KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Rady dla świeżo upieczonego taty.

Rady dla świeżo upieczonego taty.

Rady dla świeżo upieczonego taty.

Pierwsze miesiące ciąży to dla większości mężczyzn czas, kiedy ciężko im poczuć, że oto niedługo zostaną ojcem. Kiedy ciężarny brzuszek nie jest jeszcze widoczny, a objawy ciąży znają jedynie z opowiadań partnerki, ciężko im wejść w nową sytuację. Z czasem staje się to coraz łatwiejsze. Pełniejsze kształty ukochanej, małe kopniaki, które czuć pod ręką, to wszystko sprawia, że przyszły tatuś zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji.

Śpiący tata z niemowlakiem         

Przez te kilka miesięcy kobieta potrzebuje opieki i oparcia. Dolegliwości i potrzeby, jakie pojawiają się podczas ciąży dają spore pole do popisu. Bardzo wybiórczy apetyt, opuchnięte nogi, wahania nastroju - wymagają ogromnej ilości zrozumienia i cierpliwości. Czasami wydaje się to niełatwe, ale to przecież tylko kilka miesięcy.

Stało się! Już jest! Co teraz?       

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, niejeden tata zaczyna tęsknić za tym, bądź co bądź, oswojonym już okresem ciąży. Pierwsze tygodnie ojcostwa potrafią dać nieźle popalić. Dlatego przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą łagodnie przyzwyczaić się do nowego układu w życiu taty.

 

  1. Wielu ojców boi się nawet wziąć dziecko na ręce lub zostać z nim sam na sam w pokoju. Dlatego tak ważne jest spędzanie czasu razem. Weź niemowlę na ręce i po prostu bądźcie razem. Poznajcie się, przyzwyczajcie do siebie. Przywyknij do odruchów i dźwięków dziecka, wsłuchaj się w jego odgłosy, daj mu poznać swój zapach. Spokojnie, na pewno nie zrobisz mu krzywdy.
  2. Nie wahaj się, kiedy ktoś bliski zaproponuje Ci pomoc. Uwierz, Twoja ukochana i tak ma Cię za swojego bohatera. Jeśli więc masz pod ręką babcię, która chętnie zaopiekuje się dzieckiem, po prostu się zgódź. Tobie również potrzebny jest odpoczynek. Bycie rodzicem zmienia życie, nie oznacza jednak, że nie możecie wyjść na spacer tylko we dwoje jak kiedyś.
  3. Oddychaj. Równowaga i spokój to podstawa. Dziecko które płacze bez powodu, sterty prania i zaległości w pracy potrafią przysporzyć bólu głowy. Staraj się jednak nie popadać we frustrację. Pranie w końcu zniknie, dziecko przestanie płakać, a w pracy dadzą sobie bez Ciebie radę przez te kilka dni. Poza tym, patrz punkt 2.
  4. Dzieci kochają ruch. Niemowlęta też! Uwielbiają być noszone, bujane. Bierz więc swoje dziecko na ręce jak często chcesz i możesz. I pamiętaj, nie ma czegoś takiego jak zbyt częste noszenie na rękach! Jeśli jednak potrzebujesz odpoczynku lub chwili dla siebie, wykorzystaj bujany fotelik. Nie rezygnuj też ze spacerów tata-dziecko. Maluch w wózku śpi w najlepsze, a Ty masz czas na załatwienie spraw na mieście, zaczerpnięcie powietrza czy lekturę gazety na ławce w parku. A mama niech się zdrzemnie.
  5. Nie bój się przyznać do słabości. Nawet najtwardszy facet może poczuć, że nie da rady. Masz prawo być zmęczony, masz prawo tęsknić za spokojnym życiem sprzed ojcostwa. Wystarczy, że się wyśpisz, a znów poczujesz wiatr w żaglach.

Zobacz także

Mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim – jakie...

Ubrania do karmienia – postaw na modne i wygodne...

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Czego nie robić w ciąży?

Najczęstsze powody nocnych pobudek u niemowlaka.

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Ubrania idealne na różne stadia porodu.

Koszulki do karmienia piersią

Nauka pisania - jak pomóc dziecku?

Poznaj poduszki ułatwiające karmienie

Przejdź do sklepu