KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

Jak poradzić sobie z odzieżowym przepełnieniem w szafie dziecka?

Jak poradzić sobie z odzieżowym przepełnieniem w szafie dziecka?

Jak poradzić sobie z odzieżowym przepełnieniem w szafie dziecka?

Chyba każdy rodzic przeżył taką chwilę, kiedy zajrzał do dziecięcej szafy i oniemiał. Jak to możliwe, żeby kilkulatek miał aż tyle ubrań?! Odpowiedź jest prosta... rodzice wprost uwielbiają kupować te małe ubranka i stroić w nie swoje piękne dzieci. A kto lubi to nawet bardziej niż rodzice? Dziadkowie oczywiście! Poza tym od czasu do czasu kupi coś ciocia, a przyjaciółka podrzuci coś z czego wyrosła już jej pociecha. Ziarnko do ziarnka i szafa pęka w szwach.

zwisające nogi dziecka z kanapy

Wynikiem takiego przepełnienia jest to, że dziecko ubiera nową rzecz kilka razy, po czym z niej wyrasta. Czasami, nawet lubiana przez nas koszulka trafia na dno szafy, przysypana innymi ubraniami, często takimi, które nawet nam się nie podobają, otrzymanymi od kogoś w prezencie. Odnajdujemy ją nagle pod koniec sezonu i trafia do worka z ubraniami do oddania.

Jak więc poradzić sobie z tym odzieżowym bałaganem?

Odpowiedź jest prosta - sortowanie. Najlepiej zacząć od prostej selekcji:

  • na jedną stronę odkładamy ubrania, które pasują pod względem rozmiaru, które dziecko lubi nosić i są odpowiednie na dany sezon
  • na drugą te nie lubiane, uszkodzone lub za małe - te ubrania oddajemy lub wyrzucamy

Po wstępnej segregacji, pora na drugi etap. Polega on na podzieleniu ubrań na części garderoby - jeśli, np. koszulek jest bardzo dużo, wybieramy te najładniejsze, a resztę oddajemy. Możemy pokusić się o wstępne stworzenie kilku zestawów, dzięki temu zobaczymy, które ubrania do siebie pasują. Bywa, że coś co bardzo nam się podoba, nie pasuje do niczego. Wtedy lepiej to oddać od razu, niż dopiero po kolejnych miesiącach leżenia na dnie szafy.

Bywa też tak, że trafia się perełka, która mimo, że nie pasuje do wszystkiego, po prostu musi zostać w szafie. Wtedy można dokupić pasującą do niej część zestawu, najlepiej upewniając się wcześniej, że będzie pasować również do czegoś co już wisi na wieszaku. Czasami jedna bluzka może pasować do dwóch par spodenek w zupełnie różnym stylu.

Na koniec ostatnie, szybkie rady dotyczące tworzenia garderoby w kapsułce. Warto postarać się, by wszystko w miarę możliwości do siebie pasowało. Dlatego dobrze jest postawić na neutralne barwy, a kolory dobierać z jednej grupy. I zawsze stawiać na wysoką jakość ubrań. W ten sposób stworzymy spójną garderobę dziecka w której niewielka ilość ubrań stworzy sporą liczbę ich kombinacji.

Kategoire: Blog dla mam