KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?

Kiedy zachodzimy w ciążę, jednym z jej objawów jest senność. Najchętniej przespałybyśmy cały dzień, niezależnie od pory i miejsca. Zasypianie to najprostsza czynność, przynajmniej do ostatniego trymestru. Która z przyszłych mam nie słyszała złotej rady, by spać ile się da, bo po porodzie sen będzie towarem deficytowym? Szczera prawda :) Kiedy na świecie pojawia się niemowlę, drzemka jest na wagę złota! Gdyby tylko dało się wyspać na zapas...

Jak uniknąć przemęczenia po narodzinach dziecka?


To, że młodzi rodzice chodzą zmęczeni i niewyspani, to zupełnie normalna i naturalna sprawa. Ale przecież nie da się funkcjonować, bez odpowiedniej dawki wypoczynku. W pewnym momencie oczy same się zamkną a ciało odmówi nam posłuszeństwa. Mając pod opieką maleństwo, nie możemy sobie na to pozwolić. Dlatego musimy nauczyć się odpoczynku w tych nowych, trudnych warunkach.

Choć brzmi to niewiarygodnie, rodzice muszą nauczyć się odpoczywać.

Niejedna mama, kiedy w końcu siądzie, lub położy się na moment, by przespać kilka chwil, z przerażeniem zauważy, że nie potrafi się zrelaksować. Co z tymi wszystkimi, brudnymi naczyniami? Co z praniem, które czeka od dwóch dni? Maile wiszą, niesprawdzane od tygodnia! Te wszystkie myśli mogą bardzo skutecznie odciągnąć uwagę od odpoczynku.


Aby spokojnie odpocząć, warto nauczyć się kilku metod relaksacyjnych i medytacji. Umiejętność skupienia się na swoim oddechu, zamiast na tych wszystkich, czekających na nas obowiązkach to droga do sukcesu. Świetnym rozwiązaniem może być też yoga. Kilka ćwiczeń przed snem uspokoi nas i wyciszy, a w dodatku utrzyma nasze ciało w doskonałej kondycji. A dobra kondycja, przy małym dziecku, jest bardzo przydatna.

  
Kolejna sprawa, to uporządkowanie sobie haierarchii wartości. Teraz kiedy jesteśmy rodzicami, jest ona z pewnością nieco inna, niż jeszcze krótki czas temu. W naszym rankingu rzeczy ważnych, sen, odpoczynek, relaks i, przede wszystkim dziecko, są zdecydowanie wyżej niż pranie czy gotowanie obiadu. Jeśli tego wymaga sytuacja, obiad można zamówić i przyjąć pomoc w zmywaniu od teściowej. To wcale nie sprawi, że będziemy gorszymi rodzicami, a z pewnością będziemy dużo bardziej zrelaksowani.

Zobacz także

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Nocny lęk separacyjny u dzieci - jak sobie z poradzić?

Idealny biustonosz do karmienia? Poznaj ofertę sklepu...

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Jak nauczyć dziecko siusiania do nocnika?

Czy krzyczą tylko źli rodzice?

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Ile je noworodek, czyli jak często karmić piersią...

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Sprawdź ofertę odzieży ułatwiającej karmienie

Przejdź do sklepu