KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Karmienie piersią w miejscach publicznych - jak maksymalnie ułatwić ten proces sobie i dziecku?

Karmienie piersią w miejscach publicznych - jak maksymalnie ułatwić ten proces sobie i dziecku?

Spis treści:
Jak dyskretnie karmić piersią w miejscu publicznym?
Jakie ubrania wybrać do karmienia w miejscu publicznym?
Jak się zrelaksować podczas karmienia piersią?
Gadżety, które ułatwiają karmienie piersią w miejscach publicznych
Karmienie piersią w miejscach publicznych a prawo
Karmienie piersią w miejscu pracy
Zalety karmienia piersią

Jak dyskretnie karmić piersią w miejscu publicznym? Na czym polega odpowiednie przygotowanie i na co należy zwrócić uwagę, wychodząc z małym dzieckiem na spacer lub po zakupy?

Wiele młodych mam zastanawia się, jak dyskretnie karmić piersią w miejscu publicznym. Rodzice nie chcą na kilka miesięcy zamykać się w czterech ścianach domu, zresztą jest to niewskazane i bardzo niezdrowe dla malucha, który potrzebuje spacerów na świeżym powietrzu. Przebywanie na dworze dotlenia mały organizm i wspomaga zdrowy rozwój, a ponadto umożliwia młodemu człowiekowi stopniowe oswajanie się z nowym otoczeniem, co pobudza jego naturalną ciekawość świata. Dziecko ma jednak swoje potrzeby, a jedną z podstawowych jest regularne spożywanie mleka matki. Jak zatem przygotować się do dyskretnego karmienia w miejscach publicznych?

Każda mama wie, jak trudne są początki karmienia piersią, zwłaszcza w miejscach publicznych. Warto więc wcześniej przećwiczyć cały proces w domu. Potrenuj prawidłowe przystawianie malca do piersi, zobacz, w jakiej pozycji najwygodniej jest dziecku ssać. Przetestuj też różne stroje - łatwy i szybki dostęp do piersi jest bardzo ważny. Jeśli po takich ćwiczeniach karmienie piersią w miejscu publicznym dalej Cię stresuje, spróbuj zrobić sobie próbę generalną przed lustrem. Dzięki temu przekonasz się, jak niewiele widać, kiedy masz na sobie odpowiednią odzież ułatwiającą karmienie. Podczas próby przed lustrem można też na własne oczy przekonać się, że większość piersi jest zasłonięta główką jedzącego dziecka, a resztę można łatwo ukryć za pomocą odpowiedniej odzieży do karmienia oraz dzięki przyjmowaniu odpowiednich pozycji podczas karmienia.

Dobrze jest też nauczyć się rozpoznawać u dziecka symptomy, które świadczą o tym, że chce jeść, aby uniknąć sytuacji, kiedy dziecko będzie tak głodne, że zacznie domagać się posiłku, głośno płacząc. Dużo łatwiej i przyjemniej będzie przebiegał pobyt w kawiarni czy w sklepie, jeśli zarówno Ty, jak i maluch będziecie zrelaksowani. Wypatruj więc u dziecka takich oznak jak ssanie swoich warg, rączek czy kocyka oraz otwieranie ust i obracanie główki w poszukiwaniu piersi. Kiedy maluszek czuje głód, robi się niespokojny.

Warto odpowiednio się przygotować do karmienia bezpośrednio przed wyjściem z domu. Wiedząc dokąd zmierzasz, możesz zaplanować cały proces. Jeśli udajesz się do centrum handlowego, pomyśl o tym jak ono wygląda i gdzie możesz nakarmić dziecko. Czy jest tam specjalny pokój do przewijania i karmienia maluszka? Jaką masz alternatywę, jeśli będzie zajęty? Czy jest tam kawiarnia, w której możesz usiąść w zacisznym miejscu i nakarmić niemowlę? Odpowiadając sobie na te pytania, będziesz przygotowana na każdą ewentualność. Jeżeli natomiast wybierasz się z maluchem do rodziny lub znajomych, uprzedź ich o swoich potrzebach, aby mogli się na nie przygotować. Szczególnie osoby, które same nie mają dzieci, będą Ci za to wdzięczne.

Karmienie piersią w miejscu publicznym to naturalny proces

Karmienie piersią w restauracji, czyli jak ubrać się na spotkanie z koleżanką lub randkę z mężem, żeby szybko i bez stresu zaspokoić głód towarzyszącego Wam dziecka?

Karmienie piersią w restauracji wcale nie musi się wiązać ze skupianiem na sobie wzroku wszystkich gości restauracji, czego młode mamy często się obawiają. Taka sytuacja może wprawić w zakłopotanie nie tylko rodziców, ale także innych ludzi, którzy przebywają w lokalu. Na szczęście powodów do obaw i stresu jest coraz mniej a to ze względu na powszechną dostępność w restauracjach specjalnych pokoi dla mamy z dzieckiem. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, udaj się właśnie do tego pomieszczenia, aby nakarmić malucha. Nie zabieraj jednak malucha do kabiny w publicznej toalecie - jest to nieprzyjemne i niehigieniczne.

Pamiętaj, że nawet jeśli karmienie piersią jest dla Ciebie najbardziej naturalnym procesem i jednym z najpiękniejszych doświadczeń, nie musi być tak oceniane przez każdego. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, warto zadbać o gustowną i wygodną odzież przeznaczoną do karmienia piersią. Odpowiednie ubranie może znacznie ułatwić nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też mniej lub bardziej oficjalne spotkania. Młode mamy mogą obecnie znaleźć na rynku ogromny wybór fantastycznej odzieży, która nie tylko jest bardzo wygodna, ale i świetnie wygląda. Takie właśnie są ubrania Mamatu. Ubrania do karmienia tej marki mają wszyte dyskretne zameczki, które pozwalają na sprawne i szybkie odsłonięcie piersi i podanie jej maluchowi. Są również takie modele bluzek, które składają się z dwóch warstw. Podniesienie jednej z nich do góry umożliwia dyskretne przystawienie dziecka do piersi. Bluzykoszulkisukienki do karmienia Mamatu szyte są wyłącznie z najlepszej jakości polskich tkanin, które nie podrażniają nabrzmiałych od pokarmu piersi ani delikatnej skóry dziecka.

Młode mamy nie muszą cały czas chodzić w za dużych koszulach i rozciągniętych swetrach, aby w dowolnym miejscu i o każdej porze móc nakarmić malucha. W ubraniach Mamatu możesz zawsze wyglądać kobieco i modnie, a przy tym nie rezygnować z wygody. Rzadko kiedy matki karmiące mogą pozwolić sobie na założenie sukienki, bo nie zawsze znajdziemy ustronne miejsce, żeby zdjąć ubranie do karmienia. Dzięki Mamatu wszystkie mamy mogą nosić piękne sukienki, kiedy tylko mają na to ochotę. Kolorowe wzory i romantyczne falbany sprawiają, że ubrania Mamatu możesz założyć na każdą okazję, także do restauracji. Umieszczone w odpowiednich miejscach suwaczki pozwolą Ci nakarmić malucha nawet wtedy, kiedy w lokalu zabraknie specjalnego pokoju dla matki z dzieckiem.

Jak zachować spokój podczas karmienia piersią publicznie? Praktyczne porady na zrelaksowanie się podczas podawania dziecku piersi w niesprzyjających warunkach

Karmienie piersią publicznie niekiedy jest stresujące nawet dla doświadczonych mam. Zrelaksowanie się podczas przystawiania dziecka do piersi poza domem jest możliwe, wystarczy tylko odpowiednio nastawić się psychicznie. Oczywiście najlepsza atmosfera do karmienia panuje w miejscach cichych i odosobnionych, na przykład w pokojach dla matki z dzieckiem w centrach handlowych czy restauracjach. Nie zawsze jednak mamy możliwość całkowitego schowania się, na przykład podczas spaceru w parku czy załatwiania ważnych spraw w banku. Dlatego warto w inny sposób zrelaksować się i wyciszyć w trakcie karmienia piersią. Przechodzący obok ludzie mogą tego nie ułatwiać, ale pamiętaj, że Twój spokój, to spokój Twojego dziecka. Skup się na tej chwili i ciesz się nią. Nie daj się sprowokować lub zniechęcić nieprzyjaznymi spojrzeniami. Jeśli ktoś dziwnie na Was patrzy, uśmiechnij się i nie unikaj kontaktu wzrokowego. Karmienie dziecka jest czymś naturalnym, a jeśli robisz to w odpowiedni sposób, nikt nie ma prawa powiedzieć złego słowa. Twoja pozytywna postawa sprawi, że ludzie w Twoim otoczeniu również zaczną traktować wykonywaną przez Ciebie czynność jako coś normalnego i pozytywnego.

Jeśli masz taką możliwość, kiedy wybierasz się do parku czy sklepu, zabierz ze sobą pomocne towarzystwo. Oczywiście chodzi tu o kogoś, przy kim nie będziesz się czuć nieswojo. Może to być mama, przyjaciółka lub mąż. Warto odwiedzać z dzieckiem takie parki czy sklepy, które już znasz i wiesz, gdzie znajdują się ławki osłonięte zielenią lub wystawą, na których będziesz mogła spokojnie usiąść i nakarmić malca. Pomoc towarzyszącej Ci osoby może się przydać szczególnie wtedy, kiedy nie uda Wam się znaleźć odosobnionego zakątka. Dodatkowo obecność osoby bliskiej pomoże Ci zachować dobry nastrój i ułatwi zrelaksowanie się. Towarzysz może także pomóc Ci przystawić malca do piersi lub potrzymać dziecko w czasie kiedy Ty będziesz ubierać się po karmieniu.

Dla kobiet często najbardziej niekomfortowe podczas karmienia piersią publicznie jest to, że choćby miały najwygodniejsze ubranie i kogoś do pomocy i tak muszą odsłonić sutek na oczach innych ludzi, aby maluch mógł zacząć pić. Pamiętaj, że pierś jest odkryta tylko przez chwilę, podczas łapania przez dziecko sutka. Później jest już niemal niewidoczna, zasłonięta główką dziecka. Wszystkie inne części ciała w ubraniach Mamatu są zasłonięte, dzięki przemyślanemu krojowi i odpowiednim szwom. Zazwyczaj tylko pierwszy moment jest stresujący. Warto wcześniej wypracować w domu taką pozycję, w której Tobie i dziecku jest najwygodniej. Ubierz się w takie same ubrania, jakie planujesz założyć na wyjście. Zobaczysz, że w sukience lub koszulce Mamatu będzie Ci bardzo wygodnie, a karmienie okaże się bezproblemowe. Kiedy już maluch zacznie spokojnie ssać, Ty również możesz się rozluźnić. Przed karmieniem przygotuj sobie materiałową pieluszkę lub mokre chusteczki, żebyś bezpośrednio po wypiciu przez dziecko odpowiedniej ilości mleka, mogła szybko wytrzeć pierś i schować ją pod ubraniem.

Dzieci powinny być karmione piersią w miejscach publicznych

Osłona do karmienia piersią w miejscach publicznych, laktator i wkładki laktacyjne - poznaj gadżety, które ułatwią Ci podawanie dziecku mleka poza domem

Osłona do karmienia piersią w miejscach publicznych to gadżet dla kobiet, które chcą mieć pewność, że nikt przypadkiem nie zobaczy ich odsłoniętego ciała. Aby zapewnić sobie i dziecku więcej prywatności można także okryć maleństwo pieluszką, chustą lub kocykiem. Nie jest to jednak tak praktyczne, jak użycie specjalnie przeznaczonej do tego celu osłony. Jest to bardzo wygodna i przydatna rzecz dla wszystkich karmiących mam. Osłona to spory kawałek materiału z lekkiej, przewiewnej tkaniny z regulowanym paskiem, który zakłada się na szyję - podobnie jak kuchenny fartuszek. Dodatkowo osłona do karmienia piersią w miejscach publicznych posiada specjalne, usztywnione okienko u góry. Dzięki temu mama może przez cały czas patrzeć na dziecko i spokojnie kontrolować sytuację. Niektóre modele osłon mają na rogach małe kieszonki z ręcznika, których możesz użyć do wytarcia buzi dziecku lub schowania smoczka. Osłona do karmienia pozwoli Wam cieszyć się tą prywatną chwilą i oddzieli Was od oczu przechodzących obok gapiów.

Oprócz osłon i ubrań do karmienia Mamatu są jeszcze inne przydatne gadżety, które warto ze sobą mieć, wybierając się z maluchem na spacer lub do restauracji. Aby do minimum zmniejszyć ryzyko stresu podczas karmienia, miej wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką. Każda karmiąca mama jest przyzwyczajona do tego, że wychodząc z dzieckiem z domu, zabiera ze sobą niemały bagaż. Warto mieć w torbie coś do okrycia siebie i maluszka, odzież na zmianę dla siebie i dziecka (na wypadek zalania bluzki pokarmem), zapas pieluszek i nawilżanych chusteczek oraz wkładki laktacyjne. Mogą one okazać się szczególnie przydatne, kiedy dziecko w pewnym momencie odmówi jedzenia, a Ty wciąż będziesz miała pokarm. Wtedy wystarczy nakleić na sutki taką wkładkę, która absorbuje wyciekające mleko. Dzięki temu zachowasz czyste ubranie do końca spaceru czy kolacji w knajpce.

Jeżeli czujesz, że nie jesteś gotowa na karmienie piersią w miejscach publicznych, możesz zacząć od podawania dziecku swojego pokarmu z butelki. Prawda jest taka, że nie we wszystkich lokalach czy sklepach można znaleźć wygodne siedzisko do ułożenia się z dzieckiem i nie ma tam sprzyjającej atmosfery do karmienia. Generalnie lepiej unikać takich miejsc, ale jeżeli koniecznie musisz się do takiego lokalu wybrać, dobrym pomysłem może być odciągnięcie pokarmu laktatorem przed wyjściem z domu i zabranie ze sobą butelki. Warto jednak praktykować ten sposób podawania dziecku mleka jak najrzadziej. Wszak to właśnie karmienie bezpośrednio piersią jest najzdrowsze, zarówno dla mamy, jak i dla maluszka.

Karmienie piersią w miejscach publicznych a prawo. Czy jest ustawa, która reguluje kwestie związane z publicznym karmieniem?

Jak wygląda związek między karmieniem piersią w miejscach publicznych a prawem? To bardzo ważna wiedza dla kobiet, które niedawno zostały matkami. Jeżeli nie zachowujesz się obscenicznie, nikt nie powinien zwracać Ci uwagi. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy mama karmiąca piersią zostaje wyproszona z lokalu albo ktoś z przechodniów zaczyna się domagać natychmiastowego zaprzestania tej czynności. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji i warto wiedzieć, co jest legalne, a co nie. Co prawda, w polskim prawie nie ma jednoznacznej ustawy regulującej kwestie związane z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Tkwimy więc gdzieś pośrodku, między zwykłą czynnością a nieobyczajnym zachowaniem w oczach niektórych ludzi. Na szczęście karmienie piersią w miejscach publicznych zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz rzadziej można spotkać się z nieprzyjemnościami. Dostępne na rynku gadżety i ubrania do karmienia Mamatu pozwalają maksymalnie ułatwić mamie i dziecku ten proces i zapewniają komfort i dyskrecję. Oprócz skompletowania odpowiedniego zaopatrzenia, warto po prostu znać swoje prawa jako matki.

Musisz wiedzieć, że nie ma w Polsce przepisów, które zabraniają naturalnego karmienia w restauracji, sklepie, tramwaju czy jakimkolwiek innym miejscu. Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania w 2016 roku wydał nawet oświadczenie, w którym przypomniał, że kobiety mają pełne prawo do swobodnego karmienia piersią w miejscach publicznych. Bezprawne jest zatem wywieranie nieprzyjemnej presji lub wypraszanie kobiety z dzieckiem z lokalu. Osoba, która zwraca Ci uwagę, zakłóca Twój i dziecka spokój, na co możesz delikatnie zwrócić jej uwagę. Nie warto jednak wdawać się w jałowe dyskusje. Lepiej uciąć rozmowę i spokojnie dokończyć karmienie. Pamiętaj, że liczy się spokój i pełny brzuszek Twojego maleństwa. Jeżeli jednak zdarzy Ci się wyjątkowo nieprzyjemna sytuacja, możesz domagać się odszkodowania na podstawie przepisów ustawy z dnia 3 grudnia 2010 roku o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Krytykowanie kobiety i utrudnianie jej karmienia piersią może być uznane za przejaw dyskryminacji ze względu na płeć.

Podczas karmienia piersią w miejscu publicznym warto mieć na uwadze to, żeby w miarę możliwości zachowywać się dyskretnie i kulturalnie. Obsceniczne postępowanie i bezpardonowe odsłonięcie piersi może być bowiem uznane za zachowanie nieobyczajne, które nie respektuje zasad współżycia społecznego i odbiega od zwyczajowo przyjętego postępowania w danym miejscu. Jeżeli jednak karmimy piersią w specjalnych ubraniach do karmienia Mamatu i zasłonimy się specjalną osłoną lub chustą, nikt nie powinien zwrócić nam uwagi. Pamiętaj, że nawet jeśli Twoja pierś będzie przez chwilę na widoku zanim malec złapie sutek, absolutnie nie kwalifikuje się to jako nieobyczajne zachowanie według przepisów z kodeksu karnego. Zapewnienie dziecku zdrowego rozwoju poprzez karmienie piersią to Twoje niezaprzeczalne prawo.

Bluza do karmienia Mamatu długa

Karmienie piersią w miejscach publicznych podczas pracy. Co przepisy mówią o karmieniu w trakcie wykonywania obowiązków służbowych?

Jeżeli już mówimy o karmieniu piersią w miejscach publicznych, warto także poruszyć tę kwestię w kontekście kodeksu pracy. Wszak wiele mam kończy urlopy macierzyńskie i wraca do wykonywania obowiązków służbowych przed zakończeniem okresu karmienia piersią. Różne budynki biurowe lub przeznaczone dla kultury, administracji publicznej, nauki, obsługi bankowej, handlu czy gastronomii, w których pracujemy, są miejscami publicznymi. Pracujące w nich matki karmiące obowiązują zatem takie same zasady co kobiety, które z dzieckiem spacerują po parku, jedzą posiłek w restauracji czy robią zakupy w hipermarkecie. Karmiąc więc malucha w pracy, pamiętamy o kulturalnym zachowaniu, bezpieczeństwie dziecka i zasłonięciu się za pomocą specjalnej chusty lub pieluszki. Na szczęście w wielu miejscach pracy panuje atmosfera przyjazna młodym rodzicom, w budynkach znajdziemy zatem zazwyczaj pokój dla matki z dzieckiem.

Warto wiedzieć, że według kodeksu pracy, kobietom przysługują przerwy na karmienie malucha. Ich długość zależy od wymiaru zatrudnienia oraz od tego, ilu dzieciom będzie podawany pokarm. Kobiecie, która jest zatrudniona na mniej niż 4 godziny dziennie przerwy niestety nie przysługują wcale. Panie pracujące od 4 do 6 godzin mają prawo do jednej dziennie przerwy na karmienie. Z kolei kobiety zatrudnione w wymiarze pracy przekraczającym 6 godzin dziennie mogą karmić dziecko podczas dwóch przerw. To ile czasu w trakcie pracy można przeznaczyć na karmienie zależy też – jak już wspominaliśmy – od tego, ile dzieci karmimy Jeżeli jest to jeden maluch, czas trwania pojedynczej przerwy to 30 minut. W przypadku dwojga lub większej liczby dzieci - przerwy na karmienie trwają po 45 minut każda.

Karmienie piersią w miejscach publicznych kontra podawanie modyfikowanego mleka z butelki. Dlaczego nie warto zastępować pokarmu matki sztucznym zamiennikiem?

Karmienie piersią w miejscach publicznych nie powinno nikogo dziwić, zwłaszcza jeżeli jest się świadomym, jakie korzyści dla dziecka płyną z odżywiania się naturalnym mlekiem matki. Zawarte w pokarmie składniki chronią dziecko przed alergiami i infekcjami - organizm noworodka nie potrafi sam wytwarzać przeciwciał. Zawarte w mleku białka chronią dziecko także przed drobnoustrojami, z którymi wcześniej zetknęła się matka. Dzieci karmione piersią mają w przyszłości są też mniej narażone na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy problemy z niedokrwieniem serca. Picie mleka matki przeciwdziała także wadom zgryzu i wymowy - ssanie piersi w odpowiedni sposób pozwala na prawidłowe ukształtowanie jamy ustnej i narządów mowy.

Naturalne karmienie przekłada się na inteligencję dziecka. Naukowcy potwierdzają, że bliski kontakt z ciałem mamy, który występuje podczas picia mleka, wspomaga prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Dodatkowo podczas ssania przez malca piersi u kobiety wydziela się oksytocyna, czyli hormon, który odpowiada za tworzenie silnej więzi emocjonalnej między mamą a dzieckiem. Budowanie dobrych relacji z potomkiem to jednak nie jedyna zaleta karmienia piersią dla matki. Naturalne karmienie zwiększa poczucie własnej wartości i przynosi większą radość z macierzyństwa. W domu czy w miejscu publicznym - przystawianie dziecka do piersi powinno sprawiać kobiecie przyjemność, a nie powodować trudności i stres. Dlatego warto zaopatrzyć się w wygodne ubrania do karmienia i zawsze zwracać uwagę na prawidłowe układanie dziecka do karmienia, niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy.

Karmienie piersią wiąże się także z obniżeniem u kobiety ryzyka zachorowań na raka piersi, jajników i szyjki macicy oraz zapobiega osteoporozie. Podczas ciąży i potem w okresie karmienia u kobiet odnotowuje się co prawda zużycie masy kostnej, ale po odstawieniu dziecka od piersi układ kostny samoistnie się odbudowuje i staje się nawet mocniejszy niż przed zajściem w ciążę. Karmienie piersią pomaga mamie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, które zostały po urodzeniu dziecka. To dlatego, że produkcja mleka w organizmie kobiety wiąże się ze spalaniem ogromnej ilości kalorii. Jasno widać, że karmienie malucha piersią nie tylko w domu, ale też w miejscach publicznych jest korzystne dla zdrowia mamy i dziecka. Naturalne karmienie to jeden z najpiękniejszych aspektów macierzyństwa. Tych chwil z maluchem nic nie zastąpi - potwierdzają to wszystkie karmiące mamy!

Mamatu - Wygodna i stylowa odzież do karmienia dla mam

Mamatu to marka założona w 2012 roku, która od początku cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Naszym flagowym produktem, który odniósł spektakularny sukces, jest sportowa bluza do karmienia. Naszą misją jest ułatwienie kobietom czasu karmienia piersią, dlatego projektujemy funkcjonalne i stylowe ubrania.

Nasza oferta obejmuje różnorodne zestawienia kolorystyczne bluz z kapturem, które są nie tylko wygodne, ale również modne. Kolorowe zamki funkcyjne, kieszenie typu "kangurek" i obszerny kaptur to charakterystyczne elementy naszych produktów. Stawiamy na najwyższą jakość materiałów, dlatego nasze ubrania szyte są z dbałością o detale.

W naszej kolekcji znajdziesz wiele modeli, takich jak bluzy, bluzki, sukienki, koszulki i koszule nocne do karmienia. Naszym celem jest zaproponowanie stylizacji, które nie tylko ułatwią karmienie piersią, ale również sprawią, że kobiety poczują się pewnie i modnie. Nasze dyskretne rozwiązania, jak suwaki przy dekolcie czy dwuwarstwowy przód bluzki, dają swobodę i komfort podczas karmienia.

Jesteśmy dumni z naszej roli prekursora w łatwym i dyskretnym karmieniu piersią. Nasze innowacyjne podejście do projektowania odzieży sprawia, że suwaki stają się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale też ozdobą, wyróżniając nasze ubrania. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne style, od sportowego po miejski, z luźnymi krojami i elastycznymi dzianinami, które zapewniają wygodę.

Nasza odzież do karmienia to nie tylko wygoda dla mam, ale również dla maluszków. Nasze rozwiązania pozwalają na swobodne i dyskretne karmienie w każdych okolicznościach. Dzięki suwakom przy dekolcie, wszytym w przód bluzki czy dwuwarstwowemu przodowi, masz pełną swobodę karmienia bez obaw.

Produkujemy naszą odzież z polskich tkanin, głównie z wysokiej jakości bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, które gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki. Nasze ubrania są starannie odszyte, a jakość nadruków zachwyca. Stawiamy na proste, ponadczasowe kroje i stonowaną kolorystykę, ale również oferujemy unikalne wzory i żywsze kolory dla miłośniczek bardziej wyrazistych stylizacji.

Mamatu to marka, która łączy w sobie wygodę, styl i jakość. Naszym celem jest zapewnienie mamom komfortu i modnego wyglądu, niezależnie od okoliczności. Dbamy o to, abyś zawsze czuła się modnie i pewnie, bez kompromisów w funkcjonalności i dyskrecji podczas karmienia piersią. Nasze ubrania pozostają w zgodzie z trendami mody, a jednocześnie spełniają wszystkie potrzeby współczesnych mam.

Zobacz także

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Bielizna do karmienia - wyprawkowy must-have?

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze...

Odzież dla karmiących

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Biustonosz do karmienia bez fiszbin

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Bluzy dla dzieci – poznaj idealne rozwiązanie na jesień i...

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Koszulki do karmienia piersią

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu