KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Zabawy na świeżym powietrzu - lato

Zabawy na świeżym powietrzu - lato

Nie każdy ma tyle szczęścia, żeby móc spędzić z dziećmi całe dwa miesiące wakacji poza domem, korzystając z atrakcji organizowanych przez innych. Oznacza to, że nie raz usłyszymy, powtarzane ze smutną miną zdanie „nudzi mi się”. Na takie okazje, warto mieć w zanadrzu ciekawe zabawy i aktywności, które nie tylko zajmą dziecko, ale też pozwolą mu rozwinąć się kreatywnie.

Zabawy na świeżym powietrzu - lato

Zarówno dla starszych, jak i dla maluchów, świetną zabawą będzie zabawa w fotografowanie. Wystarczy najprostszy aparat cyfrowy, ustawiony na funkcję automatyczną. Codziennie możemy zmieniać listę celów, które dziecko musi znaleźć i sfotografować. Dla starszej pociechy listę możemy zrobić w formie pisemnej, dla malucha w obrazkowej. Obok możemy też zdobić kratki, w których będzie można odhaczać wykonane zadanie. Już sam spacer z aparatem będzie frajdą, a zdjęcie sprawią radość zarówno podczas ich robienia, jak i późniejszego oglądania, czy wieszania w ramkach w pokoju.

Dzieci lubią czuć się ważne i dorosłe. Czasami bardzo prosta rzecz, może dać im właśnie to uczucie. Dlatego warto je zabrać do biblioteki miejskiej i wyrobić im kartę biblioteczną! Już sam fakt posiadania karty z własnym nazwiskiem, swojego wyjątkowego numerka i bycie wpisanym w bazę w komputerze to świetna sprawa. A fakt, że można zabrać do domu każdą książkę bez płacenia, jest już w ogóle super! No i o ile chętniej się ją przeczyta, skoro samemu się ją wybrało.

Lato to świetny czas na wszelkie eksperymenty z wodą i lodem.

Można się trochę ochłodzić, a przy okazji zdobyć wiedzę. Fajnym pomysłem zabawy pokazujące jak przedmioty wypierają wodę z miski oraz jak zwiększa ona swoją objętość, kiedy zamienia się w lód. Można też zamrozić plastikową zabawkę i sprawdzić jak długo będzie się roztapiać na słońcu a jak długo w cieniu. Na koniec, po udanych eksperymentach, warto samodzielnie zrobić lody. Wystarczą kubeczki, patyczki, woda z sokiem i pokrojone owoce. Każdy mały naukowiec doceni to, jak te składniki zamieniają się w pyszną, zimną przekąskę.

Zobacz także

Bluzka do karmienia piersią

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Porady dla młodych rodziców - jak uniknąć przemęczenia po...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Jak przetrwać ostatni miesiąc ciąży?

Bluza dla mamy i syna

Bazowa garderoba dziecka na jesień

Bluzy ciążowe

Bluzy do karmienia

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu