względem przemocy.

Aby zasady były jasne, najlepiej jest spisać regulamin. Powinien się w nich znaleźć maksymalny czas przed ekranem oraz to, że usiąść do zabawy można po wykonaniu swoich obowiązków. Warto też nauczyć dziecko, że dobre wychowanie jest równie ważne w sieci. Nie wolno więc pisać brzydkich i niemiłych rzeczy. Poza tym bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie wolno więc podawać żadnych danych teleadresowych, numerów kart ani dat urodzenia. Poza tym informacja o każdym wydarzeniu, które dziecko uzna za dziwne lub niepokojące, powinno zostać przekazana rodzicom.

Zobacz także

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Bluzka do karmienia piersią

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Czego nie robić w ciąży?

Bluza dla mamy i dziecka

Strach przed porodem - jak sobie z nim poradzić?

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Odzież dla karmiących

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu