KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?

Kiedy zachodzimy w ciążę, jednym z jej objawów jest senność. Najchętniej przespałybyśmy cały dzień, niezależnie od pory i miejsca. Zasypianie to najprostsza czynność, przynajmniej do ostatniego trymestru. Która z przyszłych mam nie słyszała złotej rady, by spać ile się da, bo po porodzie sen będzie towarem deficytowym? Szczera prawda :) Kiedy na świecie pojawia się niemowlę, drzemka jest na wagę złota! Gdyby tylko dało się wyspać na zapas...

Jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?


To, że młodzi rodzice chodzą zmęczeni i niewyspani, to zupełnie normalna i naturalna sprawa. Ale przecież nie da się funkcjonować, bez odpowiedniej dawki wypoczynku. W pewnym momencie oczy same się zamkną a ciało odmówi nam posłuszeństwa. Mając pod opieką maleństwo, nie możemy sobie na to pozwolić. Dlatego musimy nauczyć się odpoczynku w tych nowych, trudnych warunkach.

Choć brzmi to niewiarygodnie, rodzice muszą nauczyć się odpoczywać.

Niejedna mama, kiedy w końcu siądzie, lub położy się na moment, by przespać kilka chwil, z przerażeniem zauważy, że nie potrafi się zrelaksować. Co z tymi wszystkimi, brudnymi naczyniami? Co z praniem, które czeka od dwóch dni? Maile wiszą, niesprawdzane od tygodnia! Te wszystkie myśli mogą bardzo skutecznie odciągnąć uwagę od odpoczynku.


Aby spokojnie odpocząć, warto nauczyć się kilku metod relaksacyjnych i medytacji. Umiejętność skupienia się na swoim oddechu, zamiast na tych wszystkich, czekających na nas obowiązkach to droga do sukcesu. Świetnym rozwiązaniem może być też yoga. Kilka ćwiczeń przed snem uspokoi nas i wyciszy, a w dodatku utrzyma nasze ciało w doskonałej kondycji. A dobra kondycja, przy małym dziecku, jest bardzo przydatna.

  
Kolejna sprawa, to uporządkowanie sobie haierarchii wartości. Teraz kiedy jesteśmy rodzicami, jest ona z pewnością nieco inna, niż jeszcze krótki czas temu. W naszym rankingu rzeczy ważnych, sen, odpoczynek, relaks i, przede wszystkim dziecko, są zdecydowanie wyżej niż pranie czy gotowanie obiadu. Jeśli tego wymaga sytuacja, obiad można zamówić i przyjąć pomoc w zmywaniu od teściowej. To wcale nie sprawi, że będziemy gorszymi rodzicami, a z pewnością będziemy dużo bardziej zrelaksowani.

Zobacz także

Strach przed porodem - jak sobie z nim poradzić?

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Bluzy ciążowe

Jestem w ciąży - i co dalej?

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Koszulki do karmienia piersią - rozwiązanie dla...

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Ubrania dla mam

Bluzka do karmienia piersią

Sprawdź ofertę odzieży ułatwiającej karmienie

Przejdź do sklepu