KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Co każdy przyszły tata powinien wiedzieć o ciąży?

Co każdy przyszły tata powinien wiedzieć o ciąży?

Każda dziewczynka marzy o tym, żeby kiedyś zostać mamą. Od najmłodszych lat jest do tego przygotowywana. Zabawa w dom, opieka nad lalkami i misiami, wpajana przez rodziców empatia i wrażliwość, to wspaniałe fundamenty pod przyszłe macierzyństwo. Chłopcy natomiast, to zupełnie inna historia. Ich przygoda z ojcostwem zaczyna się zwykle w momencie, gdy dowiadują się, że zostaną tatą. Kiedy kobieta często zna teorię ciąży na wyrywki, facet nie ma pojęcia czego się spodziewać. Warto więc by poznał te najważniejsze kwestie, dotyczące ciąży...

przyszły tata przytula się do ciążowego brzuszka

 1. W czasie ciąży kobietą często rządzą hormony, jest więc szczególnie wrażliwa, drażliwa i zmienna. Najcięższy jest pierwszy trymestr, wtedy też potrzebuje najwięcej zrozumienia.
 2. Pierwszy trymestr, to również często poranne (lub całodobowe) mdłości. Zwykle ograniczają one do minimum wybory kulinarne lub nawet przebywanie w pobliżu kuchni. Warto więc poznać kilka prostych przepisów lub zgromadzić ulotki restauracji dowożących jedzenie do domu.
 3. Zachcianki nie są wymysłem reżyserów filmowych. To prawdziwe i bardzo silne uczucie, jakie towarzyszy kobietom przez większość ciąży. Jeśli więc ma ochotę ciastka zagryzać szprotkami, sprawdź gdzie jest najbliższa cukiernia, a potem pędź do rybnego. Poważnie! :)
 4. W tym czasie ciało kobiety mocno się zmienia i często ciężko jej zapanować nad fizjologią. Częste wizyty w toalecie, niekontrolowane wiatry czy odbijanie, to norma. Wszystko wróci do normy po porodzie. Nie martw się :)
 5. Sex w czasie ciąży jest możliwy! W dodatku wiele kobiet ma zwiększony apetyt na igraszki, szczególnie w drugim trymestrze. Jeśli więc lekarz nie powie inaczej, możecie korzystać z tej dodatkowej energii. Bez obaw, dziecku nic nie grozi.
 6. Ciąża to często ciężki okres dla przyszłych ojców. Wynagrodzić go może znacznie powiększony w tym czasie biust partnerki. Po okresie karmienia wróci najprawdopodobniej do pierwotnego rozmiaru, warto więc nacieszyć się nim zawczasu ;)
 7. Podczas ciąży stajecie się niemal jednością. Łączy Was ta trzecia osóbka, która jest teraz najważniejsza! I chociaż mieszka w łonie kobiety, to na wszystkie spotkania lekarskie powinniście jeździć razem.
 8. Przyszły tata ma takie same prawa do rozważań na temat miejsca porodu i jego przebiegu co mama. Warto więc podszkolić się z zagadnień takich jak: cesarskie cięcie, plan porodu, nacięcie krocza itd. To pozwoli na rzeczowe zajęcie głosu w dyskusji.
 9. Naturalnym jest brak odczuwania więzi z nienarodzonym dzieckiem, a nawet zaraz po jego narodzinach. Kobieta spędza z nim każdą chwilę, więc ma ułatwione zadanie. Na wielkie, ojcowskie uczucia przyjdzie czas.
 10. Kobieta w ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze, wymaga wiele uwagi i pomocy. Duży brzuch skutecznie przeszkadza w wiązaniu butów, może utrudniać wchodzenie i wychodzenie z wanny, czy pomalowanie paznokci u nóg. Pomagaj jej w tym i mów, że jest piękna.
 11. Kiedy przyjdzie godzina zero i trzeba będzie wyruszyć do szpitala, dobrze jest mieć wszystko przygotowane. Torba powinna stać przy drzwiach. Zatankowany samochód czekać blisko drzwi. Warto też poznać najszybszą drogę do szpitala i alternatywną, na wszelki wypadek.
 12. Każdy przyszły ojciec musi pamiętać, że to normalne, że się boi. To nowa sytuacja, która zmienia Wasze życie na zawsze.

Zobacz także

Jak wybrać usztywniany biustonosz do karmienia?

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Proste sposoby na walkę z kolką u niemowląt

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Zestawy ubrań mama i córka – ubierzcie się podobnie i...

Prezent na święta dla mamy karmiącej - poznaj ubrania do...

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Czego nie robić w ciąży?

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu