KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Jak cieszyć się wiosennymi spacerami?

Jak cieszyć się wiosennymi spacerami?

Jak cieszyć się wiosennymi spacerami?

Wiosna przyszła! Nareszcie! W końcu czuć cieplejszy wiatr, a trawa zaczyna przybierać kolor nadziei na miło spędzone na świeżym powietrzu popołudnia. Po kilku miesiącach, nawet niezbyt srogiej zimy, mamy ochotę zrzucić z siebie te tony ciuchów i cieszyć się słońcem.

wiosenne spacery z dzieckiem

O tak, wszyscy czujemy tą energię, która popycha nas do rozpinania kurtek, ściągania szalików i czapek i długich spacerów. Niestety, nasze pociechy też. I chyba każdy z nas wie, jak taka wiosenna nadgorliwość się kończy - katar, kaszel i siedzenie w domu. A przecież wiosna jest idealną porą roku na spacery! Jak więc spacerować, żeby nie zwariować na przełomie zimy i wiosny?      

Stare, powtarzane przez nasze babcie i mamy rady nie straciły na wartości. Sposób ubierania "na cebulkę" jest najlepszym sposobem na uniknięcie efektów zdradliwej pogody. Warto więc zamienić grubą, zimową kurtkę, pod którą założymy tylko lekką bluzkę, na cienki, wiosenny płaszcz. Jeżeli do tego włożymy sweter lub bluzę a pod spód podkoszulek, jeśli słońce przygrzeje, wystarczy zdjąć jedną z warstw.

Kiedy zimno w uszy...

Jako dzieci często słyszeliśmy, że marzniemy "od głowy" albo "od nóg". Coś w tym jest. Zamiast więc pozbywać się czapki, zamieńmy ją na cieńszą, bawełnianą. Na nogi za to warto ubrać grubsze skarpetki, a kozaki zamienić na kalosze. Fakt, że chronią przed przemoczeniem daje nam pole do zabawy jeśli zobaczymy kałuże!

Dobrze jest pierwsze spacery po zimie, kiedy nie jest jeszcze super ciepło, zaplanować blisko domu. Jeśli zmokniemy lub zmarzniemy, szybki powrót i zmiana ciuchów na suche i ciepłe powinny zapobiec przeziębieniu. Ale nie rezygnujmy z zabawy i nie bójmy się pobrudzić błotem i mokrą trawą. Nie od dziś wiadomo, że im dziecko brudniejsze tym szczęśliwsze!

Zobacz także

Naturalne metody uśmierzania bólów porodowych

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Sukienki dla dziewczynek w sklepie internetowym Mamatu....

Przechowywanie mleka matki krok po kroku - jak działa...

Zalety karmienia piersią - poznaj korzyści, jakie ten...

Rady dotyczące przechowywania mleka dla dziecka

Mity o karmieniu piersią - jak odróżnić je od faktów?...

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Nocny lęk separacyjny u dzieci - jak sobie z poradzić?