KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Zabawy dla dzieci na lato: 17 darmowych gier edukacyjnych, które pokocha Twoje dziecko!

Zabawy dla dzieci na lato: 17 darmowych gier edukacyjnych, które pokocha Twoje dziecko!

Nie masz pomysłu na ciekawe zabawy ze swoim brzdącem? Głowa do góry! Poniżej kilka świetnych propozycji zarówno na ciepłe jak i te chłodniejsze wakacyjne dni. 
Spis treści:

Kreda i rysunki
Wykop skarb 
Gry niczym z komputera 
Zabawy w deszczu 
Pobaw się z psem! 
Klasyczne zabawy ruchowe 
Dzieci i rower 
Bitwa balonowa
Gra w kolory 

Zabawy z piłką 
Gra w jabłka 
Wyścig statków 
Kocyk - gra dla całej rodziny 
Czas na piknik 
Zabawa z latawcem 
Artyści natury 
Gry przy ognisku 


 

 Gry i zabawy dla dzieci - malowanie kredą

  1. Zabawa dla dzieci z kredą i rysunkami


   Jeśli szukasz zabawy, która zajmie Twoje dziecko na długi czas, ta jest idealna. Przy okazji rozwinie jego wyobraźnię, a być może pozwoli też odkryć nowy talent. Jest też banalnie prosta w organizacji. Wystarczy chodnik i kolorowa kreda. Dzięki niej stworzycie wspaniałe rysunki, które ozdobią podwórko. Poświęćcie na to kilka chwil, a zaraz z pewnością dołączy do was niejeden kolega i koleżanka. Pamiętaj, że zainteresowanie dziecka kredą i rysunkami nie będzie trudne, jeśli i ty zdołasz się zaangażować. Głośno chwal pojawiające się rysunki, dziw się fantazyjnym kształtom i zaproś dziecko do ukończenia jednego ze swoich szkiców. Najważniejsza jest interakcja i poczucie, że robi się coś wspólnie. Jeśli maluchowi spodoba się taka forma aktywności, następnym razem być może chwyci kredę samodzielnie!
  2. Zabawy ruchowe dla dzieci idealne na lato - wykop skarb!

   Które dziecko nie lubi przygód i tajemnic? A może by tak zmienić się na jeden dzień w poszukiwaczy skarbu? Wystarczy narysować mapę ogrodu, parku lub podwórka i ukryć wskazówki i zadania, które doprowadzą małego odkrywcę do skarbu. W zależności od wieku dziecka skarbem może być paczka słodyczy, nieduża zabawka albo nawet nowa gra komputerowa. Żeby było jeszcze ciekawiej spakujcie plecak z prowiantem i zróbcie piknik, przecież nawet Indiana Jones musi zrobić czasem przerwę na kanapkę!
  3. Gry dla dzieci tak wciągające, jak komputer i telewizja!

   Twoje dziecko uwielbia jakąś serię książek bądź gier komputerowych? Trudno ci wyciągnąć je sprzed komputera, nawet latem? Poświęć chwilę czasu i zorganizuj mu zabawę polegającą na odgrywaniu postaci z ulubionego filmu czy bajki - załóżcie magiczne szaty i pobawcie się w Harry’ego Pottera, uzbrójcie się w plastikową broń i peleryny aby poudawać komiksowych bohaterów czy też  wskoczcie w wytworne sukienki i zamieńcie ogród w swoje rozległe królestwo. Przyda się wcześniej przygotowany scenariusz i kilka improwizowanych lokacji. Jeśli bawicie się w szkołę magii, warto przygotować miejsce, gdzie będziecie warzyć tajemnicze eliksiry czy praktykować zielarstwo. W przypadku zanurzenia w świat komiksów należy zadbać o wiarygodną kreację przeciwnika: główny zły musi posługiwać się złowrogim śmiechem bądź wygłosić przemowę odnośnie motywów, dla których chce przejąć cały świat. Zabawa w księżniczki nie obędzie się bez eleganckiego przyjęcia a także sytuacji, w których kobietki muszą poradzić sobie z szeregiem łamigłówek, które pozwolą im samodzielnie wydostać się z wieży. Dostosuj poziom odgrywania, rekwizyty i scenariusz do wieku oraz chęci swoich maluchów. Zabawa w odgrywanie ról rozwija wyobraźnię, myślenie problemowe oraz śmiałość w kontaktach interpersonalnych. Rozrywka na dworze pozwoli dziecku skutecznie oderwać się od telewizji czy komputera - zanim się obejrzysz, znów będzie gotowe do wyjścia, aby kontynuować “fabułę” waszej gry.   zabawy z dziećmi w deszczu  4. W czasie deszczu dzieci się nudzą… chyba, że nie!

   Pada? No to co? Podczas deszczu dzieci rosną! Jeśli jest ciepło nie potrzebujecie nawet kaloszy i płaszczy! Cieszcie się każdą kroplą deszczu, skaczcie po kałużach, strzepujcie kropelki z krzaków. Jeśli twoje dziecko ma ochotę boso wejść w kałużę albo pobawić się w błocie - pozwól mu. Najwyżej trochę się ubrudzi, ale od czego są domowe ciuchy i pralka? Takie zabawy, podczas których nie obowiązują żelazne zakazy już na zawsze zostają w pamięci dziecka jako te najwspanialsze wspomnienia! 
  5. Pies i dziecko - przepis na zabawę idealną

   Nie ma weselszego widoku niż szczęśliwe dzieci bawiące się ze szczęśliwym psem. Jeśli macie w domu czworonoga, podwórkowe zabawy powinny stać na porządku dziennym. Możemy rzucać ulubieńcowi patyki, zakopywać mu skarby na terenie podwórka, urządzać zabawy w chowanego czy wyścigi. Warto również poświęcić odrobinę czasu na uczenie komend i sztuczek. Jeśli psiak będzie miał odpowiednią motywację w formie smakowitych kąsków, z pewnością zainteresuje się naszym szkoleniem. Dziecko, które nauczy domowego pieszczocha podawać łapę czy warować, będzie z tego osiągnięcia naprawdę dumne! Zabawy z psami pozwalają wykształcić specjalny rodzaj więzi pomiędzy maluchem a zwierzakiem, a to już prosta droga do trwającej latami przyjaźni. Więcej o czworonogach i ich relacjach z dziećmi znajdziesz w artykule na temat ras psów idealnych dla najmłodszych.
  6. Klasyczne i niezawodne gry i zabawy ruchowe

   Brak pomysłów na wygłupy na świeżym powietrzu? A może tak stare, dobre zabawy z własnych młodzieńczych lat? Zorganizuj swoim dzieciom rozrywkę, którą doceniały całe pokolenia - możecie bawić się w “Raz, dwa, trzy - Baba Jaga patrzy!”, “Ciuciubabkę”, “Krowę” czy “Gąski, gąski do domu!”. Żadna z nich nie wymaga specjalnych przygotowań (no, może poza zorganizowaniem szalika do związania oczu w Ciuciubabce), dlatego stanowią idealne rozwiązanie na wypełnienie wolnej, letniej chwili. Te stare zabawy lepiej sprawdzają się przy większej liczbie osób, dlatego do wspólnej gry zaproście także sąsiadów!
  7. Przepis na zabawę edukacyjną: dzieci i rower

   Pogoda dopisuje a przed wami cały dzień wolnego? Chwytajcie plecaki i ruszajcie na rowerową wycieczkę! Nie musicie od razu planować trasy w pobliskie góry, wystarczy przejażdżka do najbliższego parku. Nie zapomnijcie o kremie z filtrem UV, odpowiedniej odzieży, butelce wody i solidnym posiłku. Taki spontaniczny wypad rowerowy z pewnością będzie miał również walory edukacyjne. Przejeżdżając w pobliżu terenów zasiedlonych przez dzikie zwierzęta możesz opowiedzieć swoim dzieciom o fascynującym świecie przyrody, uczulić je na zasady zachowania się w lasach i parkach i pokazać im zwierzęta, których mogły jeszcze nie mieć okazji zobaczyć na własne oczy!
  8. Niezwykła atrakcja dla dzieci - bitwa balonowa!

   Jeżeli dzień jest wyjątkowo upalny wcale nie trzeba rezygnować z dobrej zabawy i siedzieć w domu. Kiedy miną te najgorętsze godziny warto wyjść z domu i ochłodzić się nieco na podwórku. Tak, tak, ochłodzić! Jak? Z pomocą przyjdą nam wodne bomby balonowe! Napełnione wodą (byle nie lodowatą) małe baloniki posłużą za amunicję. Biegając w cieniu drzew i rozpryskując baloniki z wodą można się wspaniale bawić i ochłonąć nieco po gorącym dniu. Zaangażujcie się i wspólnie stwórzcie prawdziwe pole bitwy, na którym pojawią się barykady, ślepe zaułki a może nawet wodna armatka?

   bomby wodne - świetna zabawa dla najmłodszych


  9. Gra dla kilkulatków - zabawa w kolory

   Jedną z ciekawszych zabaw dla dzieci jest gra w kolory. Wybierzcie się wspólnie na podwórko. Ty, jako rodzic, będziesz przydzielać różne barwy dzieciom - zawodnikom biorącym udział w grze. Każdy uczestnik otrzymuje jeden kolor. Jego zadaniem jest zgromadzenie jak największej liczby przedmiotów w barwie zgodnej z przydzieloną. Mogą to być zabawki, narzędzia i wszelkie inne niewielkie obiekty, jakich pełno na każdym podwórku.  Przedmioty składujemy w konkretnym miejscu. Pod koniec określonego czasu (np. godziny, jeśli poszukiwania sprawią dzieciom frajdę) dokonujemy oficjalnego podliczenia punktów. Dziecko, które zebrało najwięcej rzeczy w swoim kolorze - wygrywa. Przy liczeniu punktów warto zwrócić uwagę na różne odcienie danej barwy. Spróbujcie je wspólnie ponazywać, nawet, jeśli nie znacie oficjalnych nazw. Może być śmiesznie!
  10. Gry z piłką dla dzieci - zbijak, siatkówka, piłka nożna a może coś innego?

   Masz trochę przestrzeni i piłkę? To wystarczy, aby zapewnić dzieciom rozrywkę na długie godziny! Rozwieś sznurek, który będzie udawał profesjonalną siatkę do gry (oczywiście dostosowaną do wzrostu i możliwości maluchów) i pograjcie w siatkówkę. Albo podziel dzieci na dwie drużyny i pobawcie się w zbijaka - jedna osoba z drużyny jest wówczas tzw. “matką” i stoi z tyłu, próbując trafić piłką dzieci z drużyny przeciwnej. Reszta stara się pozyskać piłkę i przerzucić ją w ręce swojej “matki”. Gra kończy się w momencie, gdy jedna z drużyn zbije wszystkich uczestników grupy przeciwnej. A jeśli nie w Dwa Ognie (tak również nazywa się gra w zbijaka) to może klasyczna piłka nożna na bramkę lub dwie? Liczba zabaw z piłką jest wręcz nieograniczona, wystarczy sięgnąć do wspomnień ze szkolnego podwórka!
  11. Lato w mieście - gra dla dzieci w jabłka

   Ta gra zarezerwowana jest na wyjątkowo upalne dni. Potrzebujesz dużej balii z wodą i kilku niewielkich jabłek. Dzieci klęczą przy balii i ze związanymi rękoma próbują wydobyć jabłka wyłącznie przy pomocy ust. Kto wyciągnie ich najwięcej, zasługuje na nagrodę specjalną! Jest to tradycyjna zabawa organizowana na Halloween. W dawnych czasach osoba, która wygrała, mogła sobie zażyczyć buziaka od dowolnego innego gracza.
  12. Letnie zabawy dla chłopca i dziewczynki - wyścig
   statków!

   Lato to idealna pora aby przedsięwziąć wycieczkę nad pobliską rzekę i zorganizować wyścigi statków! Najpierw część techniczna, czyli moment, w którym każdy uczestnik zabawy sporządza własny statek bądź imponującą łódkę. W tym celu możemy użyć kartek papieru bądź pokusić się o żaglówki stworzone z korków po winie. Zadbajcie o to by każda z łódek miała indywidualny charakter - nazwę, kolor żagla czy wielkość, aby łatwo było rozpoznać, który ze statków objął prowadzenie na rzece. Możecie spacerować wzdłuż wody śladem swojej floty albo usiąść w dogodnym punkcie obserwacyjnym i śledzić wyścig z daleka. Jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma odpowiedniej rzeki, wyścigi można urządzić w domowym basenie lub ogromnej balii z wodą wystawionej na domowym podwórku.
  13. Kocyk, czyli letnia gra dla całej rodziny


   Ciekawym sposobem na urozmaicenie rodzinnego odpoczynku w ogrodzie jest zabawa w kocyk. Cała rodzina kładzie się wspólnie na jednym kocu tak, aby nic nie wystawało. Jeśli się udało, składamy kocyk na pół i próbujemy ponownie. Czynności powtarzamy tak długo, aż ktoś przestanie się mieścić. Zabawa zmusza do przybierania komicznych póz, uczy współpracy i zacieśnia rodzinne więzi. Grę można rozwinąć - kocyk zamienić w szalupę ratunkową na rozhuśtanym morzu lub latający dywan, z którego absolutnie nie wolno wypaść. Pozwólcie sobie i swoim dzieciom na rozbujanie wyobraźni. Zaowocuje to niezwykłymi wspomnieniami i poczuciem zaufania, jakie z pewnością rozwinie się u waszego dziecka.
  14. Gra edukacyjna dla najmłodszych i obiad w jednym - czas na piknik!

   Nie ma przyjemniejszej formy spędzania czasu na powietrzu niż rodzinny piknik. Można go traktować zarówno jako formę relaksu jak i prawdziwą zabawę, w którą zaangażujesz dzieci. Niech partycypują w przygotowywaniu koszyka - narysuj im (lub napisz) na karteczce listę rzeczy, które mają się w koszu znaleźć. W ten sposób dzieci poczują się ważne i docenione, mogąc uczestniczyć w tak istotnej fazie planowania wycieczki. Zainteresuj je również procesem przygotowywania jedzenia - niech umyją owoce, przygotują pojemniczki, skompletują sztućce dla każdego członka rodziny. A na sam piknik zabierzcie koc (koniecznie!) oraz fantazyjne nakrycia głowy. Niech każdy poczuje się wyjątkowo wytwornie podczas posiłku. Oczywiście nie trzeba jechać za miasto, aby piknik się udał. Równie dobrze kocyk można rozłożyć w przydomowym ogródku!
   puszczanie latawca to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych

  15. Latawiec - zabawa dla chłopców i dziewczynek na wiatr i niepogodę

   Pogoda dziś nie dopisała i wieje silny wiatr? To żadna przeszkoda dla dobrej zabawy! Przypomnij sobie swoje dzieciństwo i zabierz smyka na puszczanie latawca. Możecie najpierw wspólnie go zrobić, lub zwyczajnie kupić w sklepie. Przespacerujcie się razem na niezabudowany teren - wybierzcie miejsce, gdzie nie będzie zbyt wielu drzew. Pamiętajcie o zabraniu czegoś do picia i kilku przekąsek - bieganie za latawcem może okazać się bardziej męczące, niż można sobie wyobrazić! Nie zapomnijcie także o czapce i chustce, które ochronią dziecko przed porywistym wiatrem!
  16. Gry i zabawy na podwórku - artyści natury

   Jeśli spędzacie czas na wolnym powietrzu i potrzebujecie ciekawego, kreatywnego zajęcia,
   pobawcie się w artystów. Nie chodzi tu jednak o malowanie na kartce, nie będziemy również używać farb. Chodzi o obrazki, które możemy stworzyć na ziemi, przy pomocy wszystkiego, co ma do zaoferowania natura. Niech suche gałązki stanowią tło, zielona trawa odwzorowuje drzewa a czerwone kawałki dachówki porobią za ściany domku. Używajcie wszelkich zasobów, jakimi dysponuje bezpośrednie otoczenie - roślin, kamyków, fragmentów różnych przedmiotów, porzuconej plastikowej nakrętki czy kolorowego opakowania po słodyczach. Niech na obrazkach się coś dzieje, niech przedstawiają konkretną historię, którą po zakończeniu procesu tworzenia wspólnie sobie opowiecie. Taka gra dla dzieci świetnie wycisza, uczy koncentracji i rozwija talenty manualne.  
  17. Ognisko i nocne gry dla chłopca i dziewczynki

   A co, kiedy zajdzie słońce? Rewelacyjną wieczorną rozrywką dla każdego dziecka jest organizacja ogniska z kiełbaskami. Podczas gdy mięsko i chleb pieką się nad płomieniami, my możemy zająć dzieci jakąś ciekawą opowieścią. W zależności od wieku może to być bohaterska legenda lub nawet historia z dreszczykiem grozy. Jeszcze lepiej, jeśli zamiast tylko opowiadać, wciągniemy maluchy w snucie wspólnej, interesującej historii. Możesz stać się swoistym narratorem i pozwalać najmłodszym dodawać własne elementy do bajki, na bieżąco reagując na ich wyobraźnię. Takie gry słowne niezwykle rozwijają wyobraźnię, uczą abstrakcyjnego myślenia i zajmowania głosu pod presją publiczności. Jeśli nie zdążycie skończyć opowieści podczas jednego posiedzenia, nie szkodzi, zawsze można kontynuować następnym razem. A jeśli wspólne snucie opowieści wyjątkowo przypadnie wam do gustu, możecie przydzielić sobie konkretne postaci (np. walecznego rycerza, nieustraszonej księżniczki, mądrego czarodzieja czy tajnej agentki) i regularnie opowiadać o ich niezwykłych przygodach. Może przydadzą się nawet odręcznie rysowane mapy miejsc, do których udacie się w wyobraźni? Tego rodzaju gry narracyjne noszą miano gier RPG i są niezwykle popularne zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

Mamatu - Wygodna i stylowa odzież do karmienia dla mam

Mamatu to marka założona w 2012 roku, która od początku cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Naszym flagowym produktem, który odniósł spektakularny sukces, jest sportowa bluza do karmienia. Naszą misją jest ułatwienie kobietom czasu karmienia piersią, dlatego projektujemy funkcjonalne i stylowe ubrania.

Nasza oferta obejmuje różnorodne zestawienia kolorystyczne bluz z kapturem, które są nie tylko wygodne, ale również modne. Kolorowe zamki funkcyjne, kieszenie typu "kangurek" i obszerny kaptur to charakterystyczne elementy naszych produktów. Stawiamy na najwyższą jakość materiałów, dlatego nasze ubrania szyte są z dbałością o detale.

W naszej kolekcji znajdziesz wiele modeli, takich jak bluzy, bluzki, sukienki, koszulki i koszule nocne do karmienia. Naszym celem jest zaproponowanie stylizacji, które nie tylko ułatwią karmienie piersią, ale również sprawią, że kobiety poczują się pewnie i modnie. Nasze dyskretne rozwiązania, jak suwaki przy dekolcie czy dwuwarstwowy przód bluzki, dają swobodę i komfort podczas karmienia.

Jesteśmy dumni z naszej roli prekursora w łatwym i dyskretnym karmieniu piersią. Nasze innowacyjne podejście do projektowania odzieży sprawia, że suwaki stają się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale też ozdobą, wyróżniając nasze ubrania. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne style, od sportowego po miejski, z luźnymi krojami i elastycznymi dzianinami, które zapewniają wygodę.

Nasza odzież do karmienia to nie tylko wygoda dla mam, ale również dla maluszków. Nasze rozwiązania pozwalają na swobodne i dyskretne karmienie w każdych okolicznościach. Dzięki suwakom przy dekolcie, wszytym w przód bluzki czy dwuwarstwowemu przodowi, masz pełną swobodę karmienia bez obaw.

Produkujemy naszą odzież z polskich tkanin, głównie z wysokiej jakości bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, które gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki. Nasze ubrania są starannie odszyte, a jakość nadruków zachwyca. Stawiamy na proste, ponadczasowe kroje i stonowaną kolorystykę, ale również oferujemy unikalne wzory i żywsze kolory dla miłośniczek bardziej wyrazistych stylizacji.

Mamatu to marka, która łączy w sobie wygodę, styl i jakość. Naszym celem jest zapewnienie mamom komfortu i modnego wyglądu, niezależnie od okoliczności. Dbamy o to, abyś zawsze czuła się modnie i pewnie, bez kompromisów w funkcjonalności i dyskrecji podczas karmienia piersią. Nasze ubrania pozostają w zgodzie z trendami mody, a jednocześnie spełniają wszystkie potrzeby współczesnych mam.

Zobacz także

Bluzka dla karmiących

Bluzy dla dzieci w ofercie sklepu Mamatu – najlepszy wybór!

Bluza dla mamy i dziecka

Biustonosz do karmienia bez fiszbin

Laktacja – jak ją wspomóc, co robić w razie problemów i...

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Ubrania dla mamy i córki - hit sezonu! Poznaj bliźniacze...

Dlaczego poród naturalny jest lepszy?

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Ubrania dla karmiących

Sprawdź ofertę odzieży dziecięcej

Przejdź do sklepu