KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Trudne ostatnie tygodnie ciąży - na co warto się przygotować?

Trudne ostatnie tygodnie ciąży - na co warto się przygotować?

Ciąża to wspaniały czas, do którego wiele kobiet chętnie wraca myślami, wspomina i o którym lubi rozmawiać. Podczas tych dziewięciu miesięcy, zdarzają się momenty, kiedy czujemy się wspaniale, oraz takie, kiedy mamy wszystkiego dość. Tych drugich jest znacznie więcej pod koniec ciąży. I choć, kiedy na świat przyjdzie dziecko, czas ciąży będziemy wspominać z rozrzewnieniem, dobrze jest przygotować się na ten cięższy czas, aby lepiej sobie z nim poradzić.

kobieta trzyma się za duży ciążowy brzuszek

Pierwsza sprawa, to waga. Przybieranie na wadze w ciąży jest naturalne i zdrowe. Jednak żadna kobieta nie lubi patrzeć na wskazówkę wagi, która przesuwa się coraz dalej na skali. W ostatnich tygodniach przyspiesza ona do tego stopnia, że nie jedna przyszła mama łapie się za głowę. Warto zawsze mieć pod ręką dobrego lekarza, który czuwa nad naszą wagą i ogólnym zdrowiem. Dopóki jego nic nie niepokoi, my również nie powinnyśmy się martwić.

Bezpośrednio z przybierania na wadze wynika problem z brakiem ubrań. Często pod koniec ciąży zostajemy w jednych spodniach, które jeszcze pasują i ulubionej bluzce. Buty zwykle stają się za ciasne i nie mieścimy się w ulubioną bieliznę. To na szczęście końcowy etap ciąży, pocieszający jest fakt, że już za chwilę wskoczymy w stare jeansy. Warto jednak zaopatrzyć się w ubrania ciążowe, które rosną razem z nami.

W ciąży dopadają nas różne przypadłości...

Do tych najmniej przyjemnych możemy zaliczyć atak rwy kulszowej. Dotyczy sporego procentu ciężarnych, warto więc zawczasu poznać kilka technik odciążania bolącej rwy. Dobrze zapamiętać, że zimne i gorące kompresy na bolące miejsce, oraz prysznic mogą znacząco złagodzić ból.

Przez całą ciąże musimy odmawiać sobie wielu małych przyjemności. Jednak ich brak dokucza najbardziej pod koniec, kiedy pojawia się stres związany ze zbliżającym się porodem, a hormony co chwila dają o sobie znać. Zakaz gorących kąpieli czy wypicia lampki wina potrafią zepsuć humor. Na szczęście jest wiele innych możliwości na poprawę humoru. Smaczny posiłek, spacer lub wybieranie garderoby dla malucha świetnie odprężą i pozwolą przejść przez te ostatnie tygodnie łatwiej i przyjemniej.

Zobacz także

Stanik do karmienia – jaki powinien być?

Podróżowanie z dzieckiem może być przyjemne!

Jak kupować odzież dziecięcą w sklepie internetowym?

Jestem w ciąży - i co dalej?

Bluzki do karmienia – bawełniane i eleganckie. Pokochaj...

Po czym poznać, że niemowlę jest głodne?

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Jak schudnąć, karmiąc piersią? Dowiedz się jak ćwiczyć i...

Po czym poznać, że zaczął się poród?

Zdrowe domowe jedzenie dla niemowląt

Skompletuj garderobę karmiącej mamy

Przejdź do sklepu