KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Na czym może zaoszczedzić przyszły rodzic?

Na czym może zaoszczedzić przyszły rodzic?

Na czym może zaoszczedzić przyszły rodzic?

Jak często słyszy się od młodych par, że nie stać ich na dziecko? Niestety coraz częściej. Pytanie o to, kiedy zostaniemy rodzicami, pada zwykle po ślubie. Młodzi dopiero co ponieśli ogromne koszty związane z organizacją wesela, często są świeżo po wzięciu kredytu na własne mieszkanie. Pytanie o potomka zaczyna więc być punktem zapalnym do dyskusji czy w ogóle stać nas na nowego członka rodziny. Trzeba przecież urządzić mu własny pokój, wstawić do niego meble, łóżeczko, kupić zabawki, bujany fotelik, wanienkę, całą masę kosmetyków i jeszcze więcej ubrań. A wystarczy wziąć głęboki oddech i pomyśleć, że bycie rodzicem kosztuje nas tylko tyle, ile na to wydamy.

Dwie kobiety w ciąży wybierają łożeczko

Pojawienie się w domu dziecka powinno wiązać się z ogromną ilością miłości, szczęścia i ogólnego spokoju. Dlatego myślenie o wydatkach, najlepiej zmienić jeszcze przed zajściem w ciążę. Każdy rodzic chce podarować swojej pociesze to, co najlepsze. Ale przecież najlepszy dla takiego maluszka jest spokój i bliskość szczęśliwych rodziców.

Więc jak oszczędzać i cieszyć się nowym etapem życia?

 

  1. Podstawowa rada, niezależnie od tego czy planujesz dziecko czy nie - jeśli Cię na coś nie stać, to tego nie kupuj. Zwykle upieramy się przy danej rzeczy ze względu na metkę, modę lub z innych, mało istotnych powodów. Pomyśl, czy naprawdę tego potrzebujesz, przelicz budżet. Jeśli jest to rzecz niezbędna - kup tańszy odpowiednik mniej znanej, a równie dobrej firmy.
  2. Mały człowieczek nie potrzebuje na początek zbyt wiele. Kilka par śpioszków, skarpetek, czapeczek, pieluszki, wózek, fotelik samochodowy, łóżeczko to sprawy niezbędne. Jednak masa zabawek, elektronicznych gadżetów grających, pełna szafa przeróżnych ubrań - prawda jest taka, że rodzice kupują je bardziej dla siebie niż malucha.
  3. Pamiętaj, że wiele rzeczy dostaniecie od rodziny i przyjaciół. Nie będzie nietaktem zrobienie listy i poproszenie o konkretne przedmioty. Unikniecie gór maskotek, kilku kompletów pościeli i ubranek na przyszły sezon. Skompletujecie za to część wyprawki, która niemało kosztuje.
  4. Warto nauczyć się śledzić okazje. Często można trafić na zniżki dla rodziców, karty rabatowe itp. Sklepy odzieżowe robią atrakcyjne zniżki, wtedy można kupić kilka par spodni, koszulki, czapeczki, nawet na sezon do przodu.
  5. Dziecko niewiele potrzebuje, a w tych podstawowych potrzebach jest oczywiście pożywienie. Jeśli więc nie ma ku temu przeciwwskazań, karm piersią. To wygodne i zdecydowanie tańsze od mieszanki rozwiązanie.

           

 

Jeśli ciągle nie masz pewności czy wystarczy Ci pieniędzy na dziecko to pamiętaj, że "pieniądze szczęścia nie dają", dają je te najprostsze w życiu rzeczy. Uśmiech, wspólny spacer, ukochane objęcia, a to wszystko możesz podarować swojemu dziecku za darmo.

Zobacz także

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Bluza ciążowa i do karmienia

Jak dobrać stanik do karmienia?

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Jestem w ciąży - i co dalej?

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Sprawdź ofertę odzieży do karmienia

Przejdź do sklepu