KONTAKT 500 835 853

OD 400 PLN PRZESYŁKA W POLSCE GRATIS

ZWROT LUB WYMIANA DO 14 DNI

5 sposobów na pracę w domu z dzieckiem

5 sposobów na pracę w domu z dzieckiem

Coraz częściej zdarza się, że kobieta która idzie na urlop macierzyński postanawia pracować z domu. Często dzieje się tak, kiedy sama prowadzi własny biznes i nie chce go zaniedbać. Czasami również dlatego, że jest to jedyny sposób na utrzymaniu się na swojej pozycji w firmie, lub z przyczyn czysto ambicjonalnych. Jaki nie byłby powód jej decyzji - kiedy rodzi się dziecko, staje przed problemem pogodzenia pracy i opieki nad maluchem. Nie jest to proste, ale nie jest też niemożliwe!

mama pracująca

  1. Przede wszystkim należy znaleźć dla siebie najlepszy czas na działanie. Nie ma co się łudzić, że będzie to nieprzerwana, ośmiogodzinna praca, do jakiej się przywykło. Ten idealny czas znajdziemy z czasem, wpisując go w rytm naszego dziecka i domu. Zwykle są to 2-3 godzinne transze kiedy dziecko śpi. Czas, kiedy partner jest w domu, warto wykorzystać na odpoczynek.
  2. Pracująca mama poznaje prawdziwą wartość czasu. Nawet tak krótki odcinek ciszy i spokoju jak 15minut, bywa czasami na wagę złota. Spisując listę obowiązków na dany dzień, oszacujmy ile każdy z nich zajmie czasu. Jeśli w danym dniu nasza pociecha daje nam bardzo niewiele czasu na pracę, ogarnijmy te sprawy, które zajmują go mniej. Jeśli będzie trzeba, resztę zrobimy po powrocie partnera.
  3. Warto wykorzystywać zdobycze technologii. Choć karmienie piersią to cudowna chwila dla mamy i dziecka, to również bywa jedynym momentem, kiedy maluch nie płacze. Podczas tych minut spokoju można spokojnie, jedną ręką, sprawdzić maile (a nawet na nie odpowiedzieć), zrobić przelew czy sprawdzić plan pracy.
  4. W godzeniu pracy z macierzyństwem, szczególnie tym wczesnym, już tak jest, że czasem… nie da się ich pogodzić. Może zdarzyć się tak, że danego dnia nie dasz rady zrobić nic. Warto pomyśleć, czy jest możliwość zlecenia komuś części swojej pracy. Nawet pomoc partnera w porządkowaniu dokumentów może przynieść sporą ulgę.
  5. Zawsze należy pamiętać, że mama to tylko człowiek, ale też AŻ mama! Naturalnym jest, że teraz to dziecko jest dla niej priorytetem. Jeśli więc część zadań z pracy zostanie na jutro, bo ledwo widzi na oczy - spokojnie, świat się nie zawali. Tak jak i nie zawali się od kosza pełnego prania czy pizzy zamówionej czasami na obiad ;)

Zobacz także

Nie rezygnuj z kobiecej elegancji w czasie karmienia...

Przechowywanie mleka matki krok po kroku - jak działa...

Ubranka dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Must have każdej przyszłej mamy

Połóg po porodzie - co warto wiedzieć?

Podróżowanie z dzieckiem może być przyjemne!

Nawał pokarmu – kiedy się pojawia? Jak sobie z nim poradzić?

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Wakacje z dzieckiem, czyli bluzy Mamatu podbijają...

Odciąganie pokarmu laktatorem i ręczne - jak robić to...

Sprawdź bliźniacze komplety dla mamy i dziecka

Przejdź do sklepu