KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

Kategorie wpisów

O czym powinnaś wiedzieć zanim odstawisz karmienie piersią...

O czym powinnaś wiedzieć zanim odstawisz karmienie piersią...

Karmienie piersią, to część macierzyństwa, która często jest dla kobiety oczywista. I jeśli los nie zadecyduje inaczej, zwykle decyzja o naturalnym karmieniu jest automatyczna. Często jednak po jakimś czasie, okazuje się, że nie jest nam ono na rękę. Czy to ze względu na odczuwany dyskomfort, brak czasu, czy inne bardziej lub mniej istotne przyczyny. Zanim jednak porzucimy karmienie piersią, warto wiedzieć kilka rzeczy, które mogą zaważyć na naszej decyzji...

duże oczy niemowlaka

  1. Karmiąc piersią oszczędzamy pieniądze - mleko modyfikowane jest drogie, małe dziecko zjada go natomiast sporo. Wystarczy przeliczyć, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniędzy na przestrzeni roku.
  2. Mamy karmiące piersią śpią dłużej - przede wszystkim dlatego, że nie muszą wstawać, aby przygotować dziecku pokarm w butelce i choć statystycznie, karmią częściej, to mogą to robić przez sen, nie wychodząc z łóżka.
  3. Kobiece mleko zawiera przeciwciała, które matka nabyła podczas przebytych chorób. Oznacza to, że karmiąc dziecko, przekazujemy mu odporność na wirusy, których jeszcze nie poznał jego organizm.
  4. Karmienie piersią jest łatwiejsze - wychodząc z domu nie da się zapomnieć własnych piersi ;) Natomiast w przypadku mieszanki, trzeba zabrać zarówno ją, jak i butelkę czy wodę, która powinna mieć odpowiednią temperaturę.
  5. Kupy po mleku pachną zdecydowanie lepiej - być może nie jest to najmocniejszy argument, ale prawda jest taka, że mleczne kupy nie szczypią w oczy ;)

Kategoire: Blog dla mam