KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia naszego maluszka, pod względem diety, są dość proste. Szczególnie jeśli karmimy go piersią, nie musimy wkładać większego wysiłku w organizowaniu mu posiłków. Kiedy jednak nasze dziecko wejdzie w czwarty miesiąc życia, zaczynamy myśleć o wprowadzaniu stałych pokarmów. Obecnie jest to bardzo prosta sprawa. Wystarczy wybrać się do sklepu, gdzie na półkach znajdziemy cały wachlarz posiłków w słoiczkach z przeznaczeniem dla dzieci w różnym wieku. Jedzenie to jest wysokiej jakości, ma wszelkie certyfikaty i potrzebne badania. Możemy bez obaw podawać je swojej pociesze. Jeśli jednak chcemy samodzielnie przygotowywać takie posiłki, to dobrze wiedzieć jak do tego podejść, by były nie tylko smaczne, ale i zdrowe, oraz bezpieczne dla małego dziecka.

Domowe jedzenie dla niemowląt


Przygotowywanie posiłków dla niemowlęcia zaczynamy od wybrania odpowiednich warzyw i owoców. Ich rodzaj zależy od wieku dziecka, jednak zawsze muszą to być rośliny pochodzące z pewnego źródła. Najlepsze w tym wypadku będą te, pochodzące z upraw ekologicznych, certyfikowane i z informacją, że nie były poddawane chemicznym opryskom. Lepiej nie kupować na straganach. Choć może się wydawać, że warzywa i owoce pochodzą z dobrego źródła, mogą być pozyskiwane z tej samej hurtowni co te w markecie. Najlepiej, jeśli mamy dostęp do plonów z działki, wtedy mamy 100% pewności, że są zupełnie naturalne.

Jak i gdzie przechowywać gotowe posiłki dla dziecka?

Kolejna sprawa to przechowywanie gotowych posiłków. Można oczywiście przygotowywać je na bieżąco, jednak niemowlę jednorazowo je bardzo niewiele. Gotowanie dla kilku łyżeczek byłoby nieopłacalne pod względem czasu i pieniędzy. Najlepszym sposobem jest mrożenie. Warto zaopatrzyć się w pojemniki, do których włożymy ilość jedzenia odpowiadającą jednej porcji. Najlepsze będą w tym celu małe pojemniki plastikowe lub specjalne woreczki do mrożenia. Możemy też mrozić purée z pojedynczych warzyw lub owoców w formie kostek lodu, następnie dowolnie mieszać je podczas przygotowywania posiłków.


Warto pamiętać, że mrożone posiłki również mają swoją datę ważności. Przechowywane w zamrażalniku w bardzo niskiej temperaturze, mogą tam pozostać do 3 miesięcy. Kiedy wyjmiemy je i włożymy do lodówki, mogą tam pozostać przez 48 godzin - jeśli są to warzywa i owoce. 24 godziny, jeśli znajduje się w nich również mięso.

Zobacz także

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Szukasz prezentu na święta dla dzieci? Poznaj zalety...

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Koszulki do karmienia piersią

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Laktacja – jak ją wspomóc, co robić w razie problemów i...

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Must have każdej przyszłej mamy

Odzież do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu